Michelle Williams (ur. 9 września 1980 roku w Kalispell w stanie Montana) – amerykańska aktorka, czterokrotnie nominowana do Oscara: dwukrotnie za role pierwszoplanowe, w 2010 roku za rolę w filmie Blue Valentine i w 2011 za rolę w filmie Mój tydzień z Marilyn oraz dwukrotnie za role drugoplanowe w filmie Tajemnica Brokeback Mountain w 2005 oraz w filmie Manchester by the Sea w 2016.

Życiorys

Była dziewczyną tragicznie zmarłego aktora Heatha Ledgera, z którym ma córkę Matildę (ur. 28 października 2005). W 2006 nominowana do Oscara, Złotego Globu, nagrody BAFTA oraz Independent Spirit Awards za rolę drugoplanową w filmie Tajemnica Brokeback Mountain.

Karierę filmową rozpoczynała w 1993 występem w jednym z odcinków serialu Słoneczny patrol. W 1994 zagrała główną rolę w filmie dla dzieci Lassie, gdzie zagrała m.in. u boku Richarda Farnswortha. W 1998 dołączyła do obsady serialu Jezioro marzeń (ang. Dawson's Creek) i w krótkim czasie stała się jedną z najpopularniejszych, obok Christiny Ricci i Kirsten Dunst (z którymi łączy ją przyjaźń), aktorek młodego pokolenia w Stanach Zjednoczonych.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Polski dubbing

Rok Tytuł Rola Polski głos
1994 Lassie April Dominika Sell
2013 Oz: Wielki i potężny Anna / Gliwia Marieta Żukowska
2018 Venom Anne Weying Zofia Zborowska

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.