Krzysztof Zakrzewski (ur. 4 lutego 1949 roku w Koninie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

Biografia

W teatrze zadebiutował jako student I roku na wydziale aktorskim PWST w Krakowie, w dniu 4 marca 1968 roku. Wystąpił w spektaklu Wieczór Trzech Króli Wiliama Szekspira w reżyserii Bronisława Dąbrowskiego w roli Żandarma. Niedługo później kontynuował naukę na PWSFTViT w Łodzi, która ukończył w 1972.

Współpracował z teatrami stołecznymi: Ateneum im. Stefana Jaracza, Komedii, Nowym i Północnym, a także z Teatrem Ziemi Opolskiej i Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Okruchy dnia Taylor
1996 Frankie i Johnny Luther Al Fann
1996 Maska
1997 Batman i Robin
1999 Ogniem i mieczem Gość karczmy
  • Pijany szlachic w obozie Wiśniowieckiego
  • Bychowiec
2000 Król sokołów Gustaw Sándor Téri
2000 Wszyscy moi bliscy Helmut Spitzer Marián Labuda
2002 Asterix i Obelix: Misja Kleopatra Kupis Abderrahim Daris
  • Autobus
  • Malarz Kleopatry
  • Legionista trzymany przez Asteriksa
  • Kapitan statku Numernabisa
  • Pirat
  • Sprzedawca sfinksów
2003 Złap mnie, jeśli potrafisz
2002 Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów Cliegg Lars Jack Thompson
2005 Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta świrów Fucha Rick Kavanian
2005 Lucky Luke
2008 Asterix na olimpiadzie Jeden z centurionów
Druid
2012 Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości Asparanoix Michel Duchaussoy
2013 Jeździec znikąd Ranger W. Earl Brown
2019 Dumbo

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Przyjaciele Treeger Mike Hagerty
1996 Wieczór z muppetami Seymour Brian Henson
2016 Project Mc² Sam

