FANDOM


Sid Meier’s Civilization V – komputerowa gra strategiczna z 2010 roku, stworzona przez studio Firaxis Games, przeznaczona wyłącznie na komputery osobiste i stanowiąca piątą pełnoprawną odsłonę serii Civilization. Światowa premiera gry miała miejsce 21 września 2010 roku, z kolei w Polsce trzy dni później.

Gra doczekała się licznych dodatkowych scenariuszy zadań i nowych cywilizacji, wydawanych zarówno w formie małych dodatków, jak i dwóch znaczących rozszerzeń – Bogowie i królowie (2012) oraz Nowy wspaniały świat (2013) – które wprowadzały również pewne zmiany w rozgrywce.

Chociaż gra została wydana w Polsce niedługo po premierze światowej, polska wersja, zawierająca również dubbing, ukazała się dopiero 28 października w formie łatki udostępnionej w usłudze Steam. Dubbing obejmuje wyłącznie kwestie narratora oraz doradców, zaś każdy władca mówi w języku właściwym swojej cywilizacji. Polskie kwestie mówione w dodatkach uzupełniane były tylko o dodatkowe narracje.

Fabuła

Sid Meier’s Civilization V oddaje do dyspozycji graczy rozbudowaną kampanię fabularną, w której możemy wybrać jedną z osiemnastu dostępnych cywilizacji i poprowadzić ją od epoki kamienia po erę wypraw w kosmos. Gra zawiera usprawniony system dyplomacji, nowy system bitew oraz wiele innych nowych opcji. Można bawić się także wspólnie z innymi użytkownikami za pośrednictwem Internetu, poprzez e-mail, sieć lokalną lub przy jednym komputerze.
Źródło opisu: gram.pl

Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Wojciech Duryasz Narrator William Morgan Sheppard
Wojciech Duryasz - Civilization V
Anna Apostolakis-Gluzińska Doradca ds. finansów Nancy Linari
Anna Apostolakis - Civilization V
Paweł Galia Doradca wojskowy R.F. Daley
Paweł Galia - Civilization V
Cezary Nowak Doradca ds. nauki John Eric Bentley
Cezary Nowak - Civilization V

Multimedia

Linki zewnętrzne


Civilization
Gry z serii Sid Meier’s Civilization VSid Meier’s Civilization: Beyond EarthSid Meier’s Civilization VI
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.