Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu


Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 roku w Warszawie) – polski aktor teatralny, dubbingowy i filmowy, reżyser polskiego dubbingu.

Życiorys

W roku 1985 debiut sceniczny w Złym zachowaniu w choreografii Janusza Józefowicza i reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, Widok z mostu Arthura Millera w reżyserii Władysława Kowalskiego grany w warszawskim Teatrze Powszechnym.

Od 1987 związany z Teatrem Rampa, gdzie brał udział we wszystkich premierach. Od 2000 stale współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie gra w musicalach Piotruś Pan w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy role Pana Darlinga i Kapitana Haka, w Crazy for You w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego i choreografii Janusza Józefowicza rolę Zanglera, w musicalu Grease w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego rolę Vincenta Fontaine, w przedstawieniu reżyserowanym przez Olafa Lubaszenkę Pięciu Braci Moe rolę Eat Moe, w przedstawieniu Cohen w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego, w Kotach rolę Bywalca, Gusa i Karmazyna, w Tańcu wampirów rolę Chagala, w musicalu Akademia pana Kleksa w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego rolę Profesora Kleksa oraz w Upiorze w operze – rolę Buqueta i Licytatora. Wielokrotnie występował w koncertach galowych Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Poza działalnością teatralną ma na swoim koncie wiele ról w dubbingu. Występował w roli Andy’ego Andersona w kreskówce Świat według Ludwiczka. Jego inne role to: Mike Wazowski w filmie Walta Disneya Potwory i spółka, w filmie Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Madagaskar, Alvin i wiewiórki, Gwiezdne wojny: Atak klonów, Psy i koty, Stuart Malutki, wciela się także w postać Timona w trzeciej części Króla Lwa i Wallace’a w filmie Wallace i Gromit: Klątwa królika. Możemy go także usłyszeć w wielu serialach animowanych, m.in. na MiniMini+, Cartoon Network, Disney Channel. Zajmuje się także reżyserią dubbingu, ma na swoim koncie takie hity jak Cziłała z Beverly Hills, Odlot oraz Zaplątani czy Gnomeo i Julia.

Współpracował z Dziennikiem Telewizyjnym Jacka Fedorowicza, grał w serialach TVP Klan, M jak miłość, Plebania, Mrok, Faceci do wzięcia i TVN Król przedmieścia.

Jego żoną była Agnieszka Paszkowska.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Bingo (wersja telewizyjna)
1997 Rob Roy
1997 Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy Geraldo Rivera Geraldo Rivera
1997 Batman i Robin
1998 Szczęśliwy dzień Ochroniarz w muzeum José Rabelo
2000 Grinch: Świąt nie będzie Lou Lou Ktoś Bill Irwin
2003 Country Miśki Xzibit Xzibit
2000 Król sokołów
2000 Wszyscy moi bliscy
2001 102 dalmatyńczyki Gaduła Eric Idle (głos)
2002 Asterix i Obelix: Misja Kleopatra Juliusz Cezar Alain Chabat
2002 E.T. Członek jednostki medycznej
Lekarz
2002 Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów Jango Fett Temuera Morrison
Klony Temuera Morrison
2002 Harry Potter i Kamień Filozoficzny Kwiryniusz Quirrell Ian Hart
2003 But Manitou Włóżmitu Michael Herbig
2003 Country Miśki Xzibit Xzibit
2003 Mali agenci 2: Wyspa marzeń Ochroniarz córki prezydenta #1 Ron Hayden
Głos reżysera w scenach nieudanych
2003 Old School
2004 Looney Tunes znowu w akcji Elmer Fudd Billy West (głos)
Robot Robby Robert Parigi (głos)
2004 Wygraj randkę! Richard Levy „the Shameless” Sean Hayes
2004 Zapłata Przedstawiciel Nexim
2005 Legenda telewizji Wes Mantooth Vince Vaughn
2005 Lucky Luke Jack Dalton Saïd Serrari
2005 Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta świrów Ćmok Michael Herbig
2005 Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów Klony Temuera Morrison
2007 Most do Terabithii Bill Burke Latham Gaines
2008 Sekret John Demartini John Demartini
2010 Alicja w Krainie Czarów Rumak Skazeusza
2010 Ostatni władca wiatru Pakku Francis Guinan
2011 Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja Generał Vanden Willard Eddie Byrne / Michael Bell
2011 Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje Boba Fett Temuera Morrison (głos)
Generał Carlist Rieekan Bruce Boa
2011 Giganci ze stali Rozmówca w radiu
2012 Królewna Śnieżka Poborca podatkowy
2012 Niesamowity Spider-Man Ojciec Jacka C. Thomas Howell
Człowiek w cieniu Michael Massee
2013 Oz: Wielki i potężny Strażnik bramy Szmaragdowego Grodu Bruce Campbell
2014 Czarownica Nadzorca kowali Steven Cree
2014 Niesamowity Spider-Man 2 Max Dillon / Electro Jamie Foxx
2016 Alicja po drugiej stronie lustra Zanik Hightopp Rhys Ifans
2016 Dzień Niepodległości: Odrodzenie Brakish Okun Brent Spiner
2016 Nianie w akcji Leon Vasquez Emiliano Díez
2017 Logan: Wolverine
2017 Mikołaj i spółka
2017 Monster Trucks Reece Tenneson Rob Lowe
2017 Muppety na wyspie skarbów Floyd Pepper Jerry Nelson
2018 Mary Poppins powraca Papuga-parasol Edward Hibbert (głos)
2018 Mroczne umysły Doktor Viceroy Wallace Langham
2018 Rampage: Dzika furia Harvey Russell Jeffrey Dean Morgan
2018 Venom Policjant (zajawka Spider-Man: Uniwersum)
2019 Spider-Man: Daleko od domu Holenderski sprzedawca
2020 Sonic: Szybki jak błyskawica Karl Korba Frank C. Turner

