Maciej Słota (ur. w 1964 roku w Miechowie) – aktor filmowy, teatralny, telewizyjny, głosowy. W 1987 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jest także lektorem wielu audiobooków.

Na deskach teatru zadebiutował 28 czerwca 1987 roku w roli Godfryda Zwycięzcy w spektaklu Baśń o rycerzu Gotfrydzie Teatru Ludowego w Krakowie. W latach 1990-2009 występował w krakowskim teatrze Bagatela.

Role w dubbingu

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2000 Zeus: Pan Olimpu Apollo
  • Dionizos
  • Achilles
  • Perseusz
  • Hektor
  • Minotaur
  • Bellerofon (Posejdon)
2001 Max Payne Jack Lupino
  • Vinnie Gognitti
  • Władimir
  • Chemik
  • Joey
  • B.B.
2001 Twierdza Diuk „Szczur” de Puce
  • Chłopka
  • Doradca
  • Generałowie
  • Inżynierzy
  • Kopacze
  • Łucznicy
  • Pałkarze
  • Wojownicy
2003 Contract J.A.C.K. Dmitrij Wołkow Jock Blaney
John Jack Jock Blaney
2003 Homeworld 2 Kapitan Elohim
Jednostki
2003 Tom Clancy’s Rainbow Six 3: Raven Shield Asystent jugosłowiańskiego dyktatora
Terrorysta 1
2003 Twierdza: Krzyżowiec Diuk „Szczur” de Puce
  • Król Filip
  • Narrator #3
  • Ryszard Lwie Serce
  • Wekiernicy
  • Zabójca
2003 Władca pierścieni: Wojna o Pierścień Belenthrond
  • Wojownik Rohanu
  • Gobliny
2004 Age of Wonders: Magia cienia Merlin
2004 Codename: Panzers – Faza pierwsza Franz Günter
  • Niemieccy piloci
  • James Barnes
  • Gaspar Tavaszi
2004 Doom³ Eliott Swann
Malcolm Betruger
2004 Mortyr II Sven Mortyr
Gunnar
2004 Sabotain: Złam zasady Kent Reed
2004 Space Colony Stig Svensson
2004 Tom Clancy’s Rainbow Six 3: Athena Sword John Clark
2004 Uru: Ages Beyond Myst Jeff Zandi David Ogden Stiers
2005 Battle Mages Mag (główny bohater)
Gobliński czołg
2005 Bloodline: Uśpione zło Jim Card
2005 Daemonica Philip Saintjohn, burmistrz Cavorn
  • Dziedzic Galfrid Limsey
  • Dusza grabarza Rogera Duncombe’a
  • Peter Walding, strażnik miejski
  • Greer
2005 Outfront: Na tyłach wroga Narrator
Radziecki żołnierz
2006 Heroes of Annihilated Empires Mistrz artefaktów
2006 Magiczny kamień Profesor N. Icely
2006 Myst: Masterpiece Edition Achenar Rand Miller
2006 ParaWorld Mentor
2006 Quake 4 Giovanni
  • Marine
  • Technik
2006 Riven: The Sequel to Myst Atrus Rand Miller
2006 Star Wars: Empire at War Tarkin Paul Darrow
Imperialny oficer
2006 Tajne akta: Tunguska Massimo Gartuso
  • Detektyw Kanski
  • Pracownik kanalizacji
  • Fetisow
  • Radenkow
  • Maszynista
  • Kamenin, żołnierz przy wejściu do pociągu
  • Śpiący żołnierz w pociągu
  • Lekarz nagrany na dyktafonie szpitalnym
  • Wołkow, drugi strażnik w szpitalu
  • Rybak Foley
  • Pijak Klaus
2006 The Movies William McDuff, DJ radiowy Kerry Shale
  • Prezenter gali Lwich Głów
  • Spiker wiadomości #2
2006 Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter Kapitan Scott Mitchell Steve Blum
Żołnierz jednostki Ghost Recon
2006 Tom Clancy’s Rainbow Six: Lockdown Antyterroryści
2006 Ultimate Spider-Man Eddie Brock Jr. Daniel Capellaro
  • Electro
  • Venom
  • Zielony Goblin
2007 Crackdown Narrator
2007 TMNT: Wojownicze żółwie ninja Splinter Terrence Scammell
Max Winters Mark Camacho
2007 Undercover: Operation Wintersun John Russell
2008 Hotel dla zwierzaków Weterynarz
Handlarz
2009 Laura Hobby: Weterynarz w ZOO Jan Pucwiński
2010 Singularity Wiktor Barisow Graham McTavish
  • Iwanow
  • Spiker
2010 Transformers: Wojna o Cybertron Soundwave Isaac C. Singleton Jr.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.