Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu


Tomasz Steciuk (ur. 2 października 1971 roku w Świnoujściu) – polski aktor filmowy, dubbingowy i teatralny oraz śpiewak.

Życiorys

Absolwent gdyńskiego studium wokalno-aktorskiego im. Danuty Baduszkowej. Od 1990 r. współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Od 2000 r. występuje w Teatrze Muzycznym Roma. Grał w wielu znanych musicalach, między innymi w Kotach (role Bywalca, Gusa i Karmazyna), Akademii pana Kleksa (rola Filipa Golarza), Upiorze w operze (tytułowa rola Upiora), Thénardiera w musicalu Les Misérables. Jego żoną jest aktorka Anita Steciuk.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2001 Mali agenci Fegan Floop Alan Cumming
2003 Mali agenci 2: Wyspa marzeń Fegan Floop Alan Cumming
2003 Old School Barry Andy Dick
2004 Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd Fegan Floop Alan Cumming
2004 RRRrrrr!!! Adam, wódz czystowłosych Maurice Barthélémy
2004 Zapłata Krótki Paul Giamatti
2005 Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta świrów Pipovitch Anton Figl
2006 Eragon Żołnierz Galbatorixa
2006 Niania Pastor Adam Godley
2008 Speed Racer Prawnik
2010 Ostatni władca wiatru Komandor Zhao Aasif Mandvi
2011 Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
2014 Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz Członek Rady
2014 Transformers: Wiek zagłady Szef gabinetu Thomas Lennon
2015 Exodus: Bogowie i królowie Aaron Andrew Tarbet
2015 Piotruś: Wyprawa do Nibylandii Smee Adeel Akhtar
2016 Matka i córka: Droga do marzeń Pan Delatour
2016 X-Men: Apocalypse Caliban Tómas Lemarquis
2017 Archie – cyberpies A.R.C.H.I.E. Michael J. Fox (głos)
2017 Valerian i Miasto Tysiąca Planet
2017 Wonder Woman Pułkownik Darnell Steffan Rhodri

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2002 Całe zdanie nieboszczyka
2008 Przygody Sary Jane (Cartoon Network) Jay Jay Simpson
2017 Garderoba Julie

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2001 Muminki: Zima Muminków Muminek
2002 Muminki: W dolinie Muminków Muminek
2003 Prosiaczek i przyjaciele Prosiaczek
2003 Rayman 3: Hoodlum Havoc Murfy Billy West
2003 Tymek: Niczego się nie boję! Pluszowy miś Tymka
2004 Batman: Sprawiedliwość ponad wszystko Robin / Tim Drake
2004 Kubusiowe przedszkole Prosiaczek
2004 Świątynia pierwotnego zła Zaxis
2005 Batman: Toksyczny chłód Robin / Tim Drake
2006 Cezar IV Doradca ds. osiągnięć
  • Aktorzy z gildii
  • Inżynierowie
  • Krawcy
2006 Epoka lodowcowa 2: Odwilż Tosiek Jay Leno
2006 Neverwinter Nights 2 Bevil Starling Jason Griffith
  • Ziffer
  • Lord Darlen
  • Daerred
  • Mieszkaniec Neverwinter
2006 Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse Cywile
  • Reklama galerii
  • Naukowiec
2007 Age of Empires III: The Asian Dynsties Szkutnik (The Asian Dynasties)
Wieśniacy (The Asian Dynasties)
2007 Na fali Sal Sal Masekela
2007 Neverwinter Nights 2: Maska zdrajcy Bishop Dave Walsh
Khai Khmun Crispin Freeman
2007 Overlord Błazen
2007 Shrek Trzeci Gnom
Pirat
2007 Wiedźmin Chireadan Tomasz Steciuk
  • Zrozpaczony ojciec
    Wykrzyknik.png
  • Uciekinier
  • Kuzyn Buse
  • Elfi bojownik
  • Elfi rzemieślnik
  • Syn kowala
  • Pat
  • Mieszczanie
  • Kostera
  • Hazardzista
  • Oficer
  • Siwy szlachcic
2008 Fallout 3 Butch DeLoria Craig Sechler
  • Lektor systemów gramofonicznych Krypty 101
  • Sid
2008 Kung Fu Panda Zeng Mick Wingert
Mieszkańcy
2008 Madagaskar 2 Mort Matt Nolan
  • Szeregowy
  • Kłusownicy
  • Lew
  • Zebra
2008 Małpy w kosmosie Doktorek
2008 Mass Effect Kapral Toombs Chris Postle
  • Dr Manuel
  • Powell
  • Log kokpitu
  • Sygnał SOS statku
2008 Mój wymarzony chłopak Wymarzony chłopak
2008 Quantum of Solace Lis Jeden
  • Adolph Gettler
  • Człowiek Greena
  • Człowiek White’a
2009 Colin McRae: DiRT 2 Tanner Faust Tanner Faust
2009 Dragon Age: Początek Król Cailan Theirin Peter Bramhill
  • Carroll
  • Sługa
  • Cezar
  • Deygan
  • Nelaros
  • Pick
  • Shartan
  • Soris
  • Teodor
  • Thane Shartan
  • Varel Baern
  • Fałszywy Weylon
  • Dalijski uczeń
  • Krasnoludzki szlachcic
  • Nerwowy krasnolud
  • Łowca
  • Karawaniarz
  • Transseksualna dziwka w „Perle”
  • Człowiek o grzecznym głosie
2009 Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów Tosiek
2009 Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira Finch
  • Quarrel
  • Daerred
  • Marynarz
  • Luaire
  • Eramus Wielopieniężny
2009 Tom Clancy’s EndWar Jednostki wojskowe
2010 Arcania: Gothic 4 Khilian
  • Elgan
  • Ped
  • Renwick
  • Stajenny
2010 Disciples III: Odrodzenie Elfi napastnik
  • Rycerz
  • Arcymag
  • Strzelec
  • Zbrojny
2010 Dragon Age: Początek – Przebudzenie Kendrick Cam Clarke
  • Alec
  • Uchodźca
2010 Mass Effect 2 Salarianin
Klient
2010 Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 Miedzianka 1-1
2011 1812: Serce Zimy Grajek Tomasz Steciuk
2011 Crysis 2 Pilot śmigłowca
2011 Dance Central 2 Kerith
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Olcan Tomasz Steciuk
  • Tyberiusz
  • Julian
  • Krasnoludy
  • Więzień
  • Zbir Detmolda
2012 Dance Central 3 Kerith
2012 Halo 4 Żołnierze
2013 Company of Heroes 2
2013 Disney Infinity TD-54 James Arnold Taylor
2013 Puppeteer Calibrus
  • Robot-lokaj
  • Ginger B. Mann
  • Duch #3
  • Indianin
  • Żaba Mikoshi
  • Ninja
  • Parrot
2014 Sunset Overdrive Fizzie Scott Whyte
2018 LEGO DC Super-Villains: Złoczyńcy Bronze Tiger Ike Amadi
Król Muzyki JP Karliak
2018 LEGO Iniemamocni Winston Deavor Bob Odenkirk
2019 MediEvil Tim Spryciula
  • Krucze Kopyta
  • Wróżek

