FANDOM


Przygoda na Dzikim Zachodzie (ang. The Adventures of Brisco County Jr.) – amerykański merykański serial telewizyjny science-fiction w konwencji westernu, realizowany w latach 1993-1994. Dubbing do niego zlecony został w latach 90. przez Canal+, który jako jedyny emitował serial w takiej wersji. W późniejszym czasie, pod tytułem Przygody Brisco County Juniora i w wersji lektorskiej, emitowany był m.in. przez TVP2.

Fabuła

Brisco County to syn byłego szeryfa w jednym z miasteczek na amerykańskim Dzikim Zachodzie, absolwent prawa na Harvardzie, który po ukończeniu studiów wraca do domu rozprawić się z zabójcą ojca, Johnem Blyem. W pościgu towarzyszy mu słynny łowca nagród, Lord Bowler.

Serial debiutował w telewizji w tym samym czasie, co Z Archiwum X. Odpowiedzialna za obie produkcje telewizje Fox traktowała priorytetowo Przygodę na Dzikim Zachodzie, uważając, że przyciągnie ona więcej widzów niż przygody Muldera i Scully oraz że przynajmniej część z nich zostanie przy telewizorach, żeby obejrzeć Z Archiwum X.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Start International Polska Realizacja nagrań
Paweł Galia Reżyseria

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Adam Bauman Brisco County Jr. Bruce Campbell
Zbigniew Suszyński James Lonefeather Julius Carry
Piotr Bajor Socrates Poole Christian Clemenson
Comet Comet

Linki zewnętrzne