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Przyjaciele Ross Geller (serie 5-7) David Schwimmer
Tim (odc. 72) Billy Crystal
Wieczór z muppetami Billy Crystal Billy Crystal
1997 Star Trek: Voyager Tom Paris Robert Duncan McNeill
1999 Nowa rodzina Addamsów Doktor Krwawy Russell Roberts
Matt Peter Kelamis
2000 Pcin Dolny Różne role Reece Shearsmith
2002 Całe zdanie nieboszczyka
2016 Flaked Rowerzysta Sam Silverstein
2016 Project Mc² Kato
2017 Garderoba Julie
2019 Star Wars: The Mandalorian Boba Fett (odc. 14-16) Temuera Morrison

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2000 Larry 7: Miłość na fali Kosimazaki Scott Bullock
  • Jacques le Croupier
  • Sędzia Dredd
  • Onanis Boning
  • Kelner na basenie
  • Kelner w kajucie kapitana
2001 Empire Earth Narrator kampanii rzymskiej (Sztuka podboju)
  • Generał Blucher
  • Legionista (Sztuka podboju)
  • Carales Wściekły (Sztuka podboju)
2001 Pszczółka Maja: Wielka burza Rybak Karol
  • Generał mrówek
  • Bzyk
  • Mrówka-strażnik
  • Chrząszcz mrzyk
2002 Muminki: W dolinie Muminków Piżmowiec
2003 Gorky Zero: Fabryka niewolników Naukowiec 1 Wojciech Paszkowski
  • Prezenter Henry
  • VIP 2
2004 Iniemamocni Podpalacze
2004 Król lew: Powrót do Lwiej Ziemi Timon
2004 Shrek 2 Bandyci André Sogliuzzo
2004 W pogoni za Carmen Sandiego: Skarby światowego dziedzictwa Agent Cień
2005 Agent Hugo Hugo
2005 Brothers in Arms: Road to Hill 30 Greg „Mac” Hassay Jeff Kribs
Jameson
2005 Chłopaki nie płaczą Facet z brodą Wojciech Paszkowski
  • Jan Winyl
  • Chłop
  • Policjant
2005 Madagaskar Maurice John Cothran
2005 Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory Prezenter wiadomości
  • Ochroniarze
  • Paco
2006 Agent Hugo: RoboRumble Hugo
2006 Auta Ogórek
2006 Cezar IV Doradca ds. rozrywki
  • Aktorzy
  • Garncarze
2006 Heroes of Might and Magic V: Kuźnia przeznaczenia Alaryk
  • Armando
  • Krzyżowiec
  • Paladyn
2006 Neverwinter Nights: Kingmaker Zamaskowany
  • Magiczna broń
  • Rafael Leonallomen
2006 Sezon na misia Shan Darryl Kurylo
  • Bóbr #2
  • Kaczka #2
2006 Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse Robonalewacz Craig Brolley
  • Przywódca powstańców
  • Naprawbot
  • Więźniowie
2006 Tom Clancy´s Splinter Cell: Double Agent Irving Lambert (jedna kwestia) Don Jordan
  • Ochroniarz
  • Rosyjski najemnik
2006 Viva Piñata Narrator
Doktor Patchingo
2007 Age of Empires III: The Asian Dynsties George Edwardson (The Asian Dynasties)
  • Generał klanu Odów (The Asian Dynasties)
  • Admirał Wang (The Asian Dynasties)
2007 Agent Hugo: Lemoon Twist Hugo
2007 Assassin’s Creed Robert de Sablé Jean-Philippe Dandenaud
2007 Harry Potter i Zakon Feniksa Graup David Bond
  • Giffard Abbott
  • Samotny męski gargulec
  • Męski wyjec
  • Timothy Nieśmiały
2007 Ratatuj Skinner Ian Holm
2007 Shrek Trzeci Kapitan Hak Jim Meskimen
  • Nerd
  • Kucharz zamkowy
2007 The Settlers: Narodziny imperium Czerwony Książę
2007 Wiedźmin Roderik de Wett Wojciech Paszkowski
  • Szambelan Foltesta
  • Han
  • Haren Brogg
  • Bard
  • Chłopi
  • Poszukiwacz skarbów
  • Podróżny
  • Bramkarz
  • Jaszczur
  • Everden z Rinde
  • Drevin
  • Lutnista
  • Stary mieszczanin
  • Łysy mieszczanin
  • Szlachcic
  • Pijak
  • Kupiec
  • Kowal
  • Miejski skryba
  • Informator
  • Zrozpaczony kupiec
  • Gwardzista
  • Stary kupiec
2008 Asterix & Obelix XXL Ahigienix
2008 Asterix & Obelix XXL 2: Misja – las Vegas Centurion Larry Craft
Internetus
2008 Brothers in Arms: Hell’s Highway James „Jimmy” Roselli Josh Ridgway
  • Dr Gideon
  • Kevin Legett
2008 Fallout 3 Jerycho James Lewis
  • Członek Kompanii Szpona
  • Dr Lesko
  • Łowca nagród
  • Najemnik Kompanii Szpona
  • Regulator, łowca nagród
2008 Heroes of Might and Magic V: Dzikie hordy Alaryk
  • Lorenzo
  • Fanatyk
  • Lethran
  • Paladyn
  • Nadzorca
  • Rangathal
  • Kawalerzysta
2008 Juiced 2: Hot Import Nights Komentator
2008 Konie i kucyki: Najlepsi przyjaciele Komentator zawodów
2008 Księżniczka: Bajkowa podróż Sebastian Philip Lawrence
Górnik
2008 Kocham konie Komentator
2008 Madagaskar 2 Maurice Fred Tatasciore
Lew
2008 Mass Effect Barla Von John Wright
  • Zarządca Anoleis
  • Przewodniczący Burns
  • Żołnierz Przymierza
  • Zabójca
  • Emigrant
