Piotr Julian Bąk (ur. 26 sierpnia 1958 roku w Nowym Sączu) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

Biografia

W latach 1978-1980 studiował na wydziale aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W tym samym roku, 11 sierpnia zadebiutował na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim w roli lekarza w sztuce Procedura autorstwa Jana Pawła Gawlika w reżyserii Jerzego Hoffmana.

W późniejszych latach współpracował z warszawskimi teatrami: Syrena, Narodowym i Polskim oraz z Teatrem Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

W 1994 roku zdobył wyróżnienie za rolę Tyrrela w sztuce Ryszard III na XXXIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2010 Alicja w Krainie Czarów Karol Kingsleigh Marton Csokas
2011 Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja Garven „Dave” Dreis Drewe Henley
2013 Gra Endera Sierżant Dap Nonso Anozie
2014 Syn boży
2014 Wojownicze żółwie ninja Żołnierz Klanu Stopy #1
2016 Czerwony Kapitan Barman
2016 Tarzan: Legenda
2016 Warcraft: Początek
2016 Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia Więzień
Głos prezentera #2
2017 Liga Sprawiedliwości Włamywacz Holt McCallany
2017 Transformers: Ostatni rycerz
2017 Valerian i Miasto Tysiąca Planet
2018 Aquaman Król Rybaków Djimon Hounsou (głos)
2018 Mary Poppins powraca
2019 Shazam! Święty Mikołaj w centrum handlowym Brian Kaulback
2020 Zew krwi Handlarz psów w Skagway Brad Greenquist

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1989 Bajarz Książę James Wilby
1997 Star Trek: Voyager Vorik Alexander Enberg
2016 Talia czaruje w kuchni Vincent Ryan Morgan
2019 Star Wars: The Mandalorian Greef Karga (odc. 1, 3, 6-8, 12) Carl Weathers
2019 Wiedźmin Mieszkaniec #3 (odc. 1)

