FANDOM


 • Mam prośbę, mógłbyś nagrać też próbkę Blumenfelda - Mistrza z Orcs Must Die 2? Bo przy dodawaniu pozostałych okazało się, że miał przypisaną omyłkowo próbkę z jedynki (a próbki z dwójki nie mamy w bazie). Aha, i mógłbym podmienić próbkę Kwiecińskiego na tę dłuższą, którą wrzuciłeś, ale w niej niepotrzebnie został też głos Turowskiej - jeśli masz możliwość, to jakbyś mógł przyciąć i podmienić plik (albo ja to zrobię wieczorem lub jutro).

  A co do Heroes Chronicles to tylko tak na wszelki wypadek piszę (bo widzę, że nazwałeś próbkę Siemianowskiego konkretnym epizodem "Szarża smoków"), że nie trzeba nagrywać próbek z pozostałych trzech epizodów (Podbój podziemi, Władcy żywiołów, Wojownicy pustkowi), bo wszystkie cztery zostały wydane razem i tego Siemianowskiego do całości też na pewno nagrano za jednym zamachem - jeden wspólny artykuł dla H:CH Antologii postaram się ogarnąć jutro. A pozostałe epizody H:CH chyba w ogóle nie zostały wydane po polsku.

    Wczytuję edytor...
  • Ok. Poza tym zauwżyłem, że orkowie w OMD 1 przypisani Jackowi Królowi to tak naprawdę A. Blumenfeld.

     Wczytuję edytor...
  • Aha - i muszę cię zmartwić, ale Postać mistrza nie występuje w OCMD 2. Wykitował w pierwszej części. Otworzyłem pliki gry i jedyne postacie jakie dubbingował Blumenfeld to jedynie jakiś tam rodzaj orków.

     Wczytuję edytor...
  • Jesteś pewien? Na angielskiej wikii Orcs Must Die http://orcsmustdie.wikia.com/wiki/The_Master twierdzą, że wcale w jedynce nie zginął, tylko tak to wyglądało. Gry nie znam, może Mistrz w dwójce nie ma bezpośrednich plików dźwiękowych, ale najwyraźniej gada w cut-scenkach/filmikach (są jakieś osobne pliki filmowe w zasobach gry?), skoro na YT znalazłem takie coś: https://www.youtube.com/watch?v=Y5BIX9LyoFY (niestety tylko angielską wersję - może polską też ktoś wrzucił, ale nie bardzo mam czas teraz szukać).

   A przy okazji mam jeszcze 2 pytania o niektóre postaci - po pierwsze według tej wikii w OMD1 są 3 tkaczki, prócz Tkaczki stali, której próbkę wrzuciłeś, są też Tkaczka żywiołów i Tkaczka wiedzy - one chyba też coś mówią? Chyba że to te postaci, które nazwałeś Księga mroku i Księga wiedzy?

   A druga rzecz - masz możliwość stwierdzić, który z głosów obrońców to który ich typ? Bo (znów według wikii) w OMD1 są dwa typy obrońców: łucznicy i paladyni; a w dwójce do tego dochodzi jeszcze trzeci, krasnolud (czyli w dwójce brakuje nam jednej próbki obrońców, bo obecnie są tylko dwie) - zakładam, że każdy typ ma osobne kwestie (i osobnego aktora).

   EDIT: i skoro już przy tym jesteśmy - rozumiem, że do plików z jedynki też masz dostęp? (chyba tak, bo już podmieniłeś niektóre próbki na lepsze jakościowo). To jakbyś mógł wrzucić też lepsze dźwięki orków Klimka i Króla (a - jak mówisz - tak naprawdę Blumenfelda), bo te obecne z hałasami walki są tak niewyraźne, że prawdę mówiąc nie bardzo mogę stwierdzić, czy to faktycznie są ci aktorzy.

     Wczytuję edytor...
  • Powoli... Otworzyłem tylki paczkę dialogową. Zobaczę, czy da się to samo zrobić z filmikami.

   1 - tak mam obydwie części gry. I sprawdzę doładnie ile tych podtpów orków jest i czy przypadkiem nie ma jakichś podwónych głosów i tak dalej.

   2 - W pierwszej części sprawa obrońców wygląda tak:

   Piotr Bąk dbbingował "PALADYNÓW", bo jego pliki są podpisane jako "Orcs A" i Paladins.

   Dariusz Błażejewski dubbingował "ŁUCZNIKÓW" prawodpodbnie elfów. Jak zauważyłeś podminiłem na próbki dobrej jakości. 

