Paweł Szczesny (ur. 21 maja 1963 roku w Czernikowie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

Biografia

W teatrze zadebiutował 18 listopada 1983 roku w sztuce Kariera Alfa Omegi Mariana Hemara i Juliana Tuwima, w roku 1986 ukończył studia na warszawskiej PWST. W latach 1986-1992 współpracował z Teatrem Współczesnym w Warszawie, a od 1992 do 1996 ze stołecznym Teatrem Nowym. Kilkukrotnie występował także w warszawskim Teatrze Rozmaitości (1996-1997) i w Mazowieckim Teatrze Muzycznym „Operetka”.

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1994 Prowincjonalne życie
1997 Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy Hojny Hans Wayne A. Evenson
1997 Batman i Robin
1998 Szczęśliwy dzień Manny Feldstein Joe Grifasi
1999 Asterix i Obelix kontra Cezar Kombinarus Jean-Paul Farré
  • Druid w kręgu
  • Kucharz rzymski
  • Gall na uczcie
1999 Ogniem i mieczem Pijany szlachic w obozie Wiśniowieckiego
  • Szlachic w czechryńskiej karczmie
  • Kniaż Kórcewicz
2000 Grinch: Świąt nie będzie August May Jeffrey Tambor
2000 Wszyscy moi bliscy Lektor wiadomości
2001 102 dalmatyńczyki
2001 Mali agenci Felix Cheech Marin
Donnagon (figiel) Mike Judge
2001 Quo vadis Gwary
2002 Asterix i Obelix: Misja Kleopatra Szczękościsk Jean Benguigui
Lakoniczny legionista #2 Xavier Maly
2002 E.T. Lekarz
2002 Harry Potter i Kamień Filozoficzny
2003 8. Mila Paul Craig Chandler
2003 But Manitou Barman Josef Hannesschläger
Jeden z ludzi Santy Marii
2003 Mali agenci 2: Wyspa marzeń Felix Cheech Marin
2003 Old School Taksówkarz Stuart Cornfeld
2003 Złap mnie, jeśli potrafisz
2004 Looney Tunes znowu w akcji Cottontail Smith Danny Chambers (głos)
Człowiek z firmy ACME
2004 Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd Felix Cheech Marin
2004 RRRrrrr!!! Adam, detektyw Damien Jouillerot
Żołnierz amerykański
2004 W 80 dni dookoła świata Vincent van Gogh Perry Andelin Blake
2004 Wygraj randkę! Tom Jay Underwood
2004 Zapłata Prokurator Brown Peter Friedman
2005 Fantastyczna Czwórka Jimmy O’Hoolihan Kevin McNulty
2005 Harry Potter i Czara Ognia Mężczyzna w Ministerstwie Magii
2005 Legenda telewizji
2005 Lucky Luke
2005 Terminal
2005 Żony ze Stepford Dave Markowitz Jon Lovitz
2006 Lassie Kierowca ciężarówki Alec Heggie
2007 Most do Terabithii Sprzątacz
2007 Złoty kompas Sanitariusz
2008 Asterix na olimpiadzie Strażnik przy drzwiach
2008 Sekret Morris „Człowiek Cud” Goodman Morris Goodman
David Schirmer David Schirmer
2008 Opowieści z Narnii: Książę Kaspian Krzykacz miejski
Ochroniarz w metrze
2008 Speed Racer Ochroniarz
2010 Alicja w Krainie Czarów Żaba
2010 Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I Fenrir Greyback Dave Legeno
2010 Zemsta futrzaków
2011 Giganci ze stali Posłaniec
2011 Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II Mężczyzna na ulicy Pokątnej
2011 Mali agenci: Wyścig z czasem Kamerzysta Wray Crawford
2012 Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości Jeden z generałów Luca Zingaretti
2012 Avengers Jasper Sitwell Maximiliano Hernández
2013 Powrót na wyspę Nim Tata Edmunda
2014 Hobbit: Bitwa pięciu armii Dain Billy Connolly
2014 Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz Członek komisji #2
2014 Transformers: Wiek zagłady Pracownik KSI
2015 Bella i Sebastian 2 Mer Urbain Cancelier
2016 Benek Brawura i czerwone taksówki Juliusz Dussiflard Gérard Jugnot
2016 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra Muhamed Karat Hassan Brijany
2016 Bogowie Egiptu Sfinks Kenneth Ransom
Umarły
2016 Czerwony Kapitan Policjant „Gruby” Ivan Vodochodský
2016 Jak zostać kotem
2016 Łotr 1: Gwiezdne wojny – Historie
2016 Nianie w akcji
2016 Tarzan: Legenda Francuski inżynier Cédric Weber
2016 Tini: Nowe życie Violetty
2016 Warcraft: Początek
2017 Dziki pies Fajter
Legionista
2017 Kuba i sekretna receptura Baba Ganus Zlatko Buric
2017 Muppety na wyspie skarbów Spa’am Kevin Clash
2017 Piękna i Bestia
2017 Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
2018 Paweł, apostoł Chrystusa Paweł z Tarsu Yorgos Karamihos
2018 Robin Hood: Początek Archidiakon Ian Peck
2019 Pokémon Detektyw Pikachu Johnny (mat. archiwalny) Ralph Foody
Policjant
2019 Rodzina od zaraz Pan Fernandez Javier Ronceros

