FANDOM


LittleBigPlanet – komputerowa gra platformowa autorstwa stworzona na Media Molecule i Cambridge Studio.

Pierwotnie gra w Polsce została wydana na PlayStation 3, 3 listopada 2008 roku w wersji oryginalnej, polskiego dubbingu doczekała się wersja na PlayStation Portable wydana 9 listopada 2009 r. 19 kwietnia 2010 roku pojawiła się na konsoli PS3 rozszerzona wersja gry pod nazwą Game of the Year Edition, tym razem wydana w pełni po polsku.

Dubbing obejmuje postać narratora wyjaśniającego podstawy sterowania w grze, natomiast postacie w grze nie mówią ludzkim głosem.

Opis gry

W grze gracz kontroluje małą postać tzw. Sackboya, który może biegać, skakać i chwytać przedmioty oraz robić śmieszne miny. Gracze mogą współpracować ze sobą tworząc własne mapy lub przechodząc mapy umieszczone w internecie, stworzone przez innych graczy. W poziomach zrobionych przez twórców można zbierać materiały, naklejki, gotowe przedmioty do edytora map oraz ubranka dla Sackboy'a. Aby ukończyć dany poziom gracz musi rozwiązywać zagadki i odnajdywać sposoby na pokonanie przeszkód. Gra posiada zaawansowany silnik fizyki: każdy obiekt w grze poddawany jest zasadom grawitacji i sprężystości.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio PRL Realizacja nagrań

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Paweł Szczesny Narrator Stephen Fry
Paweł Szczesny - LBP

Multimedia

Linki zewnętrzne


LBP Logo
Główna seria LittleBigPlanet (PS3/PSP)LittleBigPlanet 2LittleBigPlanet 3
Spin-offy LittleBigPlanet PS VitaLittleBigPlanet Karting
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.