Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu


Wojciech Machnicki (ur. w 1953 roku) – polski aktor teatralny i dubbingowy.

Biografia

W teatrze zadebiutował na scenie Teatru Rozmaitości w Warszawie, w dniu 21 listopada 1974 roku. Wystąpił w spektaklu Mizantrop Molière'a w reżyserii Andrzeja Żarneckiego, zagrał postać Ergasta.

W 1976 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Był aktorem Teatru na Woli i Teatru Komedia. Z Teatrem Współczesnym jest związany od roku 1989.

Jest starszym bratem Ireneusza Machnickiego.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1995 Benny i Joon Mike Joe Grifasi
1996 Okruchy dnia Sekretarz
1996 Świąteczna gorączka DJ Martin Mull
1997 101 dalmatyńczyków Alonzo Tim McInnerny
  • Policjant #1
  • Położnik
1997 Richie milioner Nauczyciel ekonomii Ben Stein
1997 Strażnik pierwszej damy
1998 Szczęśliwy dzień
1999 Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo Rune Haako Jerome Blake / James Taylor
  • Doultay Dofine
  • Tey How (część kwestii)
1999 Ogniem i mieczem Did Lirnik
2000 Wszyscy moi bliscy Kolman František Němec
2001 102 dalmatyńczyki Alonso Tim McInnerny
2001 Mali agenci Alexander Minion Tony Shalhoub
2002 E.T. Policjant Frank Toth
  • Bohater filmu
  • Głos odbierany przez radio
  • Lekarz
2002 Harry Potter i Kamień Filozoficzny Prawie Bezgłowy Nick John Cleese
2003 But Manitou Hombre Hilmi Sözer
2003 Country Miśki Don Was Don Was
2003 Mali agenci 2: Wyspa marzeń Alexander Minion Tony Shalhoub
2004 Looney Tunes znowu w akcji Yosemite Sam Jeff Bennett (głos)
2004 Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd Alexander Minion Tony Shalhoub
2006 Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa Żołnierz Białej Królowej
2008 Opowieści z Narnii: Książę Kaspian Baron
  • Jak
  • Kierowca
2011 Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje Admirał Firmus Piett Kenneth Colley
2011 Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi Admirał Firmus Piett Kenneth Colley
2012 Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości Jeden z generałów
Psycholog
2013 Iron Man 3
2013 Thor: Mroczny świat Pacjent psychiatryka Stan Lee
2014 Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz
2014 Strażnicy Galaktyki Więzień z protezą Richard Katz
2015 Avengers: Czas Ultrona
2015 Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy Pułkownik Kaplan Pip Torrens
2015 Kopciuszek
2016 Abulele Amichai Yehuda Mor
2016 Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Charlie Rose Charlie Rose
2016 Benek Brawura i czerwone taksówki
2016 Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
2016 Księga dżungli
2016 Łotr 1: Gwiezdne wojny – Historie Oficer Imperium
2016 Nasz biały wielbłąd
2016 Tarzan: Legenda
2016 Warcraft: Początek Moroes Callum Keith Rennie
2016 X-Men: Apocalypse Prezenter radiowy
2017 Archie – cyberpies Inspektor zdrowia Cavan Cunningham
2017 Jeździec bawołów Phooyai Chun Jim S. Meesri
2017 Klucz do przygody Curtis Lorne Cardinal
2017 Piękna i Bestia
2018 Han Solo: Gwiezdne wojny – Historie Oficer Imperium
2018 Kurz, pot i łzy Bob Henderson Forrest Lucas
2018 Patryk Eric Roy Hudd
2018 Paweł, apostoł Chrystusa Święty Łukasz Jim Caviezel
2018 Robin Hood: Początek Lord Pembroke Cornelius Booth
2018 Tam, gdzie mieszka Bóg Ksiądz Edward
2019 Dumbo

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1989 Bajarz Minister Tim Barker
1992 Mahabharata
1996 Hemingway Właściciel hotelu Jorge Bosso
1996 Wieczór z muppetami
2002 Całe zdanie nieboszczyka
2005 Power Rangers Dino Grzmot Mesogog Latham Gaines
2012 Przygody Sary Jane (teleTOON+) Metaloid Will Macleod
2016 Zoey 101 Trener Keller (odc. 22) Rob Roy Fitzgerald

