FANDOMLucas Daniel Till (ur. 10 sierpnia 1990 r. w Fort Hood) – amerykański aktor filmowy.

Życiorys

Wczesne lata

Urodził się w Fort Hood w stanie Teksas jako syn Dany Lyn (z domu Brady) i porucznika Johna Marka Tilla. Większość dzieciństwa mieszkał na przedmieściach Atlanty, w stanie Georgia. Uczęszczał do Kell High School. Po udziale w filmie Hannah Montana: Film (The Hannah Montana Movie) w Savannah, powrócił do domu, aby w roku 2008 ukończyć szkołę średnią. Po ukończeniu studiów przeniósł się do Los Angeles w Kalifornii, aby kontynuować swoją karierę aktorską.

Kariera

Po tym jak jego rodzice zdali sobie sprawę z jego zdolności do naśladowania głosów i bohaterów, a Joy Pervis odkrył go w lokalnej klasie aktorskiej, kiedy miał 10 lat, zaczął brać udział w reklamie. W wieku 12 lat został obsadzony w roli głównego bohatera Harry'ego Vanderbilta filmie Przygody Ociee Nash (The Adventures of Ociee Nash, 2003) z Keithem Carradine i Mare Winningham. Rok potem zagrał postać Jay'a w dramacie Lightning Bug (2004), który kręcił się w Fairview w Alabamie. Pierwszą ważną rolą był Jack Cash, starszy brat Johnny'ego Casha (Joaquin Phoenix), który podczas pracy w tartaku zmarł w wypadku przy pilarce stołowej w dramacie biograficznym Jamesa Mangolda Spacer po linie (Walk the Line, 2005). Pojawił się w wielu filmach niezależnych i filmach telewizyjnych Lifetime Television. W 2008 był przesłuchany do roli w Hannah Montana: Film (The Hannah Montana Movie) z udziałem Miley Cyrus i otrzymał rolę Travisa Brody'ego. Pracował razem z aktorem Jackie Chanen na planie sensacyjnej komedii familijnej Briana Levanta Nasza niania jest agentem (The Spy Next Door, 2010), w którym zagrał rolę rosyjskiego szpiega. Wystąpił także w teledysku Taylor Swift "You Belong with Me" (2009). Po gościnnym udziale w jednym z odcinków serialu Dr House (2008), wystąpił w serialu Disney Channel Leo Little's Big Show (2009-2010) z Emily Osment.

Wcielił się w postać Havoka filmach: X-Men: Pierwsza klasa (X-Men: Days of Future Past, 2011) Matthew Vaughna, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (X-Men: Days of Future Past, 2014) i X-Men: Apocalypse (2016) Bryana Singera.

Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Polski dubbing

Rok Tytuł Rola Polski głos
2009 Hannah Montana. Film Caeser Jakub Wesołowski
2010 Nasza niania jest agentem Larry Kajetan Lewandowski
2014 X-Men: Przeszłość, która nadejdzie Alex Summers / Havok
2016 Monster Trucks Tripp Kamil Pruban
Kamil Pruban - Monster Trucks
2016 X-Men: Apocalypse Alex Summers / Havok Otar Saralidze
Otar Saralidze - Apocalypse

Zwiastuny i inne

  1. W zwiastunie X-Men: Apocalypse dubbingowany był przez Jakuba Szydłowskiego.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.