FANDOMMateusz Jakubiec (ur. 7 lutego 1993 w Mikołowie) – polski aktor musicalowy i piosenkarz. Od 2012 związany z teatrem Studio Buffo.

Życiorys

W 2012 roku ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Chorzowie, gdzie zrealizował kilka spektakli, w tym jeden autorski, za który został uhonorowany Grand Prix XXII Festiwalu Teatralnego w Chorzowie.

Epizodycznie zagrał w kilku serialach i reklamach. W 2012 roku dołączył do obsady teatru Studio Buffo, gdzie występuje m.in. w musicalach Metro oraz Romeo i Julia, w którym gra rolę tytułową. W tym samym roku został uczestnikiem trzeciej edycji programu Bitwa na głosy, śpiewając w drużynie Piotra Rubika. Grupa odpadła w siódmym odcinku, zajmując czwarte miejsce.

W 2015 roku został jednym z wokalistów boysbandu NEO. Wiosną tego samego roku piosenkarz wziął udział w trzeciej edycji programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Zajął piąte miejsce. Za wygraną siódmego odcinka Jakubiec otrzymał czek w wysokości 10 tys. zł., który przeznaczył na rzecz stowarzyszenia „Uśmiech”.

Od 2016 prowadzi swój własny kanał JaJakubiec w serwisie YouTube.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2018 Iniemamocni 2

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.