The Unfinished Swan – gra przygodowa stworzona przez niezależne studio Giant Sparrow.

Premiera gry z dubbingiem odbyła się 16 października 2012 roku, na konsolę PlayStation 3. 28 października 2014 roku ukazały się wersje na konsolę PS Vita i PlayStation 4, z tym samym dubbingiem.

Fabuła

Oto całkowicie nowa przygoda od J.K. Rowling, umieszczona w świecie Harry’ego Pottera. Udaj się w niezapomnianą podróż po surowym i pięknym świecie gry The Unfinished Swan. Przejmujesz kontrolę nad młodym sierotą imieniem Monroe, któremu do domu dziecka wolno zabrać tylko jeden z obrazów należących do jego matki. Wybiera więc płótno zatytułowane Niedokończony Łabędź, jej ulubione dzieło, którego jednak nie zdążyła ukończyć przed śmiercią. Pewnej nocy młodzieniec budzi się i odkrywa, że łabędź zniknął z malowidła, pozostawiając za sobą jedynie złote ślady łap. Chłopiec postanawia podążyć tym tropem...

Przeniesiony do tajemniczego królestwa, Monroe musi odkryć, czemu zostało ono opuszczone. Idąc krok za krokiem przez monotonną pustkę, chłopiec spotyka zadufanego, bezczelnego władcę, który zbudował to królestwo. Przekonany, że żaden kolor nie jest go godzien, król stworzył świat wedle własnego wyobrażenia, ale Monroe widzi tylko czyste płótno, które czeka na zbadanie.
Źródło opisu: PlayStation

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio PRL Realizacja nagrań
Kamil Sołdacki Dźwięk

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Maciej Kujawski Król Terry Gilliam
Katarzyna Skolimowska Narratorka Juli Pari
Monroe Nicholas Marj
Hipopotam Eric Willow

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.