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2001 Pszczółka Maja: Wielka burza Mrówka-żołnierz
Mrówka-strażnik
2002 Neverwinter Nights Lord Nasher Alagondar Alan Shearman
  • Profesor Jax
  • Sir Karathis Ironheart
  • Jalek
  • Yesgar
  • Bregan
  • Rimardo Domine
  • Kapitan Damas
  • Archeolog
  • Soundset - wielki pieniacz
2002 Scooby-Doo!: Strachy na lachy Ewan McHaggis Chris Petschler
2002 Warcraft III: Reign of Chaos Mannoroth
  • Ambasador Kirin Tor
  • Cenarius
  • Arcymag (bohater)
  • Wróżbita (bohater)
  • Upiorny władca (bohater)
  • Siepacz (jednostka)
  • Jeździec (jednostka)
  • Bies podziemi (jednostka)
  • Bandyta Benedykt
  • Wieśniacy
2002 Warlords: Battlecry II Bohater – Ork
  • Bohater – Demon
  • Rycerz (jednostka)
  • Król minotaurów (jednostka)
  • Zabójca (jednostka)
2003 Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy Siergiej
Eddie
2003 Etherlords II Biały Król
  • Droncan
  • Delta-600B, koordynator Osiowego Miasta
  • Smok Pieśniarz
  • Cudak, stary drzewiak
  • Chodząca Groza
  • Czarny smok
  • Omega-400E
2003 Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide Ashtara
  • Narrator
  • Soundset - socjopata
  • Soundset - neutralny wojownik
2003 Szymek czarodziej Karzeł-wojownik
Uwięziony mężczyzna
2003 Warcraft III: The Frozen Throne Władca ognia (bohater; od patcha 1.17)
  • Bies podziemi
  • Siepacz
2004 Alone in the Dark: Koszmar powraca Edenshaw
2004 Chicago 1930 Carlo Meneguzzo
  • Danny Martino
  • William „Fox” Garner
  • Nick Kane
  • Olbrzymi bandyci
2004 Harry Potter i więzień Azkabanu (wersja PC) Rubeus Hagrid Jonathan Kydd
  • Peter Pettigrew
2004 Harry Potter i więzień Azkabanu (wersja PS2) Rubeus Hagrid Jonathan Kydd
2004 Iniemamocni Najemnicy Syndroma
2004 Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark Duergar bandyta
Soundset - dobry czarodziej
2004 Podbój Rzymu Druidzi
2004 Rybki z ferajny Szalony Joe David P. Smith
Ochroniarz
2004 Świątynia pierwotnego zła Morgan
2005 Codename: Panzers – Faza druga Wilk Kirk Thornton
2005 Fenimore Fillmore: The Westerner Barman Jack
2005 Harry Potter i Czara Ognia Śmierciożerca Matthew Marsh
2005 Immortal Cities: Children of the Nile Mężczyźni z klasy niższej #2
2005 Still Life Peter Jesenský Terrence Scammell
2005 The Bard’s Tale: Opowieści Barda Jedwabnobrody
  • Bodb pierwszy
  • Darraud
  • Slevin
  • Gauk
  • Strażnik Dounby #2
  • Mieszkańcy wiosek
  • Bywalcy baru
  • Wikingowie w Finstown
2006 Auta Hrabia Łopatka
2006 Cezar IV Buntownicy
  • Patrycjusze
  • Plebejusze
  • Wytwórcy oliwy
2006 Dreamfall: The Longest Journey Alvin Peats Jonathan Dow
  • Mistrz Garmon Koumas
  • Chińczyk
  • Elwyn Beonon
  • Dawny nauczyciel w WASP
2006 Gothic 3 Dargoth
  • Leon
  • Marius
  • Bram
  • Farmon
  • Owen
  • Connor
  • Zarkos
  • Tjalf
  • Cronos
  • Głosy poboczne
  • Gwary (starcy)
2006 Killzone: Liberation Generał Dwight Stratson Vince Marcello
2006 Paradise William Désiré Matitti
  • Mustafa
  • Właściciel kawiarni
2006 Sezon na misia Myśliwy #1 (część kwestii) Danny Mann
2006 Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse Patolog
Powstańcy
2006 Teletubbies: Zabawa z Teletubisiami Tinky-Winky
2006 Tom Clancy´s Splinter Cell: Double Agent Kapitan
  • Najemnicy
  • Arabowie
2006 Warhammer: Mark of Chaos Głos Nurgla
  • Czarnoksiężnik chaosu Nurgla (bohater)
  • Herszt orków
  • Kan Beny
  • Ork łucznik (jednostka; Battle March)
  • Olbrzym Chaosu (jednostka; Battle March)
  • Siewcy zarazy (jednostka)
  • Czarni Orkowie (jednostka; Battle March)
  • Ork wojownik (jednostka; Battle March)
2007 Assassin’s Creed Kapłan
  • Kaznodzieja
  • Przechodnie
2007 Harry Potter i Zakon Feniksa Syriusz Black David Robb
2007 The Settlers: Narodziny imperium Eliasz
2007 Wiedźmin Golan Vivaldi Krzysztof Zakrzewski
  • Pracownicy manufaktury