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1998 Książę i tchórz Niski kupiec
  • Alchemik
  • Karczmarz
  • Diabeł #3
  • Żebrak
  • Smok
2001 Dracula: Zmartwychwstanie Hrabia Dracula Allan Wenger
2001 Giants: Obywatel Kabuto Tata Timmy’ego
Gordon
2002 Dracula 2: Ostatnie sanktuarium Hrabia Dracula Allan Wenger
2003 Post Mortem Albert Hulot
  • Kelner Nicolas
  • Przechodzień
2004 D-Day Żołnierze
2004 Hobbit Narrator Tom Kane
  • Gobliny
  • Holman
  • Kili
  • Krasnoludy
2004 Schizm II: Kameleon Jimi
  • Barrack
  • Wookash
  • Talen
2004 Syberia II Borys Charow
  • Mnich
  • John, współpracownik Marsona
2005 Słoń Benjamin: Ruch uliczny Światła dla pieszych
Żółte światło
2005 Słoń Benjamin: Zabawa w zawody Kupiecki
2005 Torrente: Chcę wrócić do policji José Luis Torrente Santiago Segura
2006 Paradise Willy Vandenard
Dziennikarz Ahmed
2006 Sezon na misia O’Toole Billy West
Ricky Sr Billy West
2006 Tom Clancy´s Splinter Cell: Double Agent Alejandro Takfir
  • Spawacz
  • Rosyjski najemnik
2007 Agent Hugo: Lemoon Twist Voo
2007 Assassin’s Creed Majd Addin Richard Cansino
  • Kaznodzieje
  • Złodziej
  • Przechodnie
2007 Harry Potter i Zakon Feniksa Prawie Bezgłowy Nick David Coker
Narrator
2007 Kurczak Mały: As w akcji! As
2007 Neverwinter Nights 2: Maska zdrajcy Mistrz Djafi Roger Jackson
2008 Asterix & Obelix XXL 2: Misja – las Vegas Asparanoix
  • Germański druid
  • Grecki druid
2008 Avencast: Rise of the Mage Chaired
  • Della Gustera
  • Pojou
2008 Fallout 3 Pan Buckingham Stephen Russell
  • Milo
  • Robot lokaj
  • Godfrey
  • Andy
  • Model demonstracyjny Pana Złotej Rączki
2008 Overclocked: Historia o przemocy Doktor Paul Young
Ryker
2008 Penumbra: Requiem Eloff Carpenter
2008 Requital: Zemsta Szarego Psa Ether
  • Gwary
  • Kwildred
  • Rolann
  • Jesiomir
  • Thesta
2008 Rise & Fall: Civilizations at War Zarządca perskiej areny
  • Yani
  • Posłaniec egipski
  • Dowódca grecki
  • Posłaniec perski
2008 Tension Głębosz
Żelazny
2009 Dragon Age: Początek Arl Rendon Howe Tim Curry
  • Herren
  • Andey
  • Gwiddon
  • Kapitan
  • Krasnoludy
  • Nevin
  • Magowie
  • Plotkarz
  • Strażnik Urny Świętych Prochów
  • Strażnicy miejscy
2009 Harry Potter i Książę Półkrwi Prawie Bezgłowy Nick David Coker
2009 Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira Tarmas
  • Rynn Shepherd
  • Jacoby
  • Sheydann Zinn
  • Xorill
2010 Alicja w Krainie Czarów Biały Królik
2010 Arcania: Gothic 4 Gromar
  • Mermund
  • Hathon
  • Tadoy
2010 Battlefield: Bad Company 2 Arkadij Kirilenko Aleksandar Mikic
2010 Crackdown 2 Reporter #2
2010 Disciples III: Odrodzenie Elfi jeździec
  • Sobowtór
  • Władca demonów
  • Żądło
  • Haarhus (demon)
2010 God of War III Posejdon Gideon Emery
2010 God of War: Duch Sparty Posejdon Gideon Emery
Umierający spartiata
2010 Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I Mugol
Czarodziej
2010 Heavy Rain Kapitan Leighton Perry Paul Bandey
2010 Mass Effect 2 Lektor Leksykonu Neil Ross
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Korsarz (jednostka)
2010 Tom Clancy’s H.A.W.X. 2
2011 Afterfall: inSanity Naukowiec #2
Mieszkaniec COD #2
2011 Auta 2 Miles Axelrod Eddie Izzard
2011 Disney Universe WIK
2011 Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II Śmierciożerca
Strażnik Gringotta
2011 Might & Magic: Heroes VI Uriel Keith Ferguson
  • Maniak
  • Mukao
  • Żarłocz
  • Wampir
  • Duch
  • Kościany strażnik
