Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu

Struś Szybki Lopez (ang. Ostrich Runner, ros. Страусиные бега, Strausjiye Bega) – zręcznościowa gra dla dzieci stworzona przez rosyjskie studio Geleos.

Premiera w Polsce odbyła się 5 maja 2004 roku, dystrybutorem gry jest firma TopWare Poland.

Opis gry

Wybitnie zręcznościowa produkcja rosyjskiego zespołu Geleos dedykowana szczególnie młodym graczom. Obejmujemy kontrolę nad strusiem, który w kolejnych wyścigach musi pokonywać przeszkody napotkane na trasie (m.in. kłody czy grabki lezące na drodze, pułapki mechaniczne, różni przeciwnicy) i zbierać wszystkie strusie jaja na jakie się natknie. W każdym wyścigu startuje maksymalnie siedem strusi, a do kolejnego awansuje tylko ten, który wygra poprzedni. Łącznie w trybie jednoosobowym do przejścia są cztery główne etapy, każdy podzielony na trzy poziomy. Ponadto na końcu każdego głównego etapu czekają trzy mini-gry.

Pretekstem do tych szaleńczych zmagań jest zabawna i nieprawdopodobna fabuła opowiadająca o próbie przejęcia władzy nad Ziemią przez niegodziwego profesora. W tym celu chce on stworzyć strusich super-żołnierzy, a aby tego dokonać potrzebuje 100 strusich jaj. Wysyła więc swych podwładnych do wioski strusiów, by wykradli owe jaja. Udaje im się tego dokonać, jednakże, gdy jeden z nich powraca do profesora z workiem jaj, okazuje się, że worek jest dziurawy, a za nim rozpościera się ścieżka składająca się z jaj. Profesor zdając sobie sprawę, iż wskaże ona strusiom drogę do tego, kto jest odpowiedzialny za kradzież, hipnotyzuje niedźwiedzie i rozkazuje im powstrzymać nadciągające strusie w każdy możliwy sposób, np. konstruując pułapki.
Źródło opisu: GRY-Online.pl

Ekipa

Twórca Funkcja
Ireneusz Jeziak Realizacja dźwięku
Janusz Mrzigod Tłumaczenie

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Włodzimierz Pohl Narrator

Linki zewnętrzne