FANDOM


Młodzi zakochani (ros. Молодые, Mołodyje) – radziecki melodramat filmowy z 1971 roku w reżyserii Nikołaja Moskalenki, zrealizowany na podstawie powieści Aleksandra Andriejewa Rassuditie nas, ludi (tłum. Rozsądźcie nas, ludzie). Dubbing do filmu zlecony został przez Centralę Dystrybucji Filmów na potrzeby dystrybucji kinowej i był wyświetlany w polskich kinach w 1972 roku.

Fabuła

Poznali się na wieczorku tanecznym: on świeżo upieczony brygadzista na budowie, uzupełniający swą edukację na studiach wieczorowych, ona – studentka, córka generała, otoczona troskliwą opieką mamy i niani, spędzająca wolne od nauki chwile wśród rówieśników „z dobrych domów”. Dla Aleksieja zerwała z narzeczonym, któremu jej środowisko wróżyło karierę wybitnego uczonego i który mógł jej zapewnić dostatnie i spokojne życie. Dla niego – nie otrzymawszy zgody matki – przeniosła się do hotelu robotniczego. Pobrali się, otrzymali mały pokoik w hotelu. Wkrótce jednak wszystko zaczęło się psuć. Nienawykła do trudów samodzielnego życia Żenia tęskniła za wygodami rodzinnego domu. Drażnił ją upór Aleksieja, jego bezkompromisowość. Wróciła do rodziców – sama. Wyczekiwała telefonu od męża, ale on nie dzwonił: chciał, żeby wszystko przemyślała, żeby podjęła decyzję samodzielnie. Próbowała powrócić do dawnego stylu życia, do dawnych przyjaciół – nie udawało się. Zrozumiała, że nie może żyć bez Aleksieja. Odszukała go w ostatniej chwili, przed dworcem, gdy szedł w kolumnie studenckiej do pociągu, który miał go zawieść na Wschód, na jeden z syberyjskich placów budowy.
Źródło opisu: Filmowy Serwis Prasowy

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio Opracowań Filmów w Łodzi Realizacja nagrań
Mirosław Bartoszek Reżyseria

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Bogdan Wiśniewski Aleksiej Nikołajew Jewgienij Kindinow
Jadwiga Barańska Żenia Lubow Niefiedowa
Grażyna Marzec Ania Żanna Goroszczenia
Teresa Marczewska Lena Nelli Pszennaja
Wanda Neumann Daria Wasiliewna Nonna Mordiukowa
Krystyna Froelich-Przybylska Jekatierina Pietrowna Ałła Łarionowa
Franciszek Trzeciak Trifon Budoragin Michaił Kokszenow
Andrzej Herder Sierioga Nikołaj Siergiejenko
Andrzej Wohl Ilja Gierman Kozłow
Wer Lista aktorów i realizatorów polskiej wersji została opracowana na podstawie archiwalnych informacji prasowych odszukanych, zgromadzonych i zarchiwizowanych przez Zbigniewa Dolnego, autora Historii polskiego dubbingu.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.