  • Tłum orków
2011 MotorStorm: Apokalipsa Dusklite D.C. Douglas
2011 RAGE Krug
  • Osadnik Ramos
  • Remus
2011 Ratchet & Clank: 4 za jednego Hydraulik Jess Harnell
2011 Resistance 3 Justin Robin Atkin Downes
Głos w radiu
2011 The Elder Scrolls V: Skyrim Odahviing Charles Dennis
  • Brill
  • Angrenor Niegdyś-Wielebny
  • Sinding
  • Mathies
  • Jervar
  • Sigaar
  • Thaer
  • Dagur
  • Jofthor
  • Addvar
  • Jorgen
  • Bjorlam
  • Alfarinn
  • Lod
  • Obserwator Szkarłatnego Domu
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Magnus Wojciech Machnicki
  • Nilfgardzki radca
  • Więzień
  • Nunzio
  • Mężczyzna na placu wisielców
  • Bandyci
  • Niesamowity Lockhart
  • Kaźko
  • Sierżant
2012 Diablo III Kailem
  • Umierający nekromanta
  • Sierżant Brooks
  • Aleran
2012 Epic Mickey 2: Siła dwóch
2012 LittleBigPlanet PS Vita Pułkownik Poplątek Nicholas Boulton
2012 Medal of Honor: Warfighter Greko Kristof Konrad
2012 Might & Magic: Heroes VI – Danse Macabre Sandro
2012 Might & Magic: Heroes VI – Pirates of the Savage Sea Kaishin
2012 Ratchet & Clank: Załoga Q Hydraulik Jess Harnell
2012 Risen 2: Mroczne wody Spencer
  • Cordobar
  • Foster
  • Morris
2012 StarHawk Logan Graves Roger Cross
2012 The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard Nordowie
2013 Beyond: Dwie dusze Naukowiec
2013 Company of Heroes 2 Pułkownik Czurkin
2013 Disney Infinity Kolekcjoner / Taneleer Tivan Jeff Bennett
Oficer Imperium
2013 God of War: Wstąpienie Posejdon Gideon Emery
2013 Might & Magic: Heroes VI – Cienie mroku Yashar
  • Norbu
  • Uriel
  • Menan
2013 Ratchet & Clank: NEXUS Hydraulik Jess Harnell
2013 The Elder Scrolls V: Skyrim – Dragonborn Baldor
Hellos
2013 The Elder Scrolls V: Skyrim – Hearthfire Służący
Mężowie
2014 Diablo III: Reaper of Souls Duch Halbu
  • Dane Bright
  • }Lord Vermilion
2014 Hearthstone Morios (Pewnej nocy w Kaharazanie)
Krysztalista Kangor
2015 Heroes of the Storm Czen Keone Young
2015 Rise of the Tomb Raider Richard James Croft Michael Maloney
  • Rourke
  • Biskup
2015 StarCraft II: Legacy of the Void Korsarz (jednostka)
2015 Wiedźmin: Dziki Gon Arnvald Wojciech Machnicki
2016 Dishonored 2 Cywile
2016 Dying Light: The Following Jasir Jesse Cotte
2016 Gwint: Wiedźmińska gra karciana Hrabia Caldwell Wojciech Machnicki
Pokątny Alchemik Wojciech Machnicki
2016 Ratchet & Clank Mechanik Jess Harnell
2017 Call of Duty: WWII Pułkownik Davis Matt Riedy
2017 Destiny 2: Klątwa Ozyrysa Brat Vance (Klątwa Ozyrysa) Bob O'Donnell
2017 Dishonored: Death of the Outsider Arystokraci
2017 Elex Ragnar
  • Gustaw
  • Bomby
  • Dietrich
  • Spike
2017 Horizon Zero Dawn Helis Crispin Freeman
  • Kapłan Słońca
  • Zabójca
2017 LEGO Marvel Super Heroes 2 Kolekcjoner
  • Horus
  • Red King
2017 StarCraft: Remastered Korsarz (jednostka)
2017 Star Wars: Battlefront II Imperator Sam Witwer
2018 Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści Caldwell Wojciech Machnicki
2019 Call of Duty: Modern Warfare Dowódca Chimery
2019 Death Stranding Lekarz Ray Chase
2019 Monkey King: Hero is Back Narrator
  • Starszy mieszkaniec wioski
  • Bóg Ziemi
2019 RAGE 2 Parówa Smegierek
Przechodnie
2019 Star Wars: Jedi – Upadły zakon Partyzant
Ooba-Neba Nocci
2020 Cyberpunk 2077 Charles
Zane Jagger
2020 Ghost of Tsushima Junshin
  • Saburo
  • Słomiany kapelusz
2020 Iron Harvest Saksoński żołnierz
2020 Warcraft III: Reforged Drek’Tar
Aneteron

