FANDOM


Wkrótce nadejdzie wiosna (gruz. მალე გაზაფხული მოვა, Male gazapchuli mowa) – gruziński film dramatyczny z 1967 roku w reżyserii Otara Abesadzego. Dubbing do filmu zlecony został przez Centralę Dystrybucji Filmów na potrzeby dystrybucji kinowej i był wyświetlany w polskich kinach w 1970 roku.

Fabuła

Stary Minago i jego żona Mariam całe życie związali ze swoją wioską, z rodziną. Ale synowie chcieli żyć inaczej. Młodszy, Gio, wyprowadził się na stałe do Tbilisi, rozpoczął tu studia. Starszy, Bidzina, po ukończeniu uczelni wrócił do wsi jako agronom, ale i on tęskni za miastem. Żeni się z miejską kobietą, opuszcza rodzicielski dom. Po śmierci Mariam stary chłop zostanie sam. Daremnie będzie zapraszał sąsiadów na pogawędkę przy winie – każdy z nich ma swoje sprawy, każdy gdzieś się spieszy. Tylko na krótko uda się czasem zapomnieć o samotności – jak wówczas, gdy pod dach Minago zabłąkał się przejazdem wędrowny stary fotograf. Ale po jego odejściu tym mocniej zacznie doskwierać tęsknota za bliskimi. I Minago wyruszy do miasta, żeby porozmawiać z synami, zobaczyć jak żyją, spróbować ich lepiej zrozumieć. A może skłonić do powrotu? Porozmawia, zrozumie. Raz jeszcze otrzyma propozycję przeniesienia się do miasta. I raz jeszcze ją odrzuci.
Źródło opisu: Filmowy Serwis Prasowy

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio Opracowań Filmów w Warszawie Realizacja nagrań
Maria Olejniczak Reżyseria
Jan Moes Dialogi
Jerzy Bolesławski Dźwięk
Henryka Meldner Montaż
Mieczysława Kucharska Kierownictwo produkcji

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Janusz Paluszkiewicz Minago Sergo Zakariadze
Alina Żeliska Mariam Cecylia Takajaszwili
Tomasz Zaliwski Bidzina Tengiz Arczwadze
Jerzy Rogowski Gio Nigzar Magawariani
Jerzy Turek
Wer Lista aktorów i realizatorów polskiej wersji została opracowana na podstawie archiwalnych informacji prasowych odszukanych, zgromadzonych i zarchiwizowanych przez Zbigniewa Dolnego, autora Historii polskiego dubbingu.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.