Skoki narciarskie 2005 – sportowa gra komputerowa stworzona przez studio L'Art. W Polsce wydana 26 listopada 2004 roku przez firmę Axel Springer Polska, w ramach serii Dobra Gra.

Fabuła

Skoki Narciarskie 2005 to kolejna, piąta już część serii cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem wśród graczy. O ile dwie pierwsze części zostały do Polski sprowadzone, o tyle począwszy od Skoków Narciarskich 2003 są one autorskim dziełem rodzimego zespołu developerskiego L’Art. L’Art tworzy grę w oparciu o doskonały i popularny silnik produkcji Criterion Software – RenderWare. Skoki Narciarskie 2005 są więc w pełni trójwymiarową sportową grą symulacyjną, w której gracz jest w stanie nie tylko wykonywać efektowne skoki narciarskie, ale również brać udział w turniejach, prowadzić karierę swojego skoczka czy rozgrywać zawody z przyjaciółmi za pośrednictwem sieci. Udoskonaleniu uległa strona graficzna gry – skoki można obserwować z czterech dostępnych kamer: zza pleców skoczka, z boków oraz z jego oczu.
Źródło opisu: GRY-Online.pl

Ekipa

Twórca Funkcja
Miriam Aleksandrowicz Reżyser dźwięku
Paweł Wagner Tekst komentarzy

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Włodzimierz Szaranowicz Komentator
Dariusz Szpakowski Komentator

Linki zewnętrzne

Zdubbingowane gry o skokach narciarskich
Gry w Polsce z serii Skoki narciarskie Skoki narciarskie 2001: Polski zwycięzcaSkoki narciarskie 2002: Polskie złotoSkoki narciarskie 2003: Polski orzełSkoki narciarskie 2004Skoki narciarskie 2005Skoki narciarskie 2006
Inne Winter Sports 2008
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.