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1994 Księga dżungli
1995 101 dalmatyńczyków
1996 Jakubek i brzoskwinia olbrzymka Dżdżownica David Thewlis
1997 Zakochany kundel Borys Alan Reed
Erich
2002 Dragon Ball Z: Fuzja Niebieski Demon #2
Czerwony Demon
2002 Władca pierścieni Właściciel gospody
2009 Wyprawa po magiczne serce Rolli Allan Tuppurainen
2016 Bociany

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Duckman
1998 Laboratorium Dextera
1998 Teknoman Topór Yutaka Shimaka
2000 Dilbert Dick
2000 Zapasy na śmierć i życie Larry King Brian Whitman
2003 Gwiezdne wojny: Wojny klonów San Hill (odc. 4) Corey Burton
2004 Mała syrenka (wersja DCVI) Ośmiornica (odc. 9)
Skarbnik królewski (odc. 11)
2005 Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster
2005 Megas XLR Broda Scott Rienecker
  • Robot testowy #32
  • Dezerter
  • T-Bot
  • Robot w barze
2005 Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! Proteus John Rhys-Davies
2006 Batman: Animacje
2006 Ben 10 Przewodnik (odc. 23) Steve Blum
Kwaśny Oddech (odc. 25) Dee Bradley Baker
2007 Fineasz i Ferb Reginald Fletcher Malcom McDowell
2010 Batman: Odważni i bezwzględni Jarvis Kord Tim Matheson
Sherlock Holmes Ian Buchanan
2011 Pora na przygodę! Skrobek (odc. 1a, 12a) Tom Kenny
  • Pan Ciastko (odc. 1a)
  • Król Grudkowego Kosmosu (odc. 1b)
  • Minotaur (odc. 2a)
  • stary głos Panny Jednorożek (odc. 5a)
  • Mędrzec (odc. 8b)
  • Billy (odc. 13b)
2015 BoJack Horseman Virgil Van Cleef (odc. 4) Mike Hollingsworth
2015 Transformers: Robots in Disguise Octopunch
  • Porucznik Ziegler
  • Policjant
2016 Archer James Mason Peter Serafinowicz
  • Giancarlo Morelli
  • Weterynarz (odc. 44)
2016 Kuromukuro Lefil Atsushi Ono
Ojciec Ryoto Yōji Ueda
2016 Overwatch Lektor prezentacji


Wykonanie piosenek

Rok Tytuł Piosenka
1996 Świąteczna gorączka
2007 Fineasz i Ferb
2017 Piękna i Bestia „Bella”

Linki zewnętrzne