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Hemingway
1999 Nowa rodzina Addamsów
2000 Pcin Dolny
2002 Całe zdanie nieboszczyka
2008 Przygody Sary Jane (Cartoon Network) Greg Blakeman Paul Kasey
2009 Ijon Tichy – gwiezdny podróżnik
2012 Przygody Sary Jane (teleTOON+) Kaagh Anthony O'Donnell
2016 Flaked Jerry Mark Boone Junior
2016 Obóz Kikiwaka Mikołaj
2016 Zoey 101 Pan Bradford (odc. 8) John Mahon

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2000 Hype: The Time Quest Król Taskan I
  • Kowal Syroys
  • Czarodziej Kaltran
  • Rozbójnik Mordor
  • Kowal Raymhond
  • Karczmarz Symhar
  • Alchemik Zorak
  • Kowal Dalhair
  • Rozbójnik Maliq
  • Dandurand
  • Belanger
  • Paquin
2000 LEGO Rock Raiders Szef
2000 Shōgun: Total War Posłaniec Portugalczyków
2001 Baldur’s Gate II: Tron Bhaala Balthazar Jeff Osterhage
  • Aesgareth
  • Saladrex
  • Najemnik z Amkethran #1
  • Mnich z Amkethran #2
2001 Crusaders of Might and Magic Narrator intra
2001 Giants: Obywatel Kabuto Yan, Bystrzak Samuraj
2001 Hellboy Członek zgromadzenia
  • Kalin
  • Szkielet króla
2001 Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death (wersja premierowa) Sandro Dan Woren
2001 Original War Pyotr P. Dawidow
  • Gossudarow
  • Szejk Abdul Shariff
  • Arthur Powell
2001 Sacrifice Stratos Tim Curry
  • Acheron
  • Charnel
  • Gangrel (bohater)
  • James
  • Jedugarr
  • Trogg (jednostka)
  • Troll (jednostka)
2001 Zax: Galaktyczny wojownik Mindaza James Newell
  • Om
  • Narrator
  • Zalpin
  • Korbo przy świdrze
2002 Gothic Lester Peter Heusch
  • Rączka
  • Klin
  • Baal Taran
  • Fortuno
  • Aleph
  • Kirgo
2002 Królik Bystrzak dla drugoklasisty: Misja na Ser-io Serwacek
2002 Might and Magic IX Abriel
  • Broccan A’Norta a’bre
  • Soundset – sarkastyczny
  • Soundset – tępy
2002 Sea Dogs: Piraci Ksiądz
  • Król Hiszpanii
  • Król Francji
  • Alexander Gritstone
2002 Warlords: Battlecry II Władca Lasu
  • Halabardnik (jednostka)
  • Krasnolud kowal (jednostka)
  • Krasnolud biegacz (jednostka)
  • Monstrum (jednostka)
  • Minotaur (jednostka)
  • Olbrzym (jednostka)
  • Mroczny jeździec (jednostka)
  • Inżynier (jednostka)
2003 Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy Przeciwnicy
2003 Gdzie jest Nemo? Marlin
2003 Gothic II Vatras Pit Krüger
  • Lobart
  • Parlan
  • Orlan
  • Ulthar
  • Bilgot
  • Coragon
  • Balthasar
  • Carl
  • Boltan
  • Grimes
2003 I.G.I-2: Covert Strike Generał Wu Xing Kuei Lin Hsu
2003 Odjazdowy rajd Pan Gaduła
2003 Rayman 3: Hoodlum Havoc Globox John Leguizamo
2003 Robin Hood: Legenda Sherwood Braciszek Tuck
  • Silni kompani
  • Łucznicy
2003 Scooby-Doo!: Miasto duchów Andy Kopalinsky
2003 Szymek czarodziej Jeden z diabłów
  • Czarownik
  • Strażnik stojący w Basenie Kar
  • Szaman #1
2003 ToCA Race Driver Paulie Satriale David Brown
2003 Tymek: Niczego się nie boję! Marynarz
