FANDOM


Railroad Tycoon 3 – ekonomiczna gra strategiczna autorstwa PopTop Software, trzecia część serii Railroad Tycoon, przeznaczona na komputery osobiste.

Premiera gry w Polsce odbyła się 8 stycznia 2004 roku, dzięki firmie Cenega Poland.

Opis gry

Doskonała strategia ekonomiczna przeznaczona dla fanów kolejnictwa powraca! W Railroad Tycoon 3 gracz znów ma okazję stworzyć własne imperium kolejowe i zyskać bogactwa i sławę. Zacznij od podstaw i rozpocznij rewolucję w dziedzinie transportu - od pierwszych linii kolei żelaznej na dzikim zachodzie, aż po superszybkie pociągi, które dziś mkną po torach najbogatszych państw świata. Railroad Tycoon 3 to doskonała zabawa dla wszystkich znawców serii, ale i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kolejowymi strategiami.

Railroad Tycoon 3 to przede wszystkim zupełnie nowy, w pełni trójwymiarowy silnik graficzny, w pełni obsługujący takie elementy jak tunele, mosty czy konieczność budowania nasypów. Gracz ma do dyspozycji ponad 40 różnych lokomotyw i wagonów, a zaawansowany system ekonomiczny zawiera 35 rodzajów materiałów do przewożenia. Buduj nowe trasy, przyłączaj do sieci kolejne miasta i rozwijaj swoją firmę - stań się prawdziwym rekinem kolejnictwa!
Źródło opisu: Archiwalny opis dystrybutora gry

Ekipa

Twórca Funkcja
Amadeusz Studio Realizacja nagrań

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Jacek Lecznar Kustosz muzeum
Railroad tycoon 3 Jacek Lecznar (Kustosz muzeum)

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.