  • Źródło sygnału
  • Ludzki dowódca
2008 Piorun Doktor Ladazzo
2008 Power Rangers: Super Legendy Ichtior Wally Wingert
  • System Obrony Kwatery Głównej SPD
  • Moltor
2008 Quantum of Solace Tanner Nick Jameson
Udziałowiec
2008 So Blonde: Blondynka w opałach Javier
2009 Dragon Age: Początek Figor Robert Beckwith
  • Asystent Rzeźbiarza Wspomnień
  • Królewski gwardzista
  • Starszy mag
  • Templariusz
2009 Fantasy Wars: Złota edycja Sagittel (Przymierze Elfów)
2009 Harry Potter i Książę Półkrwi Timothy Bojaźliwy Michael Percival
Giffard Abbot Tony Dudson
2009 Odlot As
2009 Tom Clancy’s EndWar Jednostki wojskowe
2009 Transformers: Zemsta upadłych Deceptikony
Inżynier
2009 Uncharted 2: Pośród złodziei Harry Flynn Steve Valentine
2009 Załoga G Speckles Michael Gough
Yanshu
2010 Alicja w Krainie Czarów Szalony Kapelusznik
2010 Arcania: Gothic 4 Gerrick
  • Ogtar
  • Hirbo
  • Hem
  • Gilthor
2010 Disciples III: Odrodzenie Władca lasu
  • Śmiałek
  • Zabójca Imperium
  • Izerill
2010 Księżniczka i żaba Raymond "Ray"
2010 Mass Effect 2 Kapitan Kar'Danna Mark Meer
  • Rael'Zorah
  • Naukowiec
  • Quarianin
  • Quariański dziennik
  • Ogłoszenie SOC
  • Turianin
2010 Shrek Forever Ślepa mysz
2010 Toy Story Mania Ufoludki
2010 TRON: Evolution Zuse James Frain
2011 1812: Serce Zimy Car Aleksander Wojciech Paszkowski
2011 Auta 2 Miguel Camino
2011 Battlefield 3 Sierżant Steven Campo Eric Loren
2011 Crysis 2 Leavenworth James McNeill
  • Mężczyzna na Central Station
  • Zakażony
  • Dziennikarz
2011 The Elder Scrolls V: Skyrim Jarl Siddgeir Keith Silverstein
  • Sajborn
  • Phinis Gestor
  • Savos Aven
  • Silus Vesuius
  • Orthus Endario
  • Bassianus Axius
  • Maurice Jondralle
  • Odfel
  • Leigelf
  • Fihada
  • Nazeem
  • Anton Virane
  • Sobowtór Titusa Medego II
2011 Uncharted 3: Oszustwo Drake’a Pirat
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Bertrand Vogel Wojciech Paszkowski
  • Pijak
  • Strażnik
  • Gus z Grotogoru
  • Eckhart Henessy
  • Żołnierze LaValettów
2012 Diablo III Porucznik Lavail
  • Maldonado
  • Mikal
  • Fuad
  • Raszyd
  • Porucznik Vachem
2012 Epic Mickey 2: Siła dwóch Oswald Szczęśliwy Królik Frank Welker
2012 Fineasz i Ferb: Nowe wynalazki Heinz Dundersztyc (materiał archiwalny)
2012 Forza Horizon Phoenix Fox Peter Brooke
2012 Hitman: Rozgrzeszenie Policjant
2012 Medal of Honor: Warfighter Tick Michael Broderick
2012 Risen 2: Mroczne wody Thompkins
  • Mauregato
  • Mieszczanin
  • Kierownik magazynu
2012 The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard Morven Stroud
Mężczyźni
2013 Disney Infinity Mike Wazowski Carlos Alazraqui
  • Jack Szkieleton
  • Szturmowcy Imperium
2013 The Elder Scrolls V: Skyrim – Hearthfire Służący
  • Urzędnicy
  • Żony
2014 Diablo III: Reaper of Souls Król Justynian IV
Lord Dewhurst
2014 Sunset Overdrive Lou
2015 Battlefield Hardline
2015 Dying Light Alfie
  • Musa
  • Narrator w intrze
  • Ocalały
2015 Wiedźmin: Dziki Gon – Serca z kamienia Ojciec Iris Wojciech Paszkowski
  • Profesor Szezlock
  • Negocjator „Janusz”
2016 Dishonored 2 Gniazdostróże Rick Zieff
2016 Doom Pierwotny Piotr Michael
2016 Dying Light: The Following Polat
Ocaleniec
2016 Gwint: Wiedźmińska gra karciana Pugo Łup-Łamacz Wojciech Paszkowski
2016 LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy Major Caluan Ematt Andrew Jack
2016 PlayStation VR Worlds Frank
2016 Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino Skryba Wojciech Paszkowski
  • Winiarz
  • Gwardziści
  • Malarz na przyjęciu „Mandragory”
  • Bukmacher
  • Handlarz
  • Bard
  • Szlachcice
2017 Horizon Zero Dawn Strażnik Carja
  • Olund
  • Programista FAS
2017 LEGO Marvel Super Heroes 2 Bullseye
Ghost Rider
2017 Need for Speed: Payback Rav Choundry Ramon Tikaram
2017 Sniper: Ghost Warrior 3 Burmistrz Klosovic
2017 Star Wars: Battlefront II Boba Fett Temuera Morrison
2018 Destiny 2 SI Konsjerza (StrategOS)
2018 FIFA 19 Cazares (większość kwestii)
2018 LEGO Iniemamocni Burmistrz Barry Bostwick
2018 Marvel’s Spider-Man Otto Octavius / Doctor Octopus William Salyers
2018 Shadow of the Tomb Raider Pedro Dominguez Carlos Leal
2019 Days Gone Strażnik
2020 Iron Harvest Nikola Tesla
Posłaniec
2020 Legends of Runeterra Górski wróżbita