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2001 Zax: Galaktyczny wojownik Zax Ryan Drummond
2002 Gothic Ian
  • Skorpion
  • Baal Lukor
  • Baal Kagan
  • Baal Tondral
  • Gor na Ran
  • Gor na Kosh
  • Gor Na Vid
  • Aidan
  • Arto
  • Caine
  • Drago
  • Pacho
  • Butch
2002 Warlords: Battlecry II Bohater – Mroczny krasnolud
  • Minotaur szaman (jednostka)
  • Ork (jednostka)
  • Starożytny treant (jednostka)
  • Mroczny strażnik (jednostka)
2003 Gothic II Gorn Helge Heynold
  • Harad
  • Pablo
  • Hakon
  • Gerold
  • Fajeth
  • Opolos
  • Mika
  • Ehnim
  • Engrom
  • Rukhar
  • Rethon
  • Peck
  • Alwin
  • Dragomir
  • Bodo
  • Cedrik
2003 Julia: Podróż do przeszłości – Szalone lata 20. Belmonde
2003 Robin Hood: Legenda Sherwood Lord Scathlock
Piechurzy
2004 Świątynia pierwotnego zła Scorpp
2005 Age of Empires III Wódz Indian
  • Pułkownik Sven Kuelhler (The WarChiefs)
  • Lafayette (The WarChiefs)
  • Heski najemnik (The WarChiefs)
  • Pracownik kolei (The WarChiefs)
  • Fryderyk II Wielki
2005 Comanche 4 Smok 1-6
2005 Delta Force: Helikopter w ogniu Oficer
2005 Empire Earth II Bombarda
  • Bombowiec orbitalny
  • Cesarski lansjer
  • Ciężki HERC typu Minotaur
  • Działo polowe
  • Inteligentny samolot
  • Kapłan z epoki 7
  • Karaka
  • Karawela
  • Lekki HERC typu Artemis
  • Łucznik
  • Okręt podwodny Manta
  • Pancernik
  • Rakiety Paladin
  • Sanitariusz z epoki 12
  • Statek X
  • Szpieg z epoki 1
  • Trałowiec
  • Wojownik Sił Niezależnych
2005 Gothic II: Noc Kruka Thorus
  • Jack Aligator
  • Myxir
  • Fisk
  • Senyan
  • Carlos
  • Telbor
  • Hakon
2005 Immortal Cities: Children of the Nile Mężczyźni z klasy średniej #3
Mężczyźni z klasy wyższej #2
2005 Madagaskar Myśliwy
Albino-aligator
2005 Mumia Rick O'Connell
2006 Auta Darrel
2006 Empire Earth II: Władza absolutna Haubica Licorna
  • Róg Impi
  • Szaman Laibon
  • Wojownik Iklwa
  • Wojownik Morani
  • Wojownik Waregów
2006 Gothic 3 Sivert
  • Dimitar
  • Peer
  • Cyrus
  • Jerek
  • Osmund
  • Grubas
  • Hjalte
  • Abe
  • Rovold
  • Kilian
  • Dudley
  • Frithjof
  • Hamil
  • Anktos
  • Urkrass
  • Tragak
  • Hanson
  • Georg
  • Marlo
  • Spike
  • Narkan
  • Goose
  • Stan
  • Onatas
  • Kulak
  • Zakosh
  • Vigo
  • Javier
  • Will
  • Barrack
  • Seruk
  • Dennis
  • Wychudły niewolnik
  • Wystraszony niewolnik
2006 Heroes of Might and Magic V: Kuźnia przeznaczenia Wulfstan
  • Strażnik
  • Krasnoludzki wojownik
  • Hrolgeir
  • Obrońca
2006 ToCA Race Driver 3 Rick Irving
2006 Warhammer: Mark of Chaos Książe Otto von Gruber
  • Waldakir Rahtep
  • Zbrojny (jednostka)
  • Piekielne działo (jednostka)
  • Wojownicy Cienia (jednostka)
  • Muszkieterzy (jednostka)
2007 Enemy Territory: Quake Wars Żołnierz GDF
2007 Neverwinter Nights 2: Maska zdrajcy Okku Darryl Kurylo
Mistrz Geb S. Scott Bullock
2007 Ratatuj Git Jake Steinfeld
2007 The Settlers: Narodziny imperium Hakim Abd-Al Sar
2007 Wiedźmin Savola Piotr Bąk
  • Baranina
  • Mag Salamandry
  • Karczmarz Olaf
  • Patryk z Weize
  • Adalbert
  • Krasnoludzccy najemnicy
  • Miazga
  • Jeremiasz Tryk
  • Oficer patrolu
  • Erkyn von Blunt
  • Rycerz
  • Topornik Sco'jatel
  • Strażnik Foltesta
  • Krasnolud
2008 Age of Conan: Hyborian Adventures Turach
Starzec
2008 Asterix na olimpiadzie Jeden z Galów
2008 Fallout 3 Eulogy Jones James Lewis
Harold
2008 Gothic 3: Zmierzch Bogów Garrel
  • Cornelius
  • Khadim
  • Kazus
  • Arthur
2008 Heroes of Might and Magic V: Dzikie hordy Quroq
  • Wulfstan
  • Kha-Beleth
  • Alastor
  • Tengal
  • Dulgan
  • Batal
  • Nebiros
  • Shak'Karukat
  • Telsek
  • Cyklop
  • Lisz
  • Orkowie
2008 Mass Effect Urdnot Wrex Steven Barr
2008 Piorun Tata Penny
2008 So Blonde: Blondynka w opałach Juan
