Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu
Uwaga.png Poniższy artykuł dotyczy produkcji fandubbingowej, która nie doczekała się oficjalnej polskiej wersji,
a dubbing do niej zrealizowany został przez amatorów.
Uwaga.png

Warcraft: Orcs & Humans – komputerowa gra strategiczna czasu rzeczywistego autorstwa Blizzard Entertainment z 1994 roku. W Polsce premierowo ukazała się 11 lutego 1996 roku dzięki IPS Computer Group w wersji oryginalnej. Dubbing do gry zrealizowany został jako inicjatywa fanowska przez Noktis Workshop, udostępniony wraz z opracowanym przez spolszczeniem 14 września 2016 roku.

Opis gry

WarCraft: Orcs & Humans to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, wyprodukowana przez Blizzard Entertainment w 1994 roku. Gracz stanie po jednej z dwóch stron konfliktu (Orków lub Ludzi) i w zależności od tego wyboru, spróbuje podbić lub obronić krainę Azeroth.

Pod wieloma względami WarCraft: Orcs & Humans przypomina Dune II: The Building of a Dynasty, chociaż w porównaniu z pierwowzorem wzbogacono go o kilka nowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość zbierania jednostek w grupy i przesuwania ich razem po mapie (niestety, można tak zrobić jedynie z czterema wojownikami naraz). Kolejną nowością jest wprowadzenie drugiego surowca, jako elementu niezbędnego do produkcji nowych budynków i jednostek. W WarCraft: Orcs & Humans oprócz wydobywanego w kopalniach złota, konieczne jest również ścinanie drzew (i jednym, i drugim zajmują się wykwalifikowani robotnicy). Ostatnią poważną zmianą jest próba rozwinięcia klasycznych scenariuszy o przygodowy charakter. W Dune II: The Building of a Dynasty mieliśmy do czynienia z prostymi misjami, polegającymi na budowie bazy i niszczeniu struktur wroga. W WarCraft: Orcs & Humans tworzenie osiedla nie jest dostępne we wszystkich scenariuszach. Czasem dostaniemy do dyspozycji ogromną ilość wojsk z zadaniem zrównania z ziemią miasta wroga, innym razem konieczne będzie zejście do lochów, gdzie stawimy czoła potężnym przeciwnikom, lub spróbujemy wyprowadzić stamtąd rannych bohaterów.
Źródło opisu: GRY-Online.pl

Ekipa

Twórca Funkcja
Noktis Workshop Realizacja nagrań
Dariusz Ćwik Tłumaczenie
Qin

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Grzegorz Borowski Głosy jednostek orków Bill Roper
Hubert Chłopicki Narrator (zwiastun) Bill Roper
Głosy jednostek ludzi Bill Roper
Marcin Pleskacz Narrator kampanii ludzi Bill Roper
Joshua Szpilarski Narrator kampanii orków Bill Roper

Linki zewnętrzne

Produkcje wyprodukowane przez Blizzard Entertainment
Diablo Diablo + Hellfire (20132020) • Diablo II (Lord of Destruction) • Diablo III (Reaper of SoulsPrzebudzenie nekromantów)
Starcraft StarCraft II (Heart of the SwarmLegacy of the VoidNova Covert Ops) • StarCraft: Remastered
Warcraft Warcraft: Orcs & HumansWarcraft II: Tides of Darkness (Beyond the Dark Portal) • Warcraft III (The Frozen Throne) • Warcraft III: Reforged
Inne gry HearthstoneHeroes of the StormOverwatch
Filmy i seriale Warcraft: PoczątekOverwatch
Advertisement