FANDOM


Richard Burns Rally – gra wyścigowa autorstwa Warthog, przeznaczona na komputery osobiste oraz konsolę PlayStation 2, Xbox, i Gizmondo.

Polskiego dubbingu doczekała się jedynie wersja na komputery osobiste, wydana w Polsce 22 października 2004 roku przez Licomp EMPiK Multimedia.

Opis gry

Gra "Richard Burns Rally" oferuje realistyczną symulację rajdów. Zobaczymy tu oficjalne trasy rajdowe z różnych stron świata, kilka urozmaiconych trybów rozgrywki dla pojedynczego i wielu graczy oraz licencjonowane samochody, jak: Peugeot 206, Citroen Xsara TX czy Subaru Impreza 2003. Zadbano o dopracowaną sztuczną inteligencję przeciwników, żywiołowo reagującą publiczność, która w razie kraksy może udzielić pomocy, czy nawet możliwość udziału helikoptera w akcjach ratunkowych. Autorzy gry stawiają przede wszystkim na realizm. Dynamiczne efekty specjalne, zmienne warunki pogodowe wpływające na jazdę, rzeczywisty park serwisowy dokonujący napraw to już tylko podstawa dla dobrego symulatora rajdów.

Twórcy poszli o krok dalej. Ich celem było stworzenie dokładnie odwzorowanego modelu zachowania samochodu, jaki kiedykolwiek został wymyślony. Taki samochód posiadał będzie w pełni trójwymiarowy system reakcji zawieszenia na nawierzchnię, uwzględniający: doły, kamienie, kałuże i koleiny. Nowością będzie także system trzech aktywnych dyferencjałów, których reakcja zależeć będzie od przyśpieszenia, hamowania i prędkości. Wpływ na zachowanie auta i kierowanie samochodem będą miały aktywne systemy: hamulcowy i chłodzenia, turbosprężarka oraz model procesu spalania w silniku. To właśnie dzięki tym elementom nasz samochód będzie zachowywał się dokładnie jak rajdowe modele, a my poczujemy się jak prawdziwi rajdowcy. W "Richard Burns Rally", by zwyciężyć w mistrzostwach, trzeba będzie wykazać się znajomością i zastosowaniem taktyki, inteligencją, przezornością i wytrwałością. I oczywiście tym, co każdy kierowca rajdowy ma w genach - szybkość reakcji, odwaga, ryzyko. Richard Burns, rajdowy Mistrz Świata 2001 roku i popularna postać angielskiego świata rajdowców, swoim nazwiskiem sygnuje grę.

Richard Burns Rally wyprzedza swoich konkurentów na wszystkich odcinkach - jakość grafiki, zgodność techniczna, fizyka samochodów, grywalność oraz inne unikalne cechy i możliwości. Czyniąc kolejny krok na przód w gatunku gier rajdowych, Richard Burns Rally w pełni wykorzystuje najnowsze możliwości techniczne i jednocześnie całkowicie rewiduje konwencje grywalność tego typu symulatorów. "Richard Burns Rally" jest grą, która zaskoczy i wciągnie każdego fana symulatorów sportów samochodowych.
Źródło opisu: Merlin.pl

Ekipa

Twórca Funkcja
Start International Polska Realizacja nagrań

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Maciej Wisławski Pilot

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.