FANDOMRami Said Malek (arab.: رامي سعيد مالك; ur. 12 maja 1981 w Los Angeles) – amerykański aktor pochodzenia egipskiego.

Życiorys

W 2004 roku Malek zaczął swoją karierę aktorską z gościnnym udziałem w serialu telewizyjnym Gilmore Girls. W tym samym roku pojawił się w odcinku Medium i został obsadzony w wybitnej roli Kenny'ego, w serialu komediowym The War at Home. W 2006 zadebiutował w filmie fabularnym Noc w muzeum jako faraon Ahkmenrah. Wiosną 2007 roku wystąpił na scenie, jako Jamie, w przedstawieniu The Credeaux Caanvas w Teatrze Elephant w Los Angeles.

W sierpniu 2010 Malek został obsadzony jako wampir w Egyptian Coven oraz Benjamin w ostatniej części sagi Zmierzch. Wkrótce pojawił się jako Josh, jeden z głównych bohaterów, w grze Until Dawn.

Od 2015 roku gra główną rolę w, cieszącym się uznaniem przez krytyków, serialu Mr. Robot. Otrzymał nominację do nagrody Dorian, Satellite Award, Złotego Globu i Screen Actors Guild Award, a także zdobył nagrodę Critics Choice w kategorii Najlepszy Aktor w serialu dramatycznym oraz nagrodę Primetime Emmy dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Polski dubbing

Rok Tytuł Rola Polski głos Próbka
2006 Noc w muzeum Akhmenrah Modest Ruciński
2009 Noc w muzeum 2
2014 Noc w muzeum: Tajemnica grobowca
Gry komputerowe
2016 Until Dawn Josh Waldemar Barwiński
Waldemar Barwiński - UD
Filmy i seriale animowane
2012 Legenda Korry Tahno
2014 BoJack Horseman Flip McVicker Filip Krupa
Filip Krupa - BoJack (Flip)

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.