Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu


Maria Tyszkiewicz (ur. 19 kwietnia 1991 roku w Warszawie) – polska aktorka i wokalistka związana z teatrem Studio Buffo.

Życiorys

Dzieciństwo i edukacja

Studiuje montaż filmowy w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. W dzieciństwie występowała w programie Domowe przedszkole. Ukończyła jedną z Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia w Warszawie w klasie fortepianu.

Kariera

W 2007 roku brała udział w letnim obozie taneczno-aktorskim organizowanym przez Studio Buffo. Została wówczas dostrzeżona i przyjęła propozycję zagrania w musicalu Polita. Od tamtej pory gra we wszystkich spektaklach tego teatru, w tym m.in. główną rolę w musicalu Romeo i Julia. Występowała w programach telewizyjnych Przebojowa noc i Jaka to melodia?.

Od 3 września do 19 listopada 2016 roku brała udział w szóstej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Wygrała dwa odcinki show, a po dziewięciu odcinkach dotarła do finału, w którym także zwyciężyła, pokonując pozostałych trzech finalistów. Ponadto jej występy w roli Dody i Rihanny są jednymi z najczęściej wyświetlanych w serwisie YouTube.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role dubbingowe

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2018 The Quake: Trzęsienie ziemi Ingrid Ingvild Haugstad

Linki zewnętrzne