FANDOM


Tropico – komputerowa strategia czasu rzeczywistego z 2001 roku, stworzona przez studio PopTop Software i stanowiąca pierwszą odsłonę cyklu Tropico. W Polsce wydana 31 maja 2001 roku przez firmę Play-It, będącą również zleceniodawcą dubbingu. W styczniu 2002 roku ukazał się dodatek do gry, zatytułowany Tropico: Rajska wyspa. Zarówno w podstawowej wersji gry, jak i w Rajskiej wyspie, zdubbingowano jedynie kwestie doradcy, a krótkie wypowiedzi Tropikańczyków pozostawiono w oryginale, w języku angielskim lub hiszpańskim.

Po zakończeniu działalności przez Play-It, prawa do wydawania gier przejęła firma Cenega, która wydała Tropico wraz z dodatkiem oraz część drugą, Tropico 2: Zatoka piratów, w ramach wydania zbiorczego Tropico: Antologia, które ukazało się na rynku polskim 19 maja 2006 roku.

Fabuła

Gracz wciela się w postać dyktatora (El Presidente) jednej z karaibskich wysp podczas zimnej wojny od lat 50. XX wieku do czasów współczesnych. Gry oparte na budowie karaibskiego miasta były tworzone przedtem, ale Tropico było pierwszą grą, która skupiła się na tematach związanych z kubańską rewolucją oraz zimną wojną. Poważne tematy, takie jak totalitaryzm, wyborcze oszustwo i interwencje potężnych spółek i narodów (Stany Zjednoczone i Związek Radziecki) są w grze przedstawione z poczuciem humoru, w formie parodii.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Acoustic Studio Realizacja nagrań
Maciej Prykowski Tłumaczenie
Jarosław Kumorek
Andrzej Grygierzec Kierownik redakcji
Jacek Kielaszek Koordynator projektu

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Jacek Lecznar Doradca
Jacek Lecznar - Tropico

Multimedia

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.