FANDOMLogan Wade Lerman (ur. 19 stycznia 1992 r. w Beverly Hills) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

Życiorys

Lerman urodził się w Beverly Hills w Kalifornii. Jego matka, Lisa (z domu Goldman), pracuje jako jego kierownik, a jego ojciec, Larry Lerman, jest biznesmenem. Ma dwójkę rodzeństwa, Lindsey i Lucasa.

W wieku 4 latach miał już swojego agenta i występował w reklamach. Jego pierwszą rolą na dużym ekranie była postać Williama, najmłodszego syna Mela Gibsona w Patriocie (2000). Jeszcze w tym samym roku wystąpił ponownie z Gibsonem w komedii Czego pragną kobiety, jako młody Nick Marshall. Po małej roli w Chłopakach mojego życia (2001), wystąpił w filmie Malowany dom, który był adaptacją prozy Johna Grishama.

Wcielił się w młodszą wersję bohatera odgrywanego przez Ashtona Kutchera w Efekcie motyla (2004). Potem wystąpił gościnnie w serialu Zawód glina oraz jako Bobby (Robert) McCallister w filmie Jack & Bobby (2004), gdzie gra chłopaka, który w przyszłości chce być prezydentem USA. W 2006 roku zagrał główna rolę jako dwunastoletni Roy w filmie Sowie pole. W 2009 zagrał w filmie Gamer jako Simon. Zagrał również główną rolę w filmie Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna (2010). W 2011 roku zagrał rolę D'Artagnan w filmie Trzej Muszkieterowie, a w 2012 przy boku Emmy Watson w filmie Charlie, zagrał tytułową rolę. W sierpniu 2013 ukazała się druga część przygód Percy'ego Jacksona, Percy Jackson: Morze potworów. Aktor jest brany pod uwagę do roli Claya w filmie Trzynaście Powodów.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Polski dubbing

Rok Tytuł Rola Polski głos Próbka
2010 Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna Percy Jackson Marcin Hycnar
2013 Percy Jackson: Morze potworów Percy Jackson Piotr Bajtlik
2014 Noe: Wybrany przez Boga Cham Mateusz Narloch

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.