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1997 Zakochany kundel Joe Bill Thompson
2002 Dragon Ball Z: Fuzja Freezer Ryūsei Nakao
Narrator Jōji Yanami
2002 Piękna i Bestia Lefou Jesse Corti
2003 Spirited Away: W krainie bogów Kaonashi Akio Nakamura
  • Koordynator przydzielający prace
  • Pracownik łaźni
2004 Kaena: Zagłada światów Enode
2007 Simpsonowie: Wersja kinowa Ned Flanders Harry Shearer
Doktor Nick Hank Azaria
2008 Lissi na lodzie Feldmarszałek Rick Kavanian
2009 Kolorowe melodie (Legenda o dzielnym sadowniku) Anioł stróż Dal McKennon
2010 Fantazja Narrator Deems Taylor
2014 My Little Pony: Equestria Girls – Rainbow Rocks Flam (klip 6) Scott McNeil
2014 Odlotowe agentki! Film Jerry Jean-Claude Donda
2015 Sekrety morza Uchol Pat Shortt
2016 Kubo i dwie struny Księżycowy Król Raiden Ralph Fiennes
2017 Czarny kocioł Król Eidelling Arthur Malet
2017 Emotki: Film Eric Etam Steven Wright
2018 Iniemamocni 2
2018 Uprowadzona księżniczka Kocur Jurij Horbunov