2003 Wiki Wiking: Próba odwagi Snorre
2004 Atomówki: Atak klonów straszliwego Mojo Jojo
2004 Atomówki: Wielka potyczka z Księżniczką Chytruską Billy Jeff Bennett
2004 Chicago 1930 John Cowell
  • Rob H. Donio
  • Bill Maloney
  • Barmani
  • Lokaje
  • Olbrzymi policjanci
  • Sprytni gangsterzy
2004 Iniemamocni Najemnicy Syndroma
2004 Iniemamocni: Rodzinka, na którą nie ma mocnych Strażnik
2004 Scooby-Doo! 2: Potwory na gigancie Wata cukrowa Rob Paulsen
2004 Soldiers: Ludzie honoru Narrator kampanii radzieckiej
2004 Świątynia pierwotnego zła Soundset - arogancki
2005 Age of Empires III Alain Magnan Richard Doyle
  • Generał Bolivar
  • Juan Delgado de Leon
  • Sługa
  • Wódz plemienia Seminolów
2005 Codename: Panzers – Faza druga Sergio DeAngelis Dave Cowgill
2005 Delta Force: Helikopter w ogniu Terrorysta
2005 Gothic II: Noc Kruka Vatras
  • Nefarius
  • Orlan
  • Balthasar
  • Parlan
2005 Immortal Cities: Children of the Nile Mężczyźni z klasy niższej #6
2005 Kurczak Mały Buck
2005 Słoń Benjamin: Zabawa w reportera Pan strażak
2006 Auta Maniek
Tommy Joe
2006 Cezar IV Doradca ds. populacji
  • Doradca ds. zdrowia
  • Ekwici
  • Myśliwi
  • Wydobywcy żelaza
2006 Delta Force: Xtreme Dowódca oddziału
2006 Eragon Brom Maxwell Caulfield
2006 Heroes of Might and Magic V Kha-Beleth (kampanie)
  • Narxes
  • Przywódca wieśniaków
2006 Heroes of Might and Magic V: Kuźnia przeznaczenia Narxes
2006 Noddy: Szykujmy się do szkoły Pan Jumbo
  • Pan Sparks
  • Wielkouchy
2006 Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse Policjanci
2006 Viva Piñata Willy Budowniczy
  • Artur
  • Profesor Pester
2006 Warhammer: Mark of Chaos Kapitan Feldstum
  • Kapitan Barchel
  • Engrik Wilkobójca
  • Czarnoksiężnik Chaosu (jednostka)
  • Kapitan (jednostka)
  • Subobaal
  • Dowódca straży
2007 Assassin’s Creed Żołnierze Wilhelma z Montferratu
Przechodnie
2007 Broken Sword: Anioł śmierci Ojciec Gregor Bob Golding
Thelwell Minster
2007 Na fali Reggie Belafonte Matthew William Taylor
2007 The Settlers: Narodziny imperium Thordal
2007 Wiedźmin Zoltan Chivay Paweł Szczesny
  • Chłopi
  • Gruby Anzelm
  • Ochroniarz
  • Velerad
  • Paser
    Wykrzyknik.png
  • Wieśniak
    Wykrzyknik.png
  • Chłopski milicjant
  • Pięściarz
  • Oprychy
  • Skrzypek
  • Awanturnik
  • Hazardzista
  • Osiłek
  • Gruby rybak
2008 Asterix na olimpiadzie Obelix Jacques Frantz
Klaudiusz Twardzieusz Jérôme Le Banner
2008 Asterix & Obelix XXL Obelix
Tenautomatiks
2008 Asterix & Obelix XXL 2: Misja – las Vegas Obelix
Normański druid
2008 Brothers in Arms: Hell’s Highway Dean „Friar” Winchell
2008 Fallout 3 Szeregowy Jones James Lewis
  • Sierżant RL-3
  • Herbert Śmiałek (radio)
  • Piłapiduch
  • Głosy panów wyrwiflaków
  • Cerber
  • Prototypowy pancerz medyczny
2008 Gothic 3: Zmierzch Bogów Segfried
  • Boris
  • Ork Silvester
  • Clovis
