FANDOM


 • Dodałem, nie wiem dlaczego dopiero teraz, szablon do GOL-a jako źródła. Teraz zamiast wpisywać wszystko ręcznie, wystarczy po prostu wstawić {{GOL2|123}}, gdzie 123 to cyfry z adresu podstrony poświęconej grze, np. http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=3061. Nie należy stosować znacznika <br />, bo jest on już zawarty w szablonie, więc po jego wstawieniu zrobi się brzydka podwójna interlinia. Po wpisaniu np. {{GOL2|3061}}, automatycznie wyskoczy:

  Źródło opisu: GRY-Online.pl.

  Przy okazji: starajmy się jak najbardziej ograniczać kopiowanie treści z GOL-a, w miarę możliwości posiłkując się raczej Wikipedią albo oficjalnymi materiałami dystrybutora. Treści z GOL-a raz, że chronione są prawami autorskimi, a dwa: często nie dotyczą fabuły.

    Wczytuję edytor...
  • Właśnie dzisiaj wprowadzono nowy system odznakowania podstron poświęconych grom, zaczynający się od litery Z, np. https://www.gry-online.pl/gry/pro-evolution-soccer-2019/zc5313. Te już nieaktualne przekierowują na tą nową wersję.

   Wnioskuję o dostosowanie szablonu dot. GOL-a do tego systemu.

     Wczytuję edytor...
  • Hmm... mam nadzieję, że w ogóle da się dostosować szablon do tej ich nowej wersji, bo wydaje mi się to problematyczne z racji zawarcia w adresie nie tylko zmiennego numeru, ale i tytułu danej gry. A to chyba oznacza, że w szablonie można zawrzeć tylko tę część adresu:
   https://www.gry-online.pl/gry/
   a resztę począwszy od nazwy gry w adresie trzeba by już każdorazowo wklejać ręcznie.

   Chyba że Pottero sprytnie wymyśli w tej kwestii jakieś rozwiązanie, którego kompletnie nie widzę.

     Wczytuję edytor...
  • Ano, niestety, zrobili tak, że nie da nic zmodyfikowanie szablonu tylko poprzez dodanie „z”. Każdy jeden link trzeba poprawiać ręcznie. Jak łatwo policzyć na podstawie tej podstrony, szablon jest wykorzystywany na 833 stronach i szczerze wątpię, żeby komuś chciało się to zmieniać. Nowe gry dodawajmy zgodnie z nowym szablonem, wpisując {{GOL|mass-effect-2/z39f4|{{PAGENAME}}}}, a przy tych 833, które już są, możemy to poprawić przy okazji, jeśli będziemy kiedyś je jeszcze edytowali. Reszta pozostanie z błędnymi przekierowaniami. Trudno, to nie my wpadliśmy na pomysł, żeby po tylu latach zmienić format linków :P.

     Wczytuję edytor...
  • Ja też żałuję, że dodawali system odznakowania podstron poświęconych grom, i to na kilka dni przed zbliżającym się już niebawem nowym rokiem szkolnym 2018/2019, a przecież wiemy doskonale, że każdy z nas będzie mieć mniej czasu na robienie jakichkolwiek edycji w Internecie (poza oczywiście dodawaniami jakiś premier), bo trzeba silnie się uczyć, co najważniejsze Wy, zespół Dubbingpedii oraz innych tego typu stron, obecnie studiujecie.

   Pozostanie mi tylko tyle powiedzieć, że będę co jakiś czas poprawił linki zewnętrzne do Gry-Online.pl, ale niecodziennie i to zupełnie rzadko.

   Wstępnie szacunkowo przewiduję, że skończę robienie poprawek wraz z rozpoczęciem przyszłorocznych wakacji (według przynajmniej mojej wersji).

     Wczytuję edytor...
  • Myślę, że znajdę co nieco czasu na takie poprawki - też raczej niezbyt wiele naraz (chyba że wpadnę w jakiś szał edycji ;)). I - by łatwo się zorientować, co zostało już poprawione - będę to robił alfabetycznie.

     Wczytuję edytor...
  • Ja niestety w najbliższym czasie nie bardzo. Robię na nocki, potem przez większość dnia odsypiam, a jak już wstanę, to remont w chałupie. Z Internetu korzystam głównie tyle, co na przerwie na papierosa, a wieczorem znów idę spać przed nocką xD.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.