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2009 Kolorowe melodie (Legenda o dzielnym sadowniku) Johnny Dennis Day
2012 Kopciuszek Stary Książę Luis Van Rooten
2014 My Little Pony: Equestria Girls – Rainbow Rocks Flim (klip 6) Samuel Vincent
2015 Sailor Moon R: Czarodziejka z Księżyca – Film kinowy Artemis Yasuhiro Takato
2015 Sailor Moon S: Czarodziejka z Księżyca – Film kinowy Artemis Yasuhiro Takato
2017 Przygody Ichaboda i Pana Ropucha Pan Ropuch Eric Blore
2018 Pierwsza miłość Ami Artemis Yasuhiro Takato
2018 Sailor Moon Super S – Czarodziejka z Księżyca: Film kinowy Artemis Yasuhiro Takato

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2006 Batman: Animacje Ninja / Kyodai Ken Robert Ito
2006 Ben 10 Cash (odc. 1) Dee Bradley Baker
2007 Fineasz i Ferb
2009 Niezwykłe przypadki Flapjacka Miętówkowy Larry Jeff Bennett
  • Handlarz
  • Majtek
  • Sierota
  • Tarzan
  • Wioślarz
  • HiHi Lalkiewicz
2011 Generator Rex Gatlocke (odc. 24, 58) Jonny Rees
  • Oso Martillo (odc. 29)
  • Esteban (odc. 33)
  • dr Branden Mojżesz (odc. 36)
2013 Miasteczko South Park Michael Jackson Trey Parker
  • Baby Fark McGee-zax (odc. 187)
  • Doktor Phillips (odc. 189)
  • Jimmy Feegan (odc. 220)
2015 Po drugiej stronie muru Rzeźbiarz Jerron Paxton
2017 Magiczne magiimiecze Król Rextopher Eric Bauza
  • Noville
  • Drzewo-Stan
  • Bibliotekarka (odc. S19)
  • Tata Vambre i Prohyasa
  • Pan Łyżka
  • Snax
2017 OK K.O.! Po prostu walcz Klawiusz Robbie Rist
  • Udawacz (odc. 9)
  • Deskorolka (odc. 16)
2018 Bohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe Książę Ivandoe Rasmus Hardiker / Laus Høybye
2018 Rozczarowani Odval Maurice LaMarche
2019 Chłopaki z baraków: Serial animowany Kevin Rush

Wykonanie piosenek

Rok Tytuł Piosenka
2002 Muminki: W dolinie Muminków Partie wokalne Muminka
2007 Fineasz i Ferb
2015 Po drugiej stronie muru Piosenka krawca
2017 Piękna i Bestia „Bella”, „Gaston”, „Gościem bądź”, „Bestii – śmierć!”, „Piękna i Bestia (repryza)”

Linki zewnętrzne

Advertisement