  • Khalif
  • Alchemik
  • Imannuel
  • Morgan
2008 Heroes of Might and Magic V: Dzikie hordy Narxes
  • Lord Fulbert
  • Nieumarły
  • Rycerze śmierci
  • Wampir
2008 Księżniczka: Bajkowa podróż Marynarze
Arabowie
2008 Mass Effect Generał Septimus Oraka Fred Tatasciore
  • Din Corlack
  • Doktor Zev Cohen
  • Barman
  • Szantażysta
  • Pracownik Pięści
  • Kultysta biotyki
  • Kolonista
2008 Penumbra: Czarna plaga Dr Richard Eminiss
2008 Piorun Gwary
2008 Prince of Persia Strażnik
2008 Quantum of Solace Najemnik
2008 Rise & Fall: Civilizations at War Sargon
  • Demitriusz
  • Żołnierz egipski
  • Żołnierz rzymski
  • Egipcjanin
2009 Age of Conan: Hyborian Adventures Shethi-Aku
  • Kowal
  • Palantides
  • Strażnik
2009 Dragon Age: Początek Bodahn Feddic Dwight Schultz
  • Beraht
  • Danal
  • Loiloinar Ivo
  • Roggar
  • Ruck
  • Seweryn
  • Książę Trian Aeducan
  • Podejrzany Corebit
  • Zaklinacz
2009 Fantasy Wars: Złota edycja Król Stefan
  • Besargar
  • Mistrz Alfred Brennok
2009 inFamous Roger Miller David White
2009 LittleBigPlanet Narrator Stephen Fry
2009 Sublustrum Anemus
2009 Tom Clancy’s H.A.W.X. Bardos
Kontroler lotów
2009 Transformers: Zemsta upadłych Sideways John DiMaggio
2009 Uncharted 2: Pośród złodziei Najemnicy
2010 Alicja w Krainie Czarów Ptak Dodo
2010 Arcania: Gothic 4 Lester Peter Heusch
  • Kardor
  • Hiulad
  • Norman
2010 Battlefield: Bad Company 2
2010 Heavy Rain Paco Mendez David Gasman
  • Hassan
  • Sam (Taksydermista)
2010 Księżniczka i żaba Buford
2010 Mass Effect 2 Zaeed Massani (Cena zemsty) Robin Sachs
  • Strażnik więzienny na Czyśćcu
  • Bombardier Krwawej Hordy
  • Reklama lombardu
  • Natorth
  • Edwin
  • Reklama Szkoły Biznesu McSwaina
  • Aktor grający Sheparda w filmie "Cytadela"
  • Turianin
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Tassadar Michael Dorn
  • Marine
  • Marine dr Naruda
  • Marine w potrzebie
  • Reporter
  • Maruder (jednostka)
  • Młot sp. z.o.o. (jednostka)
  • Zelota
  • Mohandar
2010 Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 Terrorysta
2010 TRON: Evolution Clu Fred Tatasciore
2010 Zaplątani Krawiec
Richard
2011 1812: Serce Zimy Sołtys Paweł Szczesny
2011 Battlefield 3 Christian Matkovic William Meredith
Dowódca (multiplayer)
2011 Crysis 2 Żołnierze CELL
2011 Killzone 3 Senator Gunsteling
2011 LittleBigPlanet 2 Narrator Stephen Fry
2011 The Elder Scrolls V: Skyrim Sorex Vinius Stephen Russell
  • Lucas Valerius
  • Falion
  • Viarmo
  • Pelagius Septim III
  • Erikur
  • Cynric Endell
  • Enthir
  • Stig Słony-Pokład
  • Mallus Maccius
  • Malthyr Elenir
  • Andurs
2011 Twierdza 3 Chłop
Saperzy
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Zoltan Chivay Paweł Szczesny
2012 Antek Mężczyzna #1 Paweł Szczesny
2012 ArcaniA: Upadek Setarrif Lester Peter Heusch
2012 Diablo III Urzędnik Nowego Tristram
  • Sierżant Pale