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1998 Laboratorium Dextera
1998 Teknoman
2000 Dilbert Kotbert Jason Alexander
2000 Zapasy na śmierć i życie Bono
Ron Jeremy
2002 Samuraj Jack Skalecznik John Kassir
  • Niewolnik
  • Naukowiec (odc. 18)
  • Ra (odc. 38)
  • Złodziej (odc. 39)
2003 Gwiezdne wojny: Wojny klonów Komandor Cody (odc. 22) André Sogliuzzo
Agen Kolar (odc. 21) James Arnold Taylor
2005 Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster Chudy Phil LaMarr
2005 Megas XLR V’arsin Rob Paulsen
Instruktor jazdy
2006 Batman: Animacje Nostromos Michael Des Barres
2006 Ben 10 Howell Wayneright (odc. 11) Larry Cedar
  • Jonah Melville (odc. 3)
  • Główny pomocnik wielkiego kleszcza (odc. 15)
  • Sublimino (odc. 27)
  • Dzwonek (odc. 30)
2007 Fineasz i Ferb Heinz Dundersztyc Dan Povenmire
  • Ojciec doktora Dundersztyca (odc. 2b)
  • Chłopak (odc. 23b)
  • Strażnik przy wejściu do Gwiazdy Śmierci (odc. 131-132)
2010 Batman: Odważni i bezwzględni Black Manta Kevin Michael Richardson
  • Jason Blood / Etrigan
  • Fun Haus
  • Sinestro
  • Vigilante (odc. 55)
2011 Pora na przygodę! Lodowy Król Tom Kenny
  • Szymon Petrikow (oprócz odc. 140-141)
  • James Baxter
  • Orzech (odc. 1a)
  • Monty (odc. 1b)
  • Pożeracz strachu (odc. 8b)
  • Burmistrz Karol (odc. 13a)
  • Leśny Czarodziej (odc. 16a)
  • Lucjusz Evergreen (odc. 86a)
  • Magiczny Gość (odc. 88a)
  • Fioletowa Królewna (odc. 113a)
2013 Miasteczko South Park Randy Marsh Trey Parker
  • Harrison Yates
  • Barack Obama
  • Ojciec Maxi (serie XI, XVIII-XXI)
  • Bob Black
  • Conan O’Brien
  • Mark Fuhrman (odc. 153)
  • Profesor Herbatka (odc. 158)
  • Burmistrz Wyobraźniolandii (odc. 163-165)
  • Święty Mikołaj (odc. 165)
  • Jay Cutler (odc. 166)
  • Michael Chertoff (odc. 178)
  • Usher (odc. 182)
  • Tarō Asō (odc. 187)
  • Billy Mays (odc. 189)
  • Jason Hawes (odc. 189)
  • Tiger Woods (odc. 196)
  • David Letterman (odc. 186, 196)
  • Matthew Broderick (odc. 197)
  • Matt Lauer (odc. 197)
  • Tom Davis (odc. 199)
  • Dale Evans (odc. 203)
  • Jimmie Johnson (odc. 203)
  • Dale Earnhardt Jr. (odc. 203)
  • Tony Hayward (odc. 206-208)
  • Steve Jobs (odc. 210)
  • Sandy Cervix (odc. 211)
  • Brzydki Bob (odc. 212)
  • Jun’ichi Takayama (odc. 215)
  • Książę Jaskółek (odc. 219)
  • Andrew Lloyd Webber (odc. 220)
  • David „Pędzący Wałach” Sawicki (odc. 222)
  • Faraon (odc. 227)
  • Mehmet Öz (odc. 228)
  • Roger Goodell (odc. 231)
  • Jim Rome (odc. 231)
  • Steve Nelson (odc. 236)
  • Ojciec Michaela (odc. 241)
  • Matka Michaela (odc. 241)
  • Anderson Cooper (odc. 243)
  • Prezes Sony (odc. 244-246)
  • George R. R. Martin (odc. 245-246)
  • Steve Ballmer (odc. 245)
  • Dan Snyder (odc. 248)
  • Maggie Yates (odc. 261)
  • Chris Christie (odc. 272)
  • Boris Johnson (odc. 275)
  • Steve Bannon (odc. 275)
  • Paul Ryan (odc. 284)
  • Roger Goodell (odc. 285)
2014 Wujcio Dobra Rada Pete Browngardt Pete Browngardt
2015 BoJack Horseman Richard Nixon Brian Huskey
  • Neal McBeal (odc. 2)
  • Ekspedient (odc. 4)
  • Ochroniarz (odc. 21)
  • Improwizator (odc. 22, 24)
2015 Między nami, misiami Profesor Lampwick (odc. 57) Malcolm McDowell
2015 Transformers: Robots in Disguise Władca Cieni
2016 Totalna Porażka: Wariacki wyścig Spud Carter Hayden
  • Francuski karykaturzysta (odc. 3)
  • Taksówkarz (odc. 3)
  • Sprzedawca waty cukrowej (odc. 26)
2017 Big Mouth Rabin Poblard (odc. 13)
2017 Castlevania Bosza
2017 Dzień, w którym Heniś poznał...
2017 Rick i Morty (wersja Comedy Central Polska) Jerry Smith Chris Parnell
2017 Zaplątani: Serial Amor Paul F. Tompkins
Strażnik Piotruś Sean Hayes
2018 Claude Pan Piętka
2019 Chłopaki z baraków: Serial animowany


