Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu

Transformers: Robots in Disguise (2015-2017) – amerykański serial animowany wyprodukowany przez Hasbro Studios, Darby Pop Productions i Polygon Animation. Kontynuacja serialu Transformers: Prime.

Serial emitowany w Polsce na kanale Cartoon Network od 16 marca 2015 roku.

Fabuła

Kontynuacja wątków z serii Transformers Prime: Beast Hunters - Predacons Rising. Weteran walk z Decepticonami, Bumblebee, powraca na Ziemię, by ponownie zmierzyć się z dawnymi wrogami. Postanawia też założyć młodą grupę Autobotów, w skład w których wchodzą rekruci: Sideswipe, Strongarm i Fixit.

Źródło opisuTeleman

Ekipa

Twórca Funkcja
SDI Media Polska Realizacja nagrań
Artur Tyszkiewicz (odc. 1-12, 14-18) Reżyseria
Tomasz Robaczewski (odc. 13, 19-26, 31, 33)
Joanna Węgrzynowska-Cybińska (odc. 51-52)
Zofia Jaworowska (odc. 1-14, 19-26) Dialogi polskie
Maciej Wysocki (odc. 15-18)
Marcin Bartkiewicz (odc. 31, 33)
Juliusz Kamil Kuźnik Kierownictwo muzyczne
Łukasz Fober Dźwięk
Magdalena Waliszewska (odc. 5-10, 15-18, 20-22, 25-26) Montaż
Ewa Krawczyk Koordynacja produkcji
Katarzyna Ciecierska (początkowe odcinki) Kierownictwo produkcji

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Adam Bauman Grimlock
Kamil Kula Sideswipe
Grzegorz Kwiecień Steeljaw
Butch (odc. 4)
Krzysztof Plewako-Szczerbiński Fixit
  • Chłopak grający w football
  • Kierowca
  • Toolbox
Anna Szymańczyk Strongarm
Igor Obłoza Bumblebee
Beniamin Lewandowski Russell Clay
Artur Kaczmarski Denny Clay
W pozostałych rolach
Waldemar Barwiński Clawtrap
  • Głos w koszmarze Fixita
  • Vertebreak
Piotr Bąk Menasor
Wojciech Chorąży Kapitan tankowca
Groundskeeper
Jan Cięciara Russell Clay (odc. 70-71)
Paweł Ciołkosz Larry LaRue
Jazz
Krzysztof Cybiński Heatseeker
Stockade
Sebastian Cybulski Sawtooth
  • Airazor
  • Rajdowiec
Grzegorz Drojewski Arnold
Agnieszka Fajlhauer Glowstrike
  • Wingcode
  • Cyberwarp
Maciej Falana Właściciel uszkodzonego samochodu
Leszek Filipowicz Bulkhead
Janusz German Megatronus
Andrzej Hausner Paralon
Robert Jarociński Razorpaw
Dropforge (odc. 69)
Tomasz Jarosz Bisk
Strongarm (niektóre sceny w odc. 2)
Hanna Kinder-Kiss Dziennikarka
Mikołaj Klimek Underbite
Slicedice
Michał Konarski Groundpounder
Zbigniew Konopka Terrashock
Drift
Maciej Kosmala Micronus
  • Drużynowy
  • Bootswing
Katarzyna Kozak Agentka nieruchomości
Jacek Król Hammerstrike
  • Głos komputera
  • Galvatronus
Paweł Krucz Slipstream
  • Kapitan statku
  • Mężczyzna z wozu kempingowego
Adam Krylik Overload
Katarzyna Łaska Przewodnik
Wojciech Machnicki Octopunch
  • Porucznik Ziegler
  • Policjant
Bartosz Martyna Wildbreak
Jacek Mikołajczak Optimus Prime
Przemysław Nikiel Aerobolt
Wojciech Paszkowski Władca Cieni
Monika Pikuła Kobieta z wozu kempingowego
Michał Podsiadło Fracture
  • Butch (odc. 17)
  • Ragebyte
Marek Robaczewski Hermit
Lidia Sadowa Windblade
Otar Saralidze Kickback
  • Malodor
  • Dzienikarz
  • Blurr
Dominika Sell Hank
Komputer statku z Cybertronu
Przemysław Stippa Springload
  • Bumblebee (odc. 70-71)
  • Chłopiec
Zbigniew Suszyński Chop Shop
Clampdown
Krzysztof Szczepaniak Crazy Bolt
  • Tricerashot
  • Jetstorm (odc. 46, 48)
Jakub Szydłowski Starscream
  • Szalony łowca kosmitów
  • Denny Clay (odc. 51)
  • Policjant z Cybertronu
Robert Tondera Saberhorn
  • Vector Prime
  • Drag Strip
  • Dropforge (odc. 71)
Tomasz Traczyński Thermidor
Mateusz Weber Simacore (odc. 58)
Joanna Węgrzynowska-Cybińska Nightra
Łukasz Węgrzynowski Jetstorm
Nightstrike
Jakub Wieczorek Scorponok
Janusz Wituch Quillfire
  • Slashmark
  • Ped
  • Divebomb
Karol Wróblewski Thunderhoof
  • Tata chłopca
  • Policjant
  • Simacore (odc. 32)
  • Heatmark
Barbara Zielińska Zizza
Wojciech Żołądkowicz Ratchet
  • Scowl
  • Pilfer
Ewa Lachowicz
Szymon Roszak
Izabela Warykiewicz
Patrycja Wodzyńska

Linki zewnętrzne