FANDOM


Prince of Persia: Dwa trony (oryg. Prince of Persia: The Two Thrones) – przygodowa gra akcji stworzona przez studio Ubisoft Montréal na platformy Microsoft Windows, PlayStation 2 oraz Xbox, stanowiąca trzecią – po Piaskach Czasu i Duszy wojownika – część trylogii. Dubbing opracowany został wyłącznie dla wersji przeznaczonej na komputery osobiste, której światowa premiera miała miejsce 1 grudnia 2005 roku, z kolei polska 23 lutego 2006. Gra początkowo dystrybuowana była na terenie Polski przez Cenegę, a w późniejszych latach przez Ubisoft.

Choć brak oficjalnej informacji, na podstawie obsady można przypuszczać, że dubbing został nagrany w studiu Fun Factory YANINA w reżyserii Artura Kruczka.

Fabuła

Akcja gry toczy się w Babilonie. Po wydarzeniach z drugiej części trylogii Książę powraca tam z Wyspy Czasu wraz ze swoją ukochaną, cesarzową czasu Kaileeną. Fabuła podąża ścieżką wytyczoną przez ukryte zakończenie drugiej części. Miasto jest niemal doszczętnie zrujnowane, ogarnięte wojną. Kaileena zostaje pojmana i tylko Książę może ją ocalić. Bohater trafia na ulice miasta w roli zbiega. Szybko okazuje się, że tajemniczym wrogiem, który zaatakował rodzinne miasto Księcia, jest Wezyr znany z pierwszej części trylogii. Używając Sztyletu Czasu zabija on Kaileenę, po raz kolejny doprowadzając do uwolnienia Piasków Czasu. Wszyscy obecni – Wezyr i jego czworo najpotężniejszych przybocznych wojowników, jak również sam Książę – zostają skażeni Piaskami. Książę zdobywa Sztylet, ponownie nabywając zdolność cofania czasu, i ucieka z walącego się pałacu. Za sprawą magii Piasków jego lewa ręka od teraz na stałe owinięta jest głęboko werżniętym w ciało ostrym łańcuchem, którym na chwilę przed śmiercią Kaileeny pochwyciła go Mahasti – członek przybocznej gwardii Wezyra.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Wersja polska

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Jarosław Boberek Książę Yuri Lowenthal
Jarosław Boberek - PoPDT
Adam Szyszkowski Mroczny Książę Rick Miller
Adam Szyszkowski - PoPDT
Ewelina Żak Kaileena Sarah Carlsen
Ewalina Żak - PoPDT
Anna Sroka-Hryń Farah Helen King
Anna Sroka - PoPDT
Marek Obertyn Wezyr Harry Standjofski
Marek Obertyn - PoPDT
Bliźniak Topora
POP DT M.Obertyn (Bliźniak Topora)
Andrzej Arciszewski Starzec Hubert Fielden
Andrzej Arciszewski - PoPDT
Hanna Kinder-Kiss Mahasti Lucinda Davis
Hanna Kinder-Kiss - PoPDT
Demon Wezyra
POP DT H.Kinder-Kiss (Demony Wezyra)
Piotr Bujno Mężczyzna
POP DT P.Bujno (Gwary)
Artur Kruczek Mężczyzna
POP DT A.Kruczek (Gwary)
Kobieta
POP DT nw-2 (Gwary)
Mężczyzna
POP DT nw (Gwary2)
Scynthianin
POP DT nw (Scynthianie)

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.