FANDOM


 • By się nie rozdrabniać, zbiorę parę uwag do ostatnich rzeczy w jeden post.

  Necromania - posłuchałem, że te próbki Żelaznej Głowy oraz Czarnego Księżyca to po prostu urywki z kwestii odpowiednio Rycerza i Maga. Jeśli te postaci mają tylko takie kwestie identyczne z wyżej wymienionymi, to chyba są niepotrzebne. Chyba że mają jeszcze jakieś inne - tego nie wiem, bo gry nie znam.

  ParaWorld - poprawiłem parę drobiazgów, czy to przypisania, czy imienia postaci, przy okazji znalazłem na YT filmik (prawie 1,5 h!) zbierający wszystkie cut-scenki z gry. Przejrzałem na szybko i wyłapałem jeszcze trochę postaci, które dopisałem bez próbek, bo nie mam teraz raczej czasu na ich nagrywanie. Tu masz ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=LtQx-hjRMBg jeśli chciałbyś to dalej ogarnąć (postaci jest na pewno więcej niż wpisałem, ale chyba wszyscy/większość to ci aktorzy już wpisani na stronę).

  Twierdza Krzyżowiec - też poprawiłem parę drobiazgów, głównie przypisałem parę postaci K. Bochenkowi. Natomiast taka sprawa, też do BuregoZenka (może mimo wszystko zauważy, gdy tu napiszę) - nie mam pewności, czy postaci przypisane do Gadacza, to on - zwłaszcza Kalif też mi brzmi trochę na Bochenka, Sir Długoręka też jakby, a chłop mówi takim dziwnym głosem, że ciężko mi stwierdzić. Jeszcze ci drabiniarze - brzmią mi trochę jak Lecznar, ale jakoś dziwnie podwyższony, czy coś. No, ale pewien nie jestem.

    Wczytuję edytor...
  • Dobra, powoli.

   Necromania - grałem tylko trochę i powiem ci, że przeciwnicy także korzystają z dubbingu grywalnych postaci, ale czasami mają też innych aktorów. Dobra, jeszcze raz.

   Żelazna Głowa to Rycerz, który rządzi na pierwszej planszy (dalej nie doszedłem, więc tutaj moja wiedza się kończy) i jest naszym wrogiem, mimo to sami możemy grać postacią rycerza. Ale np. Czarne słońce ma klasę maga, ale jego kwestie są grane przez innego aktora (nie wiem jakiego - to ten nierozpoznany), mimo iż z logiki powinien mieć soudnset Błażejewskiego. Zapewne jakbym się spiął (albo otworzył pliki gry - tylko, kurde czym?) to być może takich sytuacji byłoby więcej. Interpretacje pozostawiam tobie.

   Twierdza Krzyżowiec - mój przyjacielu, ja sam tej gry nie mam. Grałem w nią bardzo dawno temu i nie szła mi. Nie znam się na jej fabule, a wszystkie pliki wziąłem stąd;

   http://stronghold.net.pl/s-63/spolszczenie-stronghold-crusader.html    - oficjalne spolszczenie do gry.

   Po nazewnictwie plików i informacji z tej strony zrobiłem próbki - może zrobiłem błędy, nie mówię, że nie.

     Wczytuję edytor...
  • Dzięki za ten link do Twierdzy, przyjrzę się w wolnej chwili, jeśli próbek danych postaci jest tam więcej, to może mi się uda upewnić co do aktorów, zobaczymy.

   A co do Necromanii - jak próbka Żelaznej Głowy to dwa spośród zdań Rycerza (które słychać też w drugiej próbce Siemianowskiego), tak ten Czarny Księżyc (czy Czarne Słońce? jak to się ostatecznie nazywa?) to też Błażejewski, a to krótkie zdanie z próbki słychać identycznie w próbce Maga (a dokładnie na samym końcu próbki Maga). Zatem moim zdaniem nie ma co tego dublować.

     Wczytuję edytor...
  • To w takim razie w Necromanii nie ma więcej postaci. Czyli wszystkie postacie naparzają się na mapach - w sumie o to w tej grze chodzi - niech najlepszy sługa pana wyłoni się z turnieju. To w takim razie wywal te duble. Wychodzi na to, że inne postace grywalne po prstu dostają imiona kiedy walczą przeciwko nam.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.