Encyklopedia polskiego dubbingu
Advertisement
Encyklopedia polskiego dubbingu


Krzysztof Plewako-Szczerbiński (ur. 9 stycznia 1978 roku) – polski aktor teatralny, serialowy i dubbingowy.

Życiorys

W teatrze zadebiutował 22 listopada 1999 roku w spektaklu Dziady zbliżenia Adama Mickiewicza w reżyserii Macieja Prusa, wcielając się w rolę Sobolewskiego. Absolwent wydziału aktorskiego PWST w Warszawie (2000).

Współpracował z teatrami warszawskimi: Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, La.Mort, TEN Teatr – Twórczość Energia Niezależność i Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2004 W 80 dni dookoła świata Bak Mei Daniel Wu
2005 Terminal
2006 Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa Dorosły Edmund Mark Wells
2007 Harry Potter i Zakon Feniksa Gazeciarz Jamie Wolpert
2007 Za linią wroga II: Oś zła
2008 Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
2008 Sekret Bob Doyle Bob Doyle
2010 Zemsta futrzaków Frank Ricky Garcia
2011 Giganci ze stali Korba John Gatins
2012 Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości Futbolista Ákos Horváth
Wojownik bretoński Loïc Blanco
2012 Avengers Pilot TARCZ-y
2012 Hobbit: Niezwykła podróż Grinnah Stephen Ure
2012 Niesamowity Spider-Man Policjant
Pasażer metra
2013 Hobbit: Pustkowie Smauga Pająk
2013 Iron Man 3
2013 Jeździec znikąd
2013 Thor: Mroczny świat Hogun Tadanobu Asano
2014 Strażnicy Galaktyki Strażnik na Kyln
2015 Avengers: Czas Ultrona
2015 Ant-Man
2015 Exodus: Bogowie i królowie
2015 Kraina jutra Kierowca autobusu Matthew Kevin Anderson
2015 Piotruś: Wyprawa do Nibylandii
2016 Alicja po drugiej stronie lustra Figura szachowa
2016 Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Policjant
Mężczyzna ratujący Wallace'a
2016 Dzień Niepodległości: Odrodzenie Członek załogi
2016 Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
2016 Legion Samobójców Szef kasyna Kevin Hanchard
2016 Łotr 1: Gwiezdne wojny – Historie
2016 Tarzan: Legenda Kongijski wojownik
2016 Tini: Nowe życie Violetty
2017 Boy 7 Zero Tygo Gernandt
Policjant Dávid Seregi
2017 Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi Oficer Najwyższego Porządku Orion Lee
2017 Muppety na wyspie skarbów
2017 Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
2017 Thor: Ragnarok Hogun Tadanobu Asano
2017 Wszystko albo nic Przechodzień
2017 Zaklęcia w czasie Derby Jim Coates
  • Strażnik bazy rebeliantów
  • Żołnierz Kartelu
2018 Maria Magdalena Józef Ryan Core
2018 Mowgli: Legenda dżungli
2018 Rampage: Dzika furia Żołnierz
2018 Tomb Raider Człowiek Mathiasa
2019 Czarownica 2 Siorbślin Warwick Davis
2019 Dumbo Ivan Miguel Muñoz Segura

Seriale

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2016 Bizaardvark Sensei Kevin Makely
2016 Zoey 101 Menadżer Drake'a Bella (odc. 7)
2018 Alexa i Katie Dostawca pizzy Cutter Garcia

