FANDOM


Tajemnicza wyspa (ang. The Mysterious Island) – amerykański przygodowy film fantastycznonaukowy z 1929 roku w reżyserii Luciena Hubbarda, luźno inspirowany powieścią Jules’a Verne’a pod tym samym tytułem. Polski dubbing do niego zlecony został na potrzeby dystrybucji kinowej, która miała miejsce w 1933 roku.

Fabuła

Na wulkanicznej wyspie w pobliżu królestwa Hetvia rządzi hrabia Dakkar, uwielbiany przywódca i naukowiec, któremu udało się wyeliminować podziały klasowe pomiędzy mieszkańcami. Wraz ze swoją córką Sonią i jej narzeczonym Nicolaiem Rogetem zaprojektował łódź podwodną, którą w dziewiczym rejsie pilotuje Roget. W międzyczasie wyspa zostaje zaatakowana przez barona Falona, despotycznego władcę Hetvii. Hrabia wysyła za zięciem drugą łódź, która nurkuje na dno oceanu, gdzie odkrywa dziwną wyspę, zamieszkałą przez smoki, olbrzymie ośmiornice i nieznaną humanoidalną rasę.
Źródło opisu: IMDb

Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Dakkar Lionel Barrymore
Sonia Jacqueline Gadsdon
Nikolai Roget Lloyd Hughes
Falon Montagu Love
Wer Lista aktorów i realizatorów polskiej wersji została opracowana na podstawie archiwalnych informacji prasowych odszukanych, zgromadzonych i zarchiwizowanych przez Zbigniewa Dolnego, autora Historii polskiego dubbingu.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.