FANDOM


 • Sorki, że tak się trochę zgapiłem i nie powiedziałem Ci wcześniej - ale ja mam wszystkie pliki dźwiękowe z tej gry, po prostu nie wszystkie wrzuciłem (wtedy chyba jeszcze nie ustaliliśmy, by wrzucać też próbki nierozpoznane, bez przypisania), a potem zupełnie o tym zapomniałem.

  Dlatego nie musisz nagrywać kolejnych - sprawdzę, jakich postaci jeszcze nie ma dodanych i je wrzucę (najpewniej bez przypisania do aktorów, chyba że uda się nam wspólnie później to ogarnąć), zwłaszcza że niektóre postaci odkryłem tylko po plikach dźwiękowych, bo w samej grze nie zaszedłem tak daleko, by je spotkać (pamiętam, że pod koniec walki były ponad moje siły i nie mogłem przez to zwiedzić wszystkich lokacji w świątyni).

  Nb. chyba jeszcze za czasów Dubscore się przekonaliśmy, jak obsada w instrukcji ŚPZ jest pomieszana - brakowało sporo nazwisk, a niektóre chyba były wpisane niepotrzebnie, np. nigdzie nie słyszałem głosów Paszkowskiego i Iwanickiego. Jak napisałem, wrzucę brakujące jeszcze postaci i zobaczymy, czy coś się jeszcze wspólnymi siłami uda przypisać.

  Aha, i tak na przyszłość - jeśli będziesz miał zamiar uzupełniać jakieś kolejne gry, które ja dodawałem od zera do bazy, a które już część próbek mają, zapytaj przed nagrywaniem, bo może być podobna sytuacja - że nie wrzuciłem próbek, których nie rozpoznałem, ale gdzieś na dysku je mam.

    Wczytuję edytor...
  • Dzięki za informacje. Ale, wiesz, Porfirion już nie pamiętam przy których grach majstrowałeś ty albo ja. Ale ok, jeśli chodzi o uzupełnieniane braków w grach to będę pytał. A właśnie... kiedyś nosiłem się z zamiarem uzupełnienia serii o Harym Potterze (ale pewnie za jakiś tydzień mój zapał sie ostudzi i będę musiał go zbierać od nowa przez następne trzy, ale to już szczegół), i pytam czy TY albo Pottero macie jakieś archiwalne pliki albo nagrania z tych gier? Strasznie dużo jest w nich braków, niezależnie od tytułu, a mnie ciężko idzie ustalenie postaci i ich wizerunków, bo sam ani filmów ani książek fanem z Harrym nie jestem. Tym bardziej nie odróżniam np. Szmalcowników od Mungoli. A właśnie - przypomniałem sobie inną grę - Viva Piniata i Samoloty. Kiedyś były na Dubscore. Warto o nich pamiętać w przyszłości.

     Wczytuję edytor...
  • Miałem na myśli gry, które tutaj w bazie EPD ja dodawałem (wystarczy po historii sprawdzić, kto jest wymieniony jako pierwszy).

     Wczytuję edytor...
  • Wporzo. Będę mieć to na uwadze. W każdym razie przejżyj te swoje archiwa z ŚPZ, może coś razem ustalimy.

     Wczytuję edytor...
  • Viva Piniata i Samoloty: muszę sprawdzić, jeśli były próbki w Dubscore, to powinienem je mieć (teraz nie mam ich pod ręką, by się upewnić).

   Co do Harrych Potterów: ja jedynie miałem swego czasu zamiar - i nadal mam, tylko się muszę zebrać, więc znów trochę wody w Wiśle upłynie, zanim to zrobię ;) - uzupełnić część 4, Czarę Ognia (gdzieś tam ją mam, ale w końcu w ogóle w nią jeszcze nie grałem), natomiast dalszych ani nie mam, ani raczej nie planuję szybko mieć i zagrać.

     Wczytuję edytor...
  • Dodałem brakujące postaci z ŚPZ (jak widać, wiele ich nie było). Mam nadzieję, że nie mylę się co do Pintarka i Strażnika Hezrou, że to też M. Luszowski (przynajmniej w dawniejszych notatkach sobie zapisałem, że to raczej ten sam aktor, który grał Arcykapłana Hextora).

   Postaci kobiece są akurat dwie - Smigmal i Darley, więc pewnie jedna z nich to Katarzyna Kulik, a druga to Katarzyna Kowalska (przy czym przypuszczam, że nie chodzi tu o piosenkarkę, ale o tę aktorkę: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1124387) - ale nie znam głosu żadnej z nich.