2008 The Settlers: Narodziny imperium – Wschodnie królestwa Hakim Abd-Al Sar
2009 Age of Conan: Hyborian Adventures Turach
Starzec
2009 Dragon Age: Początek Paivel Peter Jessop
  • Kwatermistrz z Ostagaru
  • Dwyn
  • Leske
  • Stary Dąb
  • Denoel
  • Hanrik
  • Owen
  • Arl Wulff
  • Templariusz
  • Everd
  • Strażnicy miejscy
  • Krasnolud o mądrym głosie
2009 inFamous Warden Harms John Patrick Lowrie
  • Dwight
  • Przechodnie
2009 Konie i kucyki: Jeżdżę konno! Ojciec Laury
2009 Majesty 2: Symulator królestwa fantasy Wojownicy ostrzy
Łucznicy Helii
2009 Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira Łamacz Żeber
  • Daniel Merriwether
  • Artiuk
  • Martin Keller
2009 Neverwinter Nights 2: Wrota zachodu Kapitan statku
  • Tobias Timble
  • Kapitan Merrig
2009 Tom Clancy’s EndWar Jednostki wojskowe
2009 Tom Clancy’s H.A.W.X. Bruce
2009 Transformers: Zemsta upadłych Fallen James Arnold Taylor
2009 Uncharted 2: Pośród złodziei Zoran Lazarević Graham McTavish
2010 Arcania: Gothic 4 Irrigh
  • Erhag
  • Orkowie
  • Darruk
  • Grengar
  • Shurak
2010 Crackdown 2 Przedstawiciel agencji
2010 Disciples III: Odrodzenie Mroczny paladyn
  • Rycerz piekieł
  • Strażnik
  • Ork
2010 God of War III Kronos George Ball
2010 Heavy Rain Ochroniarz Kramera
2010 MAG Dowódca Valorów
2010 Mass Effect 2 Urdnot Wrex Steven Barr
  • Tarak
  • Rukar
  • Szaman
  • Zbir Krwawej Hordy
2010 Rogue Warrior Richard „Dick” Marcinko Mickey Rourke
2010 Shrek Forever Ogr
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Gabriel Tosh David Fennoy
  • Amon
  • Cywil
  • Lektor reklamy IPistolet
  • Lotniskowiec
  • Rebelianci
  • Tropiciel
  • Uchodźca
2010 Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 Różne postacie
2010 Toy Story 3 Twitch
2010 TRON: Evolution Tron Bruce Boxleitner
2011 Killzone 3 Mandaloniz
Helghaści
2011 League of Legends Blitzcrank Duncan Watt
  • Tahm Kench
  • Zilean
  • Taric (stary głos)
2011 LittleBigPlanet 2 Avalon Centryfuga Colin McFarlane
2011 Orcs Must Die! Śmierć orkom! Paladyni Christopher Sabat
Orkowie
2011 RAGE Phallinx Hagar Brian Bloom
Vincent
2011 Resistance 3 Mark
  • Liam
  • Głos w radiu
2011 Test Drive Unlimited 2 Marco Luzzini
2011 The Elder Scrolls V: Skyrim Galmar Kamienna-Pięść Paul Eiding
  • Farkas
  • Vilkas
  • Ulfbert Niedźwiedź-Wojny
  • Orgnar
  • Arnbjorn
  • Klimmek
  • Jawanan
  • Elegia
  • Benor
  • Yngvar Pieśniarz
  • Idolaf Dziecię-Wojny
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Adam Pangratt Piotr Bąk
  • Floyd Rivest
  • Jontek
  • Golem Daerhenny
2012 Diablo III Król Leoryk / Król Szkieletów Joe J. Thomas
  • Duch Król Leoryk
  • Iskatu
2012 Epic Mickey 2: Siła dwóch Mały Pete Jim Cummings
  • Pit Pan
  • Petetron
  • Duży Zły Pete
2012 Halo 4 Marcus Stacker Pete Stacker
2012 Hitman: Rozgrzeszenie Sierżant Meyer
Komentator
2012 Józefinka: Londyńska zagadka Wielbłąd
2012 Józefinka: Matematyczny wyścig Komentator
2012 Might & Magic: Heroes VI – Danse Macabre Menikh
2012 Might & Magic: Heroes VI – Pirates of the Savage Sea Crag Hack
Ulagan
2012 PlayStation All-Stars Battle Royale Profesor Jay Snider
2012 Risen 2: Mroczne wody Zak
  • Curtis
  • Scarpetta
2012 StarHawk Cutter Richard Doyle
2012 The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard Jiub
  • Barknar
  • Ollord
2012 Unit 13 „Ringo” Hakeem Kae-Kazim
2012 XCOM: Enemy Unknown Radny
2013 Battle World: Kronos Admirał
2013 Beyond: Dwie dusze Philip Holmes Robert Burns
Trevor Clieford (niektóre kwestie)
2013 Crysis 3 Dowódca #1 William Roberts
2013 Disney Infinity J. Jonah Jameson Kyle Hebert
Joshamee Gibbs
2013 God of War: Wstąpienie Ares Steve Blum
2013 Kinect Rush: Przygoda ze studiem Disney Pixar Szeryf Michael Wallis
Kapitan
2013 Knack Wódz goblinów
