Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu (ang. Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad) – komputerowa gra typu first-person shooter, stworzona przez studio Tripwire Interactive, stanowiąca kontynuację gry Red Orchestra: Ostfront 41-45 z 2006 roku. W Polsce wydana 13 września 2011 roku przez firmę Cenega, będącą również zleceniodawcą polskiej wersji.

W 2013 roku gra doczekała się samodzielnego dodatku Rising Storm, wydanego w wersji kinowej, tj. obejmującej wyłącznie napisy.

Fabuła

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu skupia się na punkcie zwrotnym II wojny światowej jakim była bitwa o Stalingrad oraz na operacjach prowadzonych w ramach bitwy od lipca 1942 roku do lutego 1943. Gra pozwala doświadczyć jednej z najbardziej brutalnych bitew w całej historii ludzkości. Wyjątkową cechą tej gry FPP jest możliwość przejścia kampanii zarówno po stronie rosyjskiej, jak i niemieckiej, dzięki czemu mamy pełen obraz tej heroicznej batalii!

Nastawiona na szczegóły, pełna akcji gra z możliwością rozgrywki multi, co-op oraz trybem dla pojedynczego gracza zawiera zarówno dynamiczne, pełne brutalności walki piechoty z użyciem najróżniejszego sprzętu wojskowego, od zwykłych transportowców aż po czołgi, samoloty i... wozy bojowe z zamontowanym miotaczem ognia. Pole walki zostało dokładnie odwzorowane, ze szczególnym naciskiem na system chowania się za osłonami oraz balistykę broni. Gracze poza kontrolą swojej własnej postaci muszą wydawać rozkazy żołnierzom sterowanym przez AI. Prosty interface, na którym opiera się dowodzenie swoim oddziałem sprawi, że gracze bez problemów mogą zmieniać taktykę i dostosowywać ją do różnych sytuacji.
Źródło opisu: Cenega

Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Mirosław Baka Generał Friedrich Paulus
Daniel Olbrychski Wasilij Iwanowicz Czujkow
Dariusz Błażejewski Narrator kampanii niemieckiej
Andrzej Chudy Oficer w samouczku
Robert Kowalski Niemiecki sierżant
Jacek Król Narrator kampanii radzieckiej
Żołnierze radzieccy
Jan Kulczycki Radziecki dowódca
Żołnierze radzieccy
Grzegorz Kwiecień Żołnierz (gra wieloosobowa)
Cezary Nowak Niemiecki sierżant
Marek Robaczewski Niemiecki dowódca

Multimedia

Linki zewnętrzne