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2004 Scooby-Doo! Terror kamiennego smoka Tomasz Obchodziński Kevin Miller
2004 Świątynia pierwotnego zła Ted
2005 Kurczak Mały Gwary
2005 Madagaskar Struś
2006 Auta Guido
2006 Epoka lodowcowa 2: Odwilż Nosorożec
2006 Neverwinter Nights 2 Mistrz Veedle Fred Berman
  • Brat Merring
  • Slaan
  • Wódz Jaszczuroludzi
  • Ian Harman
2006 Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse Cywile
2007 Overlord Mieszkaniec Szczytu Niebios
Wieśniacy
2007 Scooby-Doo! Kamera! Akcja! Zamęt! Duncan Brzdęk Dave Wittenberg
2007 Tycoon City: New York Narrator
2008 Gothic 3: Zmierzch bogów Yohann
  • Steiner
  • Jurgen
  • Soma
  • Żartowniś
  • Severin
2008 Juiced 2: Hot Import Nights Leon Tyrell
2008 Kung Fu Panda Mieszkańcy
2008 Mass Effect Jeff „Joker” Moreau Seth Green
2008 Power Rangers: Super Legendy Lost Galaxy Czerwony Rangers Carla Delaney
Księżycowy Wilk Rangers Carla Delaney
2008 Sam & Max: Sezon 1 Bronek Kultura Brian Sommer
Tęczowy Edytor
2009 Age of Conan: Hyborian Adventures Royo
2009 Colin McRae: DiRT 2 Travis Pastrana Travis Pastrana
2009 Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów Edek Josh Peck
2009 InviZimals Kenichi Nakamura Matt McCooey
2009 Killzone 2 Żołnierze ISA
Kapral Billinghurst
2010 God of War: Duch Sparty Wyznawca Aresa Paul Eiding
2010 InviZimals: Następny wymiar Kenichi Nakamura Matt McCooey
2010 Księżniczka i żaba Wąż Juju
2010 Mass Effect 2 Jeff „Joker” Moreau Seth Green
2010 StarCraft II: Wings of Liberty Sęp
  • Cywil
  • Lektor reklamy
  • Marine w potrzebie
  • Maruder dr Naruda
  • Uchodźca
2010 The Saddle Club: Przygody w siodle Alwin
2010 Toy Story 3 Wheezy
2010 Toy Story Mania Wheezy
Żołnierzyk
2011 Battlefield 3 David Montes Ronan Summers
2011 Brink Żołnierz Ochrony Richie Campbell
2011 Crysis 2 Cywile
  • Południe-Jeden
  • Naukowiec CELL
2011 Disciples III: Wskrzeszenie Nekromanta
  • Wtajemniczony
  • Zbieracz Kości
2011 InviZimals: Zaginione plemiona Kenichi Nakamura Matt McCooey
2011 Killzone 3 Żołnierze ISA
2011 League of Legends Varus Gavin Hammon
  • Gnar
  • Lee Sin
2011 MotorStorm: Apokalipsa Mash Arif S. Kinchen
2011 Might & Magic: Heroes VI Kirył Chris Parson
  • Raelag
  • Natu
  • Torganeh
  • Siepacz
  • Majarz
  • Licz
2011 nieSławny: inFamous 2 Przechodnie
2011 Orcs Must Die! Śmierć orkom! Orkowie
2011 RAGE Clint Brian Bloom
  • Sid
  • Żołnierze Władzy
2011 Resistance 3 Ellis Turner Bumper Robinson
2011 Scooby-Doo! Pierwsze strachy Norville „Kudłaty” Rogers Scott Innes
2011 Wiedźmin 2: Zabójcy królów Sheridan Krzysztof Plewako-Szczerbiński
  • Odolan
  • Gwary
  • Kum
  • Jeniec
2012 Dance Central 3 MacCoy
2012 Epic Mickey 2: Siła dwóch Gremlin Flynn
  • Louis
  • Pan Swądek
2012 Forza Horizon Dan Hagland
2012 Józefinka: Londyńska zagadka Kruk
Ptaszek Piotruś
2012 Józefinka: Matematyczny wyścig Ptaszek Piotruś
  • Lis Michał
  • Sebek
  • Kot Kacper
2012 Medal of Honor: Warfighter Głos w trybie multiplayer
2012 Risen 2: Mroczne wody Henri
2012 Scooby-Doo! Nawiedzone bagno Norville „Kudłaty” Rogers Matthew Lillard
2012 StarHawk Robotnicy
2013 Beyond: Dwie dusze Kazirski generał
2013 Crysis 3 CELL-2 Sam Fink
Członek drużyny #4 Sam Fink
2013 God of War: Wstąpienie Więzień
2013 Might & Magic: Heroes VI – Cienie mroku Kirył
2013 Ratchet & Clank: NEXUS Pollyx Richard Steven Horvitz
2013 Sly Cooper: Złodzieje w czasie „Tennessee Kid” Cooper Sam Riegel
2013 The Last of Us Ocaleńcy
2013 Tomb Raider Więzień
2014 Company of Heroes 2: Armie frontu zachodniego Obsada średniego czołgu (AFZ)
2014 Hearthstone Harrison Jones
  • Szalony łowca
  • Chochlik krwi
  • Kolczasty motowieprz (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Kramarz z Posępnego Zaułka (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Marin Warzylgarz (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Sensei cienia (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Żarobuch Palibrody (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Wieprzowiec z Tanaris (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Druid Kła (Gobliny vs Gnomy)
  • Gobliński saper (Gobliny vs Gnomy)
  • Lewitujący obserwator (Gobliny vs Gnomy)
  • Snajper Parochlebców (Gobliny vs Gnomy)
  • Szkarłatny