Disambig.png W Encyklopedii polskiego dubbingu znajduje się więcej haseł o podobnej nazwie. Zobacz też: Wujaszek Wania (film 1986)

Wujaszek Wania (ros. Дядя Ваня, Diadia Wania) – radziecki dramat filmowy z 1971 roku w reżyserii Andrieja Michałkowa-Konczałowskiego, zrealizowany na podstawie sztuki Antona Czechowa pod tym samym tytułem. Dubbing do niego zlecony został przez Centralę Dystrybucji Filmów na potrzeby dystrybucji kinowej i był wyświetlany w polskich kinach w 1972 roku.

Fabuła

Profesor Aleksandr Sieriebriakow ze swoją młodą żoną Heleną przybywa do majątku ziemskiego, odziedziczonego po pierwszej żonie i zarządzanego przez jej brata, Iwana Wojnickiego. Profesor chce sprzedać posiadłość, Wojnicki kocha się zaś skrycie w jego żonie, którą na miejscu uwodzi przyjaciel rodziny, doktor Astrow. W nim z kolei zakochana jest córka profesora, Sonia. W tej dusznej atmosferze prowincji, pośród wzajemnych żalów i tłumionych namiętności, dojdzie wkrótce do dramatycznego wybuchu skrywanych emocji
Źródło opisu: Filmweb (BartekM)

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio Opracowań Filmów w Łodzi Realizacja nagrań
Romuald Drobaczyński Reżyseria

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Mirosław Szonert Iwan Wojnicki Innokientij Smoktunowski
Bogusław Sochnacki Michaił Astrow Siergiej Bondarczuk
Elżbieta Jasińska Sonia Irina Kupczenko
Jadwiga Siennicka Jelena Sieriebriakowa Irina Miroszniczenko
Jerzy Przybylski Aleksandr Sieriebriakow Władimir Zeldin
Wer.png Lista aktorów i realizatorów polskiej wersji została opracowana na podstawie archiwalnych informacji prasowych odszukanych, zgromadzonych i zarchiwizowanych przez Zbigniewa Dolnego, autora Historii polskiego dubbingu.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.