Przygoda ze świętym Piotrem – przygodowa gra komputerowa z 2012 roku, stworzona i wydana przez wydawnictwo Pasterz. Jej premiera miała miejsce 8 maja 2012 roku.

Fabuła

Do jednego ze starożytnych miasteczek Galilei przybywa święty Piotr, jeden z dwunastu apostołów Jezusa. Dołącz do niego i podejmij czekające na ciebie wyzwania. Na twojej drodze pojawią się różnorodne zadania, tajemnice i zagadki, które umożliwią ci odnalezienie kluczy do kolejnych etapów gry. Przeszukaj zakamarki w mieście, antyczne uliczki, podziemne korytarze i niezwykłe domy. Spotkasz tu ludzi, którzy ci pomogą, ale bądź czujny, bo są i tacy, którzy spróbują pokrzyżować twoje plany.

Kolejnych siedem etapów gry łączy w sobie cechy edukacji i rozrywki. Gra ukazuje świat biblijny, jego tradycję i kulturę, opowiada o Panu Jezusie, a także przybliża postać Piotra Apostoła. W miasteczku znajduje się port, targ i kilka placów. Na podwórkach odnaleźć można studnie i piece do wypiekania chleba, gliniane dzbany i kamienne żarna. Dzieci bawią się ze sobą lub pilnują łodzi, a większość dorosłych zajętych jest pracą (kowal, cieśla, kupiec, sprzedawcy, ogrodnicy). Dołączona do gry mapa ułatwia poruszanie się po miasteczku i pomaga odnaleźć miejsca, w które należy dotrzeć, podczas wykonywanej misji.
Źródło opisu: Wydawnictwo Pasterz

Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Anna Maria Jopek Maniusia Anna Maria Jopek
Grzegorz Czechowski
Renata Dobrowolska-Kryczek
Daniel Kondraciuk
Anna Kowalczewska
Michał Kowalczewski
Piotr Narkiewicz Główny bohater
Piotr Soszyński
Emilia Soszyńska
Krystyna Starościk-Labuda
Genek Washable
Henryk Zieliński

Multimedia

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.