FANDOMMegan Denise Fox (ur. 16 maja 1986 roku w Oak Ridge w stanie Tennessee) – amerykańska aktorka i modelka, zagrała między innymi w dwóch pierwszych częściach Transformers.

Życiorys

Jest córką Glorii Darlene i Franklina Thomasa Foxa, którzy rozwiedli się, gdy jeszcze była dzieckiem. Ma korzenie irlandzkie, francuskie i indiańskie. Ma starszą siostrę. Karierę aktorską zaczęła w wieku piętnastu lat. Pierwszą rolę zagrała w filmie Wakacje w słońcu u boku sióstr Olsen. W jednym z wywiadów przyznała, że jest osobą biseksualną. W czerwcu 2010 w tajemnicy przed mediami i w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół wyszła za mąż za Austina Greena. 27 września 2012 urodziła syna Noaha Shannona Greena, a 12 lutego 2014 roku Bodhiego Ransoma.

W 2010 roku wystąpiła wspólnie z Dominikiem Monaghanem w teledysku Eminema i Rihanny do piosenki „Love the Way You Lie”.

Fox utożsamia się z wyznaniem zielonoświątkowym. W styczniu 2013 roku w wywiadzie dla magazynu „Esquire” wyznała, że jej wiara chrześcijańska, w której została wychowana, jest cały czas dla niej bardzo ważna. Powiedziała także, że wciąż mówi językami.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Polski dubbing

Rok Tytuł Rola Polski głos
2009 Transformers: Zemsta upadłych (gra) Mikaela Banes Joanna Pach-Żbikowska
Joanna Pach-Żbikowska - TZU
2014 Wojownicze żółwie ninja April O’Neil Marta Dobecka
2016 Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia Marta Dobecka

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.