2013 Ratchet & Clank: NEXUS Neftin Prog Fred Tatasciore
2013 The Elder Scrolls V: Skyrim – Dragonborn Glover Mallory Popeye Vogelsang
  • Majni
  • Akar
2013 The Last of Us Dowódca (multiplayer)
2014 Diablo III: Reaper of Souls Nawrócony kultysta
2014 Hearthstone Piechur ze Złotych Włości
  • Elita Kor'kronu
  • Nefrytowy Golem
  • Opiekun Bagna (Przedwieczni Bogowie)
  • Samotny tropiciel (Przedwieczni Bogowie)
  • Darius Crowley (Wiedźmi las)
2014 Sunset Overdrive Drużynowy Bryllcream
2015 Dying Light Spike Kevin Daniels
  • Harun
  • Mufid
  • Victor
2015 Halo 5: Guardians Arbiter Keith David
Frederic-104 Travis Willingham
2015 Heroes of the Storm Król Leoryk / Król Szkieletów Joe Thomas
2015 Might & Magic: Heroes VII Tomas Wilk
  • Wilhelm
  • Adar-Malik
  • Maahir
  • Jengo
2015 Rise of the Tomb Raider Łowca
Żołnierze Trójcy
2015 StarCraft II: Legacy of the Void Amon Rick D. Wasserman
  • Tropiciel
  • Mroczny głos
2015 The Order: 1886 Rebeliant
2015 Wiedźmin: Dziki Gon Fergus Graen Piotr Bąk
2015 Wiedźmin: Dziki Gon – Serca z kamienia Dziki Piotr Bąk
2016 Battlefield 1 Żołnierze
2016 Call of Duty: Infinite Warfare Oficer FOK
2016 Champions of Anteria Tarn
2016 Dishonored 2 Strażnicy
2016 Gwint: Wiedźmińska gra karciana Eyck z Denesle Piotr Bąk
Savolla Piotr Bąk
2016 LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy Mi'no Teest
2016 Ratchet & Clank Grimroth Travis Willingham
Były mistrz zawodów deskorolkowych
2016 Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino Ukryty Piotr Bąk
2017 Battle Chasers: Nightwar Żelażobrody Scott Mcneil
2017 Dishonored: Death of the Outsider Elitarni strażnicy
2017 Elex Angrim
  • Balder
  • Albowie
  • Berserk-renegat
    Wykrzyknik.png
  • Radok
  • Tarek
  • Wygnaniec
2017 Call of Duty: WWII Jefferson Potts Ving Rhames
2017 Destiny 2 Pająk (Porzuceni)
2017 Horizon: Zero Dawn Uthid Nigel Barber
  • Mężczyźni z plemienia Nora
  • Jeden z dowódców wojskowych
  • Kendert
2017 Horizon: Zero Dawn — The Frozen Wilds Mężczyźni z plemienia Banuków
2017 LEGO Marvel Super Heroes 2 J. Jonah Jameson Glenn Wrage
  • Agent AIM
  • Carnage
  • Carnom
  • Phantom Raider
  • Ronan Oskarżyciel
  • Szergowiec Hydry
  • Zbir Klawa
2017 StarCraft: Remastered Lotniskowiec (jednostka) Glenn Stafford
2017 Star Wars: Battlefront II
2017 Syberia 3 Mężczyzna siedzący na ławce
2017 The Elder Scrolls: Legends Ork w szale bojowym
2018 God of War Zeus Corey Burton
2018 Jagged Alliance: Rage! Dyktator
2018 Szymparty Komentator Michael Jordan
Orangutany
2018 Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści Eyck z Denesle Piotr Bąk
2019 Crossroads Inn Martyn Brevet
2019 Darksiders: Genesis Członek Rady Spopielonych #2
2019 Star Wars: Jedi – Upadły zakon Szturmowcy
2020 Doom Eternal Samuel Hayden Darin De Paul
  • Zakapturzona postać
  • Doom Slayer
  • Serafin (The Ancient Gods)
2020 Iron Harvest Gunther von Duisburg
2020 Legends of Runeterra Tahm Kench
  • Sługusy Midenstokke’a
  • Łowca magów przesłuchujący
  • Minotaur walecznik
2020 Marvel’s Avengers Abu Bakaar/Yusuf Khan Brian George

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2004 Van Helsing: Londyńskie zlecenie Pan Hyde Robbie Coltrane

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1997 Batman Thomas Wayne (odc. 18) Kevin Conroy
Strach / dr Jonathan Crane (odc. 28) Henry Polic II
1998 Laboratorium Dextera
2014 Steven Universe Dante Barriga Matthew Moy
Kofi Pizza (SDI Media) Godfrey Danchimah
2015 BoJack Horseman Joseph Sugarman (odc. 38, 47) Matthew Broderick
David Chase (odc. 37) David Chase
2015 Transformers: Robots in Disguise Menasor
2019 Banda Beti
2019 Chłopaki z baraków: Serial animowany


Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.