FANDOM


 • Mam małą zagwozdkę - już wcześniej widziałem, że Ima jest w obsadzie w instrukcji przypisana zarówno do Hanny Chojnackiej, jak i Magdaleny Karel (ale nigdy nie miałem gry, by stwierdzić jak to naprawdę się przedstawia). I w sumie dalej nie wiem - ta próbka, którą wrzuciłeś jako należącą do Magdaleny Karel (której głosu zupełnie nie znam) brzmi mi miejscami trochę jak dość wysoko mówiąca Chojnacka... ale pewności nie mam, poczekajmy na Zenka, może on będzie w stanie coś więcej stwierdzić. Bo rozumiem, że Ima w grze nie ma jednak głosów dwóch aktorek, tylko któraś została błędnie wpisana?

  Przy okazji te odgłosy tła Siemianowskiego sprawiają mi wrażenie należących także do Chóru (tylko jakoś tak właśnie w tle), ale też nie mam pewności, czy moje wrażenie jest słuszne.

    Wczytuję edytor...
  • Chłopie ja sam tej gry nie ogarniam nie mówiąc już o obsadzie i postaciach. Grając w to miałem na twarzy wypisane hasło WTF?!. Nie mam pojęcia jak to jest z tą Imą. Nagrałem tę posatć i też miałem problem stwierdzić, czyj to głos. Mam zamiar jeszcze w to pograć, więc może faktycznie ima ma dwa głosy, albo ktoś pomylił się przy obsadzie. Postaci Mistrza Kolorów też nie uwzględniono, mimo iż jest praktycznie na każdym kroku. Do plików się nie dostanę, szukałem w necie jak to rozpruć, ale niestety temat był sprzed ośmiu lat i linki wygasły. Więc mogę jedynie nagrać wam dialogi z gameplayu.

     Wczytuję edytor...
  • Dla mnie jest to Chojnacka, btw. ta Wiśniewska trochę zaciąga Turowską...

     Wczytuję edytor...
  • Dla mnie nie, ale jak pokazuje doświadczenie, wielokrotnie myliłem się co do żeńskich głosów.

     Wczytuję edytor...
  • Porfirion, chyba mnie coś oświeciło co do dwóch głosów Imy. Nie będę cię zadręczał szczgółami fabularnymi, skoro nigdy nie grałeś w Tension, ale muszę ci tę sytuację jakoś nakreślić.

   Wszystkie siostry w Niebycie chcą uciec. Ima, Echo i Anya zbuntowały się i uciekły na własną rękę nie czekając na "mesjasza", którym rzekomo miał być protagonista. Niestety kapłani złapali je (dlatego nie było ich w pierwszym rozdziale na mapie), a Ima została uwięziona w wieży tortur przez Patriarchę. Echo i Anya cały czas biegały po mapie, namawiając bohatera do rebelii przeciwko kapłanom (tak czy siak nadchodzi ona, czy nam się to podoba czy nie). Bohater ma możliwość uwolnienia Imy jeszcze przed trzecim rozdziałem. Wszystkie siostry mogą uciec z bohaterem z niebytu w szóstym rozdziale, ale Imę można uwolnić wcześniej poprzez nadanie jej odpowiednej ilości barw i uwolnienie jej ze sali tortur. Gdy w trzecim rozdziale masz wizje tego całego "Nadniebnego wymiaru" - czyli miejsca, gdzie wszyscy chcą uciec, jak uwolniłeś Imę, widzisz rozpaczającego duszka (którego nazwałem niewłaściwie "Zmarłymi siostrami"). To właśnie Ima, która uciekła dzięki tobie z Niebytu, ale w niewłaściwy sposób i zatraciła ciało i wszystko co dawało jej wygląd. Została uwięziona, ale tym razem w tym swoim "raju". Nie można jej pomóc. Za każdym kolejnym widzeniem, ten duch błąka się tam. Nie nagram ci lepszej próbki, bo wiersze czytane przez Siemianowskiego zagłuszają większość monologów Imy. Tylko pytanie dlaczego mówi ona innym głosem jako duch niż jako siostra w niebycie? W każdym razie kwestia: Dlaczego nie mogę wznieść się ponad światy? - Dala mi trochę do myślenia.

     Wczytuję edytor...
  • Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie - poprawiłem nazwę postaci na Ima (duch).

     Wczytuję edytor...
  • Kurde... będzie odkop jednak. Porfirionie, mam delikatne sprostowanie co do tej cholernej Imy. Otóż, ta historia, którą tutaj opisałem jak najbardziej się zgadza, ale grając ostatnio i czytając na temat historii świata Tension na wikipedii jej poświęconej - padło jeszcze jedno imię "Ino". Otóż abstrachując do opisanej przeze mnie histori, to właśnie Ino dowodziła buntem, a w grze jej nie spotykamy, bo jako głównodowodząca została stracona. Ima owszem została UWIĘZIONA we wieży, ale ku przestrodze i wszystko co napisałem się zgadza. Otóż Ino była siostrą powieżoną Mongolfierowi (Robert Tondera), ale on jako jedyny z tej pomylonej zgrai zbytnio swojej siostrze zaufał (na podobny pomysł bratania się ze swoją niewolnicą wpadł Wielorybnik, ale po wpadce Mongolfiera się opamiętał). Ino omała swojego pana, rozkochała go w sobie i wyciągnęła od Mongolfiera informacje, że z Niebytu da się uciec. Stąd ten cały bunt. Do Ino przyłączyła się Ima, Echo i Aya - i cała reszta co napisałem się zgadza. Ino została stracona, a wyrokiem zajął się Głębosz (Wojciech Machnicki), a Mongolfier za złamanie "tabu" został wygnany. Zresztą któraś postać o tym wspomina, chyba Tyran. Dlaczego imię "Ino" było skrywane? Bo to była największa porażka kapłanów i największy sukces sióstr. Trzeba nieźle ciągnąć za język poszczególne postacie, żeby w ogóle o niej wspomnieli. (Zresztą przesłuchaj próbkę postaci o imieniu YANI - wspomina imię INO). Ino zapewne dzięki tajemnej wiedzy uzyskanej od Mongolfiera mogła opuścić niebyt po śmierci, ale nie wzniosła się "ponad światy" o czym mówi w płaczu naszemu bohaterowi. Zresztą jej duch jest ugnębiony, ucieka i ciągle się snuje w wizjach naszego bohatera odnośnie "raju". Nie umiem ci tego lepiej wyjaśnić. Poza tym nie mam dostępu do plików gry, bo modding tej gry "zdechł" w 2010 roku a linki do unPackera tej gry wygasł. Zresztą mało kto w to gra swoją drogą... Postaram ci się nagrać jakąś dłuższą próbkę Ino z tego wymiaru, ale wiersze czytane przez Rocha Siemianowskiego skutecznie to zagłuszają. W każdym razie jak coś się jeszcze dowiem to ci napiszę. Sory za kłopot, ale ta gra naprawdę wymaga skupienia i myślenia nad historią i światem przedstawionym. Nie wszystko jest takie super oczywiste. Pozdrowionka.     