   A w drugiej części dodatkowo są jeszcze:

   Paweł Szczesny i Dariusz Błażejewski jako krasnoludy (chyba... kiepsko znam angielski, ale mieli podpis Dwarf).

   3 - Jakiś typ orków i obrońców w drugiej części dubbingował też Ryszard Olesiński.

   4 - znalazłem próbkę mistrza z drugiej części. Miałeś rację, dziadyga żyje. Jego kwestie były wymieszane z głosem Turowskiej i Kwiecińskiego, ale wydłubałem jego dialogi i zaraz wrzucę do bazy.

   5 - Takczki: miałem styczność z tą grą dawno temu i po prostu nie pamiętałem o słowie "Tkaczka". Wziąłem z plików dźwięki o nazwie "Knowledge" i "Darkness" i stąd ksiega mroku i wiedzy.

   6 - orkowie Klimek i Król - probkę króla chyba podmieniłem wczoraj wieczorem, ale jeśli nawet to wrzucę ci ją osobno (w natłoku pracy już nie pamiętam co dokładnie robiłem).

   Jak coś jeszcze znajdę, poniformuję cię.

     Wczytuję edytor...
  • Sprawa Orków:

   W części pierwszej:

   Ork A - Piotr Bąk

   Ork B - Krzysztof Szczerbiński

   Ork C - Andrzej Bulmenfeld - tyle, że mówi różnymi intonacjami i faktycznie mogłem go pomylić najmnij z trzema aktorami po jednej kwestii. Pomyliłem go właśnie z Jackiem Królem, Adamem Baumanem, Mikołajek Klimkiem i Adamem Krylikiem, gdy robiłem ich próbki w czerwcu.

   Ork F - Ryszard Olesiński - dosłownie parę kwestii. Ten typ orka nie jest wygadany.

   Ork G - Dariusz Błażejewski

   Sprawa Tkaczek:

   Są następujące tkaczki:

   - Tkaczka Żywiołów

   - Tkaczka Wiedzy

   - Tkaczka ... właśnie? Stali? Ma podpis "NIght". Stal to chyba nie jest.

   Obrońcy:

   Piotr Bąk - Paladyni

   Dariusz Błażejewski - Elfi łucznicy

   Inni:

   Ryszard Olesiński  - lektor, anonser - osoba która mówi co się dzieje na mapie i informuje gracza, że orkowie nadchodzą.

   Nie mam jednak pojęcia jak nazywa się postać, która mówi głosem Turowskiej. To chyba ja ją nazwałem Królową Orków, a teraz nie mam pewności czy to napewno jest ich królowa. Może to Czarodziejka?

   Część Druga:

   Orkowie:

   Moim zdaniem głosy są przeniesione z poprzedniej cześci - brzmią dla mnie tak samo. Były takie przypadki, że przenoszono dubbing z podstawki do dodatku albo coś takiego. Na przykład w Gothic 3 ZB czy Twierdza Krzyżowiec 2, gdzie przeniesiono dubbing odpowiednio z Gothic 3 i Twierdzy 3.

   Ale mimo to w jednym folderze są nowe kwestie orków bez żadnych literek. Są grani przez Ryszarda Olesińskiego i Andrzeja Blumenfelda... Albo Jacek Król... Kurna nie wiem teraz. Ich ryki brzmią bardzo podobnie. Akurat te zlepki wrzuciłem do bazy kilka dni temu i są podczepione w dobrym miejscu.

   Napewno nowymi postaciami są:

   Krasnoludy - grane przez Pawła Szczesnego i Dariusza Błażejewskiego.

   Czarodziejka, Mistrz i Mag Bitewny mają nowe kwestie, z czego ta gra to chyba debiut czarodziejki.

   Lektor/anonser dostał parę nowych kwesti - w tej roli nadal Ryszard Olesiński.

     Wczytuję edytor...
  • Co nieco ogarnąłem, ale jest jeszcze parę niejasności do wyjaśnienia:

   Część 1:

   - ta, jak ją nazwałeś, "królowa orków" to jest właśnie Czarodziejka, która swoją próbkę już ma (w jedynce była zła i jakoś tam kierowała hordą orków, a w dwójce jest jedną z grywalnych postaci)

