FANDOM


Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter 2 – taktyczna gra akcji z serii Ghost Recon stworzona przez szwedzkie studio Grin, przeznaczona na pecety oraz konsolę PlayStation 3, PSP i XBOX 360, kontynuacja gry Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter z 2006 roku.

Polska wersja językowa jest dostępna wyłącznie na komputerach osobistych. Premiera odbyła się 21 września 2007 roku, dzięki firmie Cenega.

Opis gry

Fabuła gry toczy się rok po zakończeniu wydarzeń z pierwszej części. Zostajemy rzuceni w wir fikcyjnego konfliktu amerykańsko-meksykańskiego zagrożonego użyciem broni nuklearnej którego podłożem jest tocząca się wojna domowa w Meksyku. Akcja rozgrywa się w 2014 roku kiedy to wybuchają walki pomiędzy frakcją rebeliantów i lojalistów meksykańskich. Gracz wciela się w postać kapitana Scotta Mitchella i dostaje pod dowództwo trzyosobową drużynę żołnierzy z jednostki Ghost Recon wyposażonych w prototypową broń, taką jak Cross Com w wersji 2.0, latająca sonda DRON UAV i pojazd zaopatrzeniowy MULE. W trakcie gry można otrzymać możliwość wezwania wsparcia, np. ostrzału z moździerzy, nalotu bombowego, ostrzału z helikoptera AH-64D Apache, wsparcia ogniowego czołgu M1A2 Abrams. W początkowej fazie rozgrywki zapewniamy wsparcie meksykańskim lojalistom w pobliżu miasta Ciudad Juarez by po utwierdzeniu się, iż w ręce rebeliantów wpadły ukraińskie głowice nuklearne, bronić USA na lewym brzegu Rio Grande w teksańskim El Paso.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Amadeusz Studio Realizacja nagrań

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Krzysztof Gadacz Generał
Tom Clancys Ghost ReconAdvanced Warfighter2 K.Gadacz (generał)
Jacek Lecznar Joshua Keating
Tom Clancys Ghost ReconAdvanced Warfighter2 J.Lecznar (Joshua Keating)
Andrzej Popiel Pułkownik
Tom Clancys Ghost ReconAdvanced Warfighter2 A.Popiel (Pułkownik)
Olaf Różański Blackhwak
Tom Clancys Ghost ReconAdvanced Warfighter2 O.Różański (Blackhwak)
Maciej Słota Scott Mitchell
Tom Clancys Ghost ReconAdvanced Warfighter2 M.Słota (Scott Mitchell)
Jacek Zięba-Jasiński Członek drużyny
Tom Clancys Ghost ReconAdvanced Warfighter2 J.Zięba

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.