  • Handlarz rybami
  • Wieśniak
  • Dhunda
    Wykrzyknik.png
  • Chłop-handlarz
2008 Asterix na olimpiadzie Juliusz Cezar
2008 Asterix & Obelix XXL Były szpieg rzymski
Sprzedawca (niektóre kwestie)
2008 Heroes of Might and Magic V: Dark Messiah Menelag
2008 Piorun Gwary
2008 So Blonde: Blondynka w opałach Percy
Vasco
2008 The Settlers: Narodziny imperium – Wschodnie królestwa Eliasz
2009 Age of Conan: Hyborian Adventures Cramaleico
Pijak
2009 Dragon Age: Początek Pierwszy zaklinacz Irving Steve Blum
  • Boermor
  • Fałszywy Connor
  • Jertin
  • Karczmarz Lloyd
  • Krasnoludzki szlachcic
  • Strażnicy miejscy
2009 Fantasy Wars: Złota edycja Thane Dwarnrock
2009 InviZimals Rolf Heinze Jem Frazer
2009 Majesty 2: Symulator królestwa fantasy Krasnoludy
Czarodziej (Wojna o Ardanię)
2009 NecroVisioN Brytyjski żołnierz Krzysztof Zakrzewski
2009 Uncharted 2: Pośród złodziei Karl Schäfer René Auberjonois
2010 Dragon Age: Początek – Przebudzenie Barman Peter Giles
2010 God of War III Zeus Corey Burton
2010 God of War: Duch Sparty Zeus Fred Tatasciore
2010 Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I Mugol
Czarodziej
2010 Heavy Rain Manfred Norman Stokle
Grabarz David Gasman
2010 Księżniczka i żaba James
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Karass Guerin Barry
2010 The Settlers 7: Droga do królestwa Bors Helmut Krauss
2010 Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 Stjepan Draczew
2010 Toy Story 3 Chunk
2010 TRON: Evolution Behemoth Nolan North
2010 Zaplątani Vladimir
2011 1812: Serce Zimy Otto Krzysztof Zakrzewski
2011 Auta 2 Złomek Larry the Cable Guy
2011 nieSławny: inFamous 2 Przechodnie
2011 RAGE Dan Hagar John Goodman
2011 Ratchet & Clank: 4 za jednego Tharpod Starszy Jess Harnell
2011 The Elder Scrolls V: Skyrim Arvel Szybki Keith Szarabajka
  • Athis
  • Brand-Shei
  • Malur Seloth
  • Erandur
  • Indaryn
  • Veren Duleri
  • Faryl Atheron
  • Ambarys Rendar
  • Malyn Varen
  • Nekromanci
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Knut Haetch Krzysztof Zakrzewski
Marty Bóbr Karczmarz Krzysztof Zakrzewski
2012 Epic Mickey 2: Siła dwóch Billy Białucha
2012 Hitman: Rozgrzeszenie James Seth Lynch Jarion Monroe
  • John Turner
  • Floyd
  • Trener Lucha Libre
  • Naukowiec
  • Widz walki
2012 PlayStation All-Stars Battle Royale Zeus Corey Burton
2012 Risen 2: Mroczne wody Yizakil
2013 God of War: Wstąpienie Zeus Corey Burton
2013 The Elder Scrolls V: Skyrim – Dragonborn Falas Selvayn Keith Szarabajka
  • Drovas Relvi
  • Raleth Eldri
  • Revus Sarvani
  • Geldis Sadri
  • Bandyci
  • Gwardziści Redoran
2014 Hearthstone Tarczownik
  • Cenarius
  • Gobliński ochroniarz
2015 Wiedźmin: Dziki Gon Ciesław Krzysztof Zakrzewski
  • Druid
  • Stary wieszcz
  • Król Bran
  • Bytomir
  • Vagn
  • Staruszkowie
2020 Warcraft III: Reforged Kor’gal
Arcymag (jednostka)

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1996 Dzwonnik z Notre Dame
2002 Piękna i Bestia Piekarz Alec Murphy
2003 Spirited Away: W krainie bogów

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
1997 Batman Komisarz James Gordon (odc. 29, 63, 70, 84) Robert Hastings
1999 Blokersi Walter Burkett Marc Wilmore
2000 Dilbert
2002 Samuraj Jack Gargulec Jeff Bennett
  • Bandyta (odc. 16)
  • Celtycki druid (odc. 17)
  • Szkot (odc. 17)
2005 Super Robot Monkey Team Hyperforce Go!
2006 Batman: Animacje Boss Biggis George Murdock
2006 Ben 10 Grzybnia (odc. 20) Fred Tatasciore
2016 Kuromukuro Oshō Yakushi Tetsuo Goto
  • Imusa
  • Minoru Aramata
2016 Magi: Adventure of Sinbad Starzec
2017 Castlevania Burmistrz Târgovişte
2017 Little Witch Academia Lokaj Carter


Wykonanie piosenek

Rok Tytuł Piosenka
2005 The Bard’s Tale: Opowieści Barda „Piwo, piwo, piwo”, „Toast za Barda”

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.