FANDOM


Przygoda na Dzikim Zachodzie (ang. The Adventures of Brisco County Jr.) – amerykański merykański serial telewizyjny science-fiction w konwencji westernu, realizowany w latach 1993-1994. Dubbing do niego zlecony został w latach 90. przez Canal+, który jako jedyny emitował serial w takiej wersji. W późniejszym czasie, pod tytułem Przygody Brisco County Juniora i w wersji lektorskiej, emitowany był m.in. przez TVP2.

Fabuła

Brisco County to syn byłego szeryfa w jednym z miasteczek na amerykańskim Dzikim Zachodzie, absolwent prawa na Harvardzie, który po ukończeniu studiów wraca do domu rozprawić się z zabójcą ojca, Johnem Blyem. W pościgu towarzyszy mu słynny łowca nagród, Lord Bowler.

Serial debiutował w telewizji w tym samym czasie, co Z Archiwum X. Odpowiedzialna za obie produkcje telewizje Fox traktowała priorytetowo Przygodę na Dzikim Zachodzie, uważając, że przyciągnie ona więcej widzów niż przygody Muldera i Scully oraz że przynajmniej część z nich zostanie przy telewizorach, żeby obejrzeć Z Archiwum X.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Start International Polska Realizacja nagrań
Paweł Galia Reżyseria

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Adam Bauman Brisco County Jr. Bruce Campbell
Zbigniew Suszyński James Lonefeather Julius Carry
Piotr Bajor Socrates Poole Christian Clemenson
Comet Comet

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.