   - 3 tkaczki (ang. weavers), bo mi też już się trochę pomyliło, która jest która: powinny być Tkaczka żywiołów (elemental weaver), Tkaczka stali (steel weaver) i Tkaczka wiedzy (knowledge weaver) - z tego, co pisałeś nazwy trzech folderów są nieco inne. Chyba najprościej będzie, jeśli napiszesz, z którego folderu jest każda z poniższych próbek:
   http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik%3AOMD_nie_wiem_(Ksi%C4%99ga_wiedzyi).ogg
   http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik%3AOMD_nie_wiem_(Tkaczka_stali).ogg
   http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik%3AOMD_B.Turowska_(Ksi%C4%99ga_mroku).ogg

   - trzeba wymienić następujące próbki orków: (bo obecnie są słabej jakości): Blumenfeld, Klimek (czy to na pewno on, czy to jedna z tych próbek, które pomyliły Ci się z Blumenfeldem, więc usunąć?) i jedna nierozpoznana (też nie wiem, czy ją zachować)

   - w jedynce brakuje nam próbki Olesińskiego lektora, natomiast wrzuciłeś takie dwie jego próbki:
   http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik%3AOMD_R%2COlesi%C5%84ski_(Obro%C5%84cy).ogg
   http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik%3AOMD_R%2COlesi%C5%84ski_(Orkowie).ogg
   czy one są z jedynki, czy jednak z dwójki (jedną z próbek nazwałeś Obrońcy, a chyba nie ma w jedynce więcej obrońców poza wspomnianymi Bąkiem-paladynami i Błażejewskim-łucznikami)


   Część 2:

   - Błażejewski tutaj to na pewno krasnoludy (mają jakiś tekst o brodzie ;)), natomiast czy Szczesny to też jeden z typów obrońców? Bo ma m.in. tekst "za Hordę" - co by sugerowało, że to jeden z typów orków? Ale zupełnie nie wiem, jak to jest.

   - czy obrońcy Paladyni i Elfi łucznicy w dwójce mają identyczne teksty jak w jedynce, czy mają jakieś nowe/inne?

   To chyba tyle.

     Wczytuję edytor...
  • Yhm...

   Więc -

   1 - zatem należy zmienić imię postaci na Czarodziejka. Chcesz lepszą próbkę tej postaci?

   2 Tkaczki -

   http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik%3AOMD_nie_wiem_(Tkaczka_stali).ogg - tę próbkę zmontowałem z folderu "Elemental" - to chyba oznacza żywioły.

   http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik%3AOMD_nie_wiem_(Ksi%C4%99ga_wiedzyi).ogg - tę z folderu "Knowledge"

   http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik%3AOMD_nie_wiem_(Ksi%C4%99ga_wiedzyi).ogg - a tę z foldeu Night.

   OMd1-1

   Screeny

   OMd1-2
   OMd1-3
   OMd1-4
   OMd1-5
   OMd1-6
   OMd1-7
   OMd1-8
   OMd1-9
   OMd1-10
   OMd2-1
   OMd2-2
   OMd2-3
   OMd2-4
   OMd2-5
   OMd2-6
   OMd2-7
   OMd2-8
   OMd2-9
   OMd2-10
   OMd2-11   4 - Masz tutaj wszystkie Kwestie A. Blumenfelda jako orka

   http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik:EPD_ORKI_ORCSMUSTDIE_A.Blumefeled_FULL_QUOTES.ogg

   5 - Rysiek Olesiński w pierwszej części grał Anonsera i Jeden typ orków dokładnie F

   http://polski-dubbing.wikia.com/wiki/Plik:OMD_Ryszard_Olesi%C5%84ski_(Anonser_lektor_.ogg - wywal próbkę Ryszarda jako obrońców i wstawę.

   6 - na screenach masz czałą zawartość archiwum z dubbingiem.

     Wczytuję edytor...
  • Okej, chyba udało mi się ogarnąć obie części i mam nadzieję, że się w niczym nie pomyliłem. Zakładam, że ta tkaczka z katalogu Night to tkaczka stali (choć nazwa folderu zupełnie od czapy), bo Turowska miała tę tkaczkę przypisaną już wcześniej, zanim mieliśmy próbkę.

   A Czarodziejka, z tego co widzę, jest należycie podpisana w obu częściach (i obie próbki chyba są ok - co prawda ta z dwójki jest nagrana bezpośrednio z gry, bo ma tło muzyczne, ale mimo wszystko jest dobra).

   I w ogóle dzięki, że tak to wszystko szczegółowo rozpisałeś i zrobiłeś screeny, dzięki temu wszystko jest już jasne :)

     Wczytuję edytor...
  • A co się tam smucisz! Ważne, że dzięki współpracy wszystko się udało. Na pewno jest teraz dobrze.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.