   Postaci męskie nieprzypisane są też dwie - ten nieszczęsny Rufus, którego pamiętam, że próbowaliśmy dopasować jeszcze w Dubscore, ale się to nie udało (chyba został tam ostatecznie przypisany do Konarskiego, ale na moje ucho to nie może być on) oraz Ed. Ten Ed to taka poboczna postać (ledwie 3 kwestie), że nie bardzo chce mi się wierzyć, by brali do tego osobnego aktora, ale nie potrafię go przypisać do nikogo z już mających role. A ten Rufus... może to ten Leszek Baczyński, który jest wymieniony w obsadzie? Ale nie mam pojęcia, kto to jest, bo w necie żadnych sensownych informacji nie znalazłem (bo raczej to nie ten prezes klubu Zagłębie Sosnowiec :P), więc tu raczej pozostanie luka.

   No i wychodzi na to, że Iwanickiego i Paszkowskiego nie ma - bo chyba raczej nie walnęliśmy gafy, że którąś z ich postaci przypisaliśmy komu innemu.

     Wczytuję edytor...
  • Porf, mogę ci pomóc jeżeli chodzi o aktorki Kulik i Kowalską, z czego z tą drugą będzie problem - może bardziej kwestia poświęconemu temu czasu.

   http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik:EPD_Katrzyna_Kulik_(pr%C3%B3bka_g%C5%82osu).ogg - próbka Katarzyny Kulik - nagranie z losowanie Lotto z 2004 roku.

   Moim zdaniem Kulik użyzyła głosu Smigmal Czerwonorękiej

   https://www.ipla.tv/Pensjonat-pod-roza-odcinek-14/vod-24355 - w tym odcinku Pensjonatu Pod Różą występuje ta Katarzyna Kowalska. Niestety nie wiem czemu, ale nie chodzi mi dźwięk w ipli, ale może tobie pójdzie. Jest to osoba, która razem z Elżbietą Jarosik robią nalot na kuchnie Joanny Wizmur. Kowalska jest wymieniona w napisach końcowych jako "insepktorka".  I to jest ta kwestia wymagająca czasu. Jeśli go nie masz, mógłbym nagrać próbkę z telewizora (mam iplę w dekoderze), ale taka jakość reweleacyjna nie będzie. Jest to około 13 minuty odcinka.

   Moim zdaniem głosem Kowalskiej mówi Darley, ale K. Kulik również ma młody głos mimo wieku, ale są pewne różnice w brzmieniu między dwoma próbkami postaci.

   Co do Leszka Baczyńskiego, to również przeszukałem internet i nie znalazłem nic poza tym piłkarzem ze śląska. Moim zdaniem allbo ten Baczyński pracował w STAR-cie jako tłumacz/woźny/spec od technicznych spraw i po prostu Araszkiewicz wziął go do tej jednej postaci Rufsua. Poza tym Araszkiewicz grał w Battelfieldzie 3 postać Łapiducha, którą błędnie dopasowałem do Grzesia Kwietnia. Przypomniałem sobie rozmowę z Maćkiem Kowalskim, który mi ten błąd osobiście wytknął w 2011 roku jeszcze na DS.pl. Możesz tego nie pamiętać. Ale to w osobnym temacie.

   Ten Ed to Damian Aleksander. Poznaje po tej "rozpaczliwej manierze", którą prezentował w przypadku innych postaci w tej grze.

     Wczytuję edytor...
  • Dzięki, teraz już nie bardzo mam czas, ale wieczorem to uzupełnię.

     Wczytuję edytor...
  • Niestety mi ta Ipla w ogóle nie chce działać (może mam coś schrzanionego w przeglądarce? ale nie chcę teraz za bardzo w tym grzebać) - więc jeśli mógłbyś nagrać próbkę z telewizora, nawet średniej jakości, to byłoby to pomocne. Bo przyznam, że po przesłuchaniu samej próbki K. Kulik pasuje mi ona bardziej do postaci Darley... ale pewności nie mam.

     Wczytuję edytor...
  • Ok, nagram ci coś w jak najlepszej jakości. Ale to może potrwać, gdyż muszę osiągnąć sterylne warunki w pokoju z telewizorem (czyli zupełną ciszę). W każdym razie w tym tygodniu będzie to gotowe.

     Wczytuję edytor...
  • Proszę http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik:EPD_K.Kowalska_(pr%C3%B3bka_g%C5%82osu).ogg - moim zdaniem lepiej się nie da tego nagrać. Nagrywałem bezpośrednio na laptopa.

     Wczytuję edytor...
  • Dzięki - powalająca jakość to nie jest, ale myślę, że wystarczy. I na ile słyszę, to potwierdza moje przypuszczenie, że Kowalska to jednak będzie Smigmal (jeszcze posłuchałem paru próbek, gdzie Smigmal mówi nieco niższym głosem i się tym bardziej zgadza). Niedługo poprawię przypisanie obu aktorek.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.