FANDOM


 • Zauważyłem, że przy paru ostatnich modyfikacjach usunąłeś zupełnie niektóre nazwiska z obsad, choćby dziś ze Złoto i chwała Szymona Kuśmidra, a wczoraj z Eragona Jarosława Boberka i Leszka Zdunia. To przypadkowo, czy celowo, bo stwierdziłeś, że na pewno w danej grze nikt nie mówi ich głosem? (czy na EPD są próbki dokładnie wszystkich postaci? może jeszcze jakieś zostały pominięte?)

  Pytam, bo jednak te nazwiska były wymienione w napisach/instrukcjach, więc przy ewentualnym wyrzuceniu z obsady dobrze o nich wspomnieć (jak to było np. przy Mass Effekcie, kilka innych takich przypadków też było).

  Przy okazji fajnie by było, gdyby udało się kiedyś dobrać do plików takiego Eragona (ale nie wiem, czy jest to możliwe, pomijając fakt, że sam gry nie mam), bo przy takich krótkich próbkach żołnierzy i jeszcze w zgiełku bitwy to ciężko mieć pewność co do aktora - no, przynajmniej ja mam trudność. Np. ta próbka Iwanickiego - owszem, brzmi mi trochę jak on, ale miejscami się zastanawiałem, czy nie mógłby to być jednak Jan Aleksandrowicz. Do tego Billipa też pewności nie mam.

    Wczytuję edytor...
  • W "Złocie i chwale" usnąłem Kuśmidra, bo nie pasował mi do żadnej z postaci jakie były w bazie. Zdaje mi się, że nagrałem wtedy wszystkie, więc skoro jego głos (dość charakterystyczny) nie przypomina żadnego, to raczej koniec końców udziału w tym dubbingu nie wziął. Może był to ktoś o nazwisku Kuśmider, a jak wiadomo często w napisach są błędy. Kurde, z tym Eragonem to będzie problem, bo sam tej gry nie mam, a te dwie próbki, które dodałem, wziąłem z listy "z mojego wkładu", które leżały odłogiem i chciałem coś z nimi zrobić. Próbki zEragona nagrywałem z jakiegoś let's playu czy gameplay'u - sam w tę grę nie grałem. Słuchaj, skoro uważsza, moje działania za jakieś nadużycie, to możesz przywrócić dawny stan strony - ja nie mam nic przeciwko. Sam miałem wrażenie, że trochę pochopnie działam.

     Wczytuję edytor...
  • Ok, tak na wszelki wypadek na razie przywróciłem odpowiednio Kuśmidra oraz Boberka i Zdunia (bez ról, rzecz jasna). W Eragonie Iwanickiego na razie zostawiłem, bo wydaje mi się pewniejszy, próbkę Billipa zostawiłem bez przypisania do aktora, bo wybitnie nie jestem tego pewien (chyba że np. BuryZenek byłby w stanie stwierdzić na pewno - ale po czterech krótkich słowach może być to trudne). Może się to kiedyś uda ustalić dokładniej.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.