Wykonanie piosenek

Rok Tytuł Piosenka
1996 Goofy na wakacjach „Jutro wakacje”, „Wzbij się”
1996 Świąteczna gorączka
1997 Zakochany kundel Partie wokalne Tony'ego
Partie chóralne w piosence „Bella Notte”
1998 Mała syrenka Wykonanie piosenek „Pieśń marynarzy”, „Na morza dnie”, „Całuj ją”
2001 102 dalmatyńczyki „Bella Notte” (fragment filmu Zakochany kundel)
2002 Piękna i Bestia Partie wokalne Lefou
2007 Fineasz i Ferb
2010 Batman: Odważni i bezwzględni Wykonanie piosenek w odcinku Król muzyki
2015 Sekrety morza Pieśń skrzatów
2018 Claude

Twórca dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Funkcja Studio
2010 Alicja w Krainie Czarów Reżyseria SDI Media Polska
2011 Giganci ze stali
2011 Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje
2011 Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi
2013 Oz: Wielki i potężny
2014 Czarownica
2015 Piotruś: Wyprawa do Nibylandii
2016 Alicja po drugiej stronie lustra

Seriale

Rok Tytuł Funkcja Studio
2016 Flaked Reżyseria Start International Polska

Gry komputerowe

Rok Tytuł Funkcja Studio
2013 Disney Infinity Reżyseria SDI Media Polska

Filmy animowane

Rok Tytuł Funkcja Studio
2012 Merida waleczna Reżyseria SDI Media Polska
2018 Iniemamocni 2 Reżyseria, Kierownictwo muzyczne

Seriale animowane

Rok Tytuł Funkcja Studio
2007 Fineasz i Ferb Reżyseria (odc. 61-62, 65-72, 74-78) SDI Media Polska
2015 Wujcio Dobra Rada Reżyseria (niektóre odcinki z serii II-V)
2016 Totalna Porażka: Wariacki wyścig Reżyseria (odc. 1-5, 22-26)
2017 Zaplątani: Serial Reżyseria (odc. 1-12)

Linki zewnętrzne