     Wczytuję edytor...
  • Dzięki - czyli tę Imę (duch) u Magdaleny Karel poprawię na Ino.

   Natomiast jeśli chodzi o dostanie się do plików gry, znalazłem coś takiego: https://github.com/Grumbel/thevoid-extractor (żeby ściągnąć, trzeba kliknąć na zielony przycisk po prawej "Clone or download" i wybrać "Download ZIP")

   Może z jego pomocą uda się te pliki wygrzebać - jeśli dobrze rozumiem, to trzeba użyć określonych komend w wierszu poleceń (mam nadzieję, że go w miarę ogarniasz? pytam, bo sam czasem miałem z nim problemy i musiałem grzebać po necie w poszukiwaniu porad lub metodą prób i błędów dochodzić, jak wpisać komendy poprawnie) - zresztą jako przykład autor podał wydobycie właśnie plików dźwiękowych, więc może to pomoże. Nie wiem, czy dialogi są w tym samym pliku co dźwięki otoczenia itp., ale w razie czego chyba wystarczy zmienić w poleceniu nazwę pliku i też zadziała - miejmy nadzieję.

     Wczytuję edytor...
  • CHyba nie... i nie zdziwi cię zapewne ta odpowiedź.  Tym bardziej nie wiem czym jest wiersz poleceń. Więc tak mam plik "Sounds" o rozszrerzeniu .vfs i podejżewam, że to jest plik z dialogami. W tym archwium co mi dałeś link jest takie coś:

   Bandicam 2018-01-26 11-10-43-594
   Sounds.vfs zaznaczyłem. I co dalej?

   Mówię, jestem noga z informatyki.

     Wczytuję edytor...
  • By otworzyć wiersz poleceń trzeba kliknąć przycisk Start, a dalej w zależności od tego, którego masz Windowsa (za Wikipedią): "Można otworzyć go przez wpisanie w funkcji uruchom polecenia cmd (Windows XP) lub wprowadzenie w funkcji wyszukaj programy i pliki nazwy cmd.exe (Windows 7)". I w nim chyba wystarczy wpisać te linie z przykładu. Ale pewności nie mam, czy czegoś jeszcze nie trzeba zrobić - sam bez danego pliku tego nie sprawdzę... W razie gdybyś miał problemy i nie chciało to działać jak należy, to mógłbyś mi podrzucić ten plik i bym pokombinował - przypuszczam, że jest stanowczo za duży, by go słać mailem, więc może mógłbyś go wrzucić na jakiegoś Zippyshare? (chyba że ma ponad 500 MB, to trzeba poszukać jakiegoś innego miejsca hostingu).

     Wczytuję edytor...
  • Ok, chyba ci podrzucę jednak ten dubbing. Tylko jak się wrzuci na jakiś serwer. Odezwę się jak będzie gotowe.

     Wczytuję edytor...
  • Spoko, spróbuję rzucić na to okiem dziś lub jutro wieczorem.

     Wczytuję edytor...
  • http://www50.zippyshare.com/v/KY6Bdrxv/file.html
   http://www50.zippyshare.com/v/PUJa7ft3/file.html
   http://www50.zippyshare.com/v/M07gIhNS/file.html

   Trzy party. A teraz przeczytaj to uważnie. Ściągnij wszystkie trzy i rozpakuje je winRarem albo 7-zipem. Potem powstałe 11 plików po 100 mb ponownie razpakuj razem tą samą metodą. Ostatecznie powinien ci wyjść jeden plik Souds taki jaki na obrazu kilka postów wyżej. Powodzenia.


   PS. Podoba ci się mój nowy avatar?

     Wczytuję edytor...
  • Hej, patrzyłeś na  to archiwum? Da się to jakoś ugryźć?

     Wczytuję edytor...
  • Patrzyłem, ale niestety okazało się, że ten thevoid-extractor, który linkowałem Ci wcześniej, wymaga czegoś więcej, niż tylko wpisania odpowiednich komend w wierszu poleceń - będę musiał jeszcze poszukać, bo chyba do jego działania będę potrzebował jakiegoś osobnego programu. Może coś się uda, zobaczymy.

   Próbowałem w międzyczasie to archiwum otworzyć innym programem, który czasem używałem do takiego wydłubywania plików dźwiękowych, ale niestety nie dał rady - tj. widział, że w archiwum są pliki ogg, ale jak je wypakowywał, to wychodziły puste.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.