FANDOM


Disambig W Encyklopedii polskiego dubbingu znajduje się więcej haseł o podobnej nazwie. Zobacz też: Might and Magic VII: Za krew i honor

Might and Magic VII: Za krew i honor (ang. Might and Magic VII: For Blood and Honor) – siódma część z serii komputerowych gier fabularnych stworzonej przez studio New World Computing, jest to pierwsza gra z serii, która otrzymała polski dubbing.

Polska wersja spotkała się z ostrą krytyką ze strony graczy. Zarzucano jej kiepskie tłumaczenie zawierające olbrzymią ilość błędów językowych, a także fatalnie zagrane postaci. Dlatego CD Projekt ponownie wydając grę w 2001 roku zdecydował się nie tylko na poprawienie tłumaczenia tekstów, ale i na ponowne nagranie dubbingu do przerywników filmowych. Oryginalna wersja dubbingu jest dziś dostępna tylko w wydaniu premierowym gry, ponieważ wszystkie późniejsze wydania (także to zawarte w antologii Kroniki Might and Magic wydanej 22 września 2006 roku przez Cenegę) zawierają drugą wersję dubbingu.

Fabuła

Nad tajemniczą, targaną do niedawna konfliktami krainą, powoli wstaje słońce. Do życia budzą się jednak nie tylko mieszkańcy Erathii - ludzie, elfy i krasnoludy, ale także zastępy dzikich bestii, potworów i olbrzymich smoków. Szybko okazuje się, że idealne współistnienie wielu różnych ras nie jest możliwe i mimo panującego pokoju, napięcia między ludźmi i elfami wkrótce stają się nie do zniesienia. Narastające niepokoje stara się wykorzystać do swych celów gildia nekromantów, która w tajemnicy próbuje realizować swe ponure zamysły. Pora, aby ponownie pokierować złożoną z czterech śmiałków drużyną i zasmakować przygody, starając się jednocześnie przywrócić równowagę w królestwie.
Źródło opisu: GRY-Online.pl

Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Marek Bocianiak Kastore
Marek Bocianiak - M&M7prem (Kastore)
  • Marek Bocianiak - M&M7prem (Porucznik Kalech)
    Porucznik Kalech
  • Marek Bocianiak - M&M7prem (Corak)
    Corak
  • Marek Bocianiak - M&M7prem (Eldrich Parson)
    Eldrich Parson
Dorota Chotecka-Pazura Resurrectra
Dorota Chotecka - M&M7prem (Resurrectra)
Katarzyna Ironfist
Dorota Chotecka - M&M7prem (Katarzyna Ironfist)
Przemysław Nikiel Elficki zwiadowca
Przemysław Nikiel - M&M7prem (Elficki zwiadowca)
Radosław Pazura Archibald Ironfist
Radosław Pazura - M&M7prem (Archibald Ironfist)
Brandis Fairweather
Radosław Pazura - M&M7prem (Brandis Fairweather)
Gavin Magnus
Gavin Magnus - M&M7prem
Roland Ironfist
Roland Ironfist - M&M7prem

Linki zewnętrzne

Zdubbingowane gry z serii Might and Magic
Oryginalna seria Might and Magic VII: Za krew i honor (wersja premierowareedycje) • Might and Magic VIII: Day of the DestroyerMight and Magic IX
Spin-off Crusaders of Might and Magic
Seria Heroes of Might and Magic Heroes of Might and Magic IIHeroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia (Armageddon’s BladeThe Shadow of Death (wersja premierowa)The Shadow of Death (reedycje)) • Heroes of Might and Magic IV (The Gathering StormWinds of War) • Heroes of Might and Magic V (Kuźnia przeznaczeniaDzikie hordy) • Might & Magic: Heroes VI (Pirates of the Savage SeaDanse MacabreCienie mroku) • Might & Magic: Heroes VII (Trial by Fire)
Spin-off serii Heroes Heroes Kroniki: Antologia
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.