  • Goz' Turr Oprawca
  • Rakanoth
  • Szlachcice
  • Ssthrass
2012 Hitman: Rozgrzeszenie Doktor Raymond Valentine Joel McCrary
  • Ochroniarz
    Wykrzyknik.png
  • Gwardziści Blake'a
  • Naukowiec
2012 LittleBigPlanet Karting Narrator Stephen Fry
2012 LittleBigPlanet PS Vita Narrator Stephen Fry
2012 Orcs Must Die! 2 Krasnoludy
2012 PlayStation All-Stars Battle Royale Narrator z LittleBigPlanet Stephen Fry
2012 Risen 2: Mroczne wody Narrator
Eldric
2012 The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard Mężczyźni
2013 Beyond: Dwie dusze Naukowiec
2013 Company of Heroes 2 Głos z megafonu
Kierowca ciężkiego czołgu
2013 Disney Infinity Don
2013 Killzone: Shadow Fall Prezenter wiadomości
2013 Might & Magic: Heroes VI – Cienie mroku Belketh
2013 Puppeteer Byk Luis Soto
2013 StarCraft II: Heart of the Swarm Zelot Tal'Darimmów
  • Odmieniec (jednostka)
  • Myśliwiec
2013 The Elder Scrolls V: Skyrim – Hearthfire Mężowie
2014 Enemy Front Francuz
2014 Hearthstone Strażnik Zagłady
  • Magni Miedziobrody
  • Stróż Mogu’szanu
  • Herold z Ognistej Smugi(Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Kalimos, Pierwotny Władca(Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Obrońca Skałkogórza (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Tol'virski kamieniarz (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Wulkaniczny żywiołak (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Wybuchowy żywiołak (Podróż do wnętrza Un'Goro)
2014 LittleBigPlanet 3 Narrator Stephen Fry
2015 Dying Light Jaffar
  • Bajram
  • Bob
  • Jeffrey el Jeffe
  • Salim
  • Strażnik
  • Rybak
  • Żołnierz Raisa
2015 Heroes of the Storm Muradin Carlos Larkin
Tassadar
2015 Rise of the Tomb Raider Iwan
Żołnierz Trójcy
2015 StarCraft II: Legacy of the Void Centurion
  • Kaldalis
  • Ouros
  • Sentinel
  • Tal'Darimowie
  • Zelota
  • Maruder
2015 Wiedźmin: Dziki Gon Zoltan Chivay Paweł Szczesny
2016 Dishonored 2 Pracownicy
2016 Dying Light: The Following Zbir
2016 Gwint: Wiedźmińska gra karciana Zoltan Chivay Paweł Szczesny
2017 Dishonored: Death of the Outsider Bezocy
2017 Horizon Zero Dawn Jeden ze strażników Nora
  • Ravan
  • Jarg
  • Żołnierze Cienia
  • Strażnik Dolinożlebu
2017 StarCraft: Remastered Tassadar Michael Gough
  • Garnithor
  • Zelota (jednostka)
2018 Call of Duty: Black Ops IIII Cornelius Pernell Tom Kane
2018 God of War Brok Robert Craighead
2018 LEGO Iniemamocni Człowiek Szpadel John Ratzenberger
2019 MediEvil Jack Green
Król Peregrin
2019 RAGE 2 Spartański Karwasz
  • Rdzak Junior
  • Phil Nowak
  • Wrestler
  • Sierżant Szczurów Ściennych
2020 Iron Harvest Saksoński generał
Gość z Saksoni
2020 Predator: Hunting Grounds Żołnierze
2020 SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated Patryk Rozgwiazda Bill Fagerbakke
2020 Warcraft III: Reforged Król góry (bohater)
Mogrin

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2002 Dragon Ball Z: Atak smoka
2002 Dragon Ball Z: Fuzja Hrabia Dracula Toku Nishio
2002 Piękna i Bestia
2003 Cicha noc
2004 Van Helsing: Londyńskie zlecenie Kardynał Jinette Alun Armstrong
2008 Gwiezdne wojny: Wojny klonów Ziro Hutt Corey Burton
2009 Kolorowe melodie (Legenda o dzielnym sadowniku) Narrator 2
2010 Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga’Hoole Boron Richard Roxburgh
2017 Czarny kocioł Zbir
2017 Emotki: Film
2018 Uprowadzona księżniczka Radosław Oleksandr Berezhok

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Duckman
1997 Batman
1998 Laboratorium Dextera
1998 Teknoman
2000 Beavis i Butt-head
2000 Zapasy na śmierć i życie John Tesh
2001 Miasteczko South Park (Wizja Jeden) Funkcjonariusz Barbrady Trey Parker
2002 Samuraj Jack Ezekiel Clench John DiMaggio
  • Barman (odc. 42)
  • Turysta #1 (odc. 43)
  • Borys
2003 Gwiezdne wojny: Wojny klonów Droidy (odc. 12-13)
2003 Shin-chan
2004 Mała syrenka (wersja DCVI) Zły Manta (Zła Płaszczka) Tim Curry
2005 Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster
2005 Megas XLR Mac Ronnie Schell
Zanzor Kevin Michael Richadson
2005 Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! Komandor Warkoński Michael Jordan
  • Glenny
  • Jeden z mnichów
2006 Batman: Animacje Harvey Bullock (odc. 57-85, 101) Robert Costanzo
2006 Ben 10 Strażnik (odc. 1) Jim Ward
Właściciel mieszkania Animo (odc. 2)
2007 Fineasz i Ferb
2010 Batman: Odważni i bezwzględni Wildcat (odc. 31, 63) R. Lee Ermey
  • Steppenwolf
  • Cezar
  • NABU – lord porządku
  • Faust
  • Ołowiany (odc. 32)
  • Moxon (odc. 37)
  • Narrator (odc. 39)
  • Czarna Maska (odc. 54)
  • Perry White (odc. 57)
  • Rip Hunter (odc. 58)
  • Mr. Freeze (odc. 61, 63)
  • Ultra-Humanite (odc. 64)
2011 Pora na przygodę! Pan Ciastko (Mufinek) (niektóre odcinki) Dee Bradley Baker
  • Skrobek (niektóre odcinki)
  • Muszlak (odc. 16b)
  • Kryształowy Strażnik (odc. 17b)
  • Królewna Mięśni (odc. 18b)
  • Kamienny Czarodziej (odc. 31b)
  • Król Ognia (odc. 37b, 51a, 58b, 66b, 77a, 114b, 135b)
  • Moldos (odc. 38a)
  • Kostek (odc. 43b, 54a, 62b, 94a)
  • Królewna Żółw (odc. 44a, 45b, 107b)
  • Abraham Lincoln (odc. 47a)
  • Książę (odc. 50a)
  • Bufo (odc. 51b, 62a)
  • Billy (odc. 52b, 78a)
  • Xergiok / Ptakolud (odc. 59a)
  • Życiodajny Mag (odc. 83b, 92b)
  • Balthus (odc. 86a)
  • burmistrz Jake’owa (odc. 88a)
  • Klaudiusz (odc. 99a-99b, 102b)
  • Megagrzyb (odc. 107a)
  • Burmistrz Karol (odc. 113b)
  • Grand Prix (odc. 114b)
2014 Steven Universe Pan Fryman (Studio Sonica - z wyj. odc. Klejnot oceanu) Billy Merritt
Pieskopter Chris Jai Alex
2014 Wujcio Dobra Rada
2016 Lwia Straż Kifaru Maurice LaMarche
2017 Nie ma jak w rodzinie Goomer Trevor Devall
2017 The Seven Deadly Sins Twigo Kenta Miyake
Ruin Atsushi Ono
2017 Zaplątani: Serial Xavier Adewale Akinnuoye-Agbaje
2018 Dragon Ball Super Król Yemma Yuriko Yamaguchi
Napapa Yasuhiro Mamiya


Wykonanie piosenek

Rok Tytuł Piosenka
2007 Fineasz i Ferb
2014 Steven Universe „Czołówka Małego Lokaja”

Słuchowiska

Rok Tytuł Rola
2011 Ostatnie życzenie Strażnik miejski (Ostatnie życzenie)
  • Kryminalny (Ostatnie życzenie)
  • Klucznik (Ostatnie życzenie)


Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.