FANDOM


Zaginięcie Ethana Cartera – komputerowa gra przygodowa, stworzona przez studio The Astronauts. Pierwotnie ukazała się 25 września 2014 roku na komputerach osobistych. 15 lipca wydana została w wersji na konsolę PlayStation 4, opracowanej na nowszej wersji silnika graficznego, a następnie, 12 września, taka wersja – zatytułowana The Vanishing of Ethan Carter Redux – ukazała się również na komputerach. Wszystkie wydania zawierają tę samą wersję dubbingu.

Fabuła

W grze Zaginięcie Ethana Cartera wcielasz się w Paula Prospera, zafascynowanego okultyzmem detektywa, który otrzymał niepokojący list od Ethana Cartera. Czując, że chłopcu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, Paul wyrusza do domu Ethana w Red Creek Valley, gdzie sytuacja jest jeszcze gorsza, niż nasz bohater mógłby przypuszczać. Chłopiec zaginął, a okolicą wstrząsnęło brutalne morderstwo. Paul szybko odkrywa, że nie jest to jedyna warta zbadania zbrodnia w Red Creek Valley.

Zaginięcie Ethana Cartera osadzone jest w otwartym świecie, który od samego początku można swobodnie zwiedzać i eksplorować. Gra pozbawiona jest elementów interfejsu, takich jak minimapa czy wskaźniki zdrowia, jak również typowych dla gier przygodowych inwentarza i dziennika zadań. Obiekty, z którymi można wejść w interakcję, takie jak np. notatki czy części zagadek, opisane zostają w momencie zbliżenia się do nich. Do rozwiązywania zagadek wykorzystywane są nadprzyrodzone zdolności Prospera, potrafiącego „wyczuć” zmarłych. Po odkryciu wszystkich niezbędnych do rozwiązania zagadki elementów Prospero, korzystając ze swoich umiejętności, przenosi się do innego wymiaru, w którym może odtworzyć przebieg zdarzeń poprzedzających śmierć „wyczuwanej” postaci, układając uprzednio wydarzenia we właściwej kolejności. Umiejętności bohatera można wykorzystać również do określenia przybliżonego położenia przedmiotów niezbędnych do rozwiązania zagadek.
Źródło opisu: strona dystrybutora, Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu)

Ekipa

Twórca Funkcja
Sound Tropez Realizacja nagrań
Michał Szolc Reżyseria
Adrian Chmielarz
Ramez Nayyar Dźwięk

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Miłogost Reczek Paul Prospero Marty Allen
Miłogost Reczek - Zaginięcie Ethana Cartera
Jakub Jankiewicz Ethan Carter Jake Amigo
Jakub Jankiewicz - Zaginięcie Ethana Cartera
Agnieszka Matysiak Missy Carter Ashley Laurence
Agnieszka Matysiak - Zaginięcie Ethana Cartera
Sławomir Pacek Dale Carter Michael Sinterniklaas
Sławomir Pacek - Zaginięcie Ethana Cartera
Roch Siemianowski Edwin „Ed” Carter Steve Hirsh
Roch Siemianowski - Zaginięcie Ethana Cartera
Sebastian Cybulski Travis Carter Kyle Harrington
Sebastian Cybulski - Zaginięcie Ethana Cartera
Leszek Filipowicz Chad Carter Danny Katiana
Leszek Filipowicz - Zaginięcie Ethana Cartera

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.