Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu

Tom Clancy’s Rainbow Six: Lockdown – taktyczna gra akcji z perspektywy pierwszej osoby autorstwa Red Storm, czwarta gra z serii Rainbow Six.

Pierwotnie gra została wydana na konsolach XBOX, PlayStation 2 oraz Nintendo Gamecube, 6 września 2005 r. w wersji angielskiej.

Polskiego dubbingu doczekała się wersja pecetowa, wydana 26 maja 2006 roku przez Cenegę.

Opis gry

W grze Rainbow Six: Lockdown ponownie poprowadzisz drużynę Rainbow, najbardziej elitarną jednostkę antyterrorystyczną na świecie, do akcji na nieprzyjaznym terenie. Terroryści grożą użyciem broni biologicznej, a za główny cel obrali sobie właśnie Twój oddział. Chroniąc niewinnych cywili, członkowie Rainbow muszą stanąć do walki również o swoje własne życie! W Rainbow Six: Lockdown czeka na Ciebie ekscytująca kampania w trybie gry pojedynczej, w której wcielisz się w postać dowódcy - Dinga Chaveza - który nigdy nie pozostawia towarzyszy w potrzebie albo aroganckiego snajpera - Dietera Webera - który zawsze trafia w cel. A kiedy skończysz kampanię pojedynczą, rusz na wirtualne pole walki i pokonaj wrogów w przełomowym trybie multiplayer.
Źródło opisu: Materiały prasowe dystrybutora (Merlin.pl)

Ekipa

Twórca Funkcja
Amadeusz Studio Realizacja nagrań

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Krzysztof Bochenek Antyterroryści
Olaf Różański Antyterroryści
Maciej Słota Antyterroryści
Jacek Zięba-Jasiński Antyterroryści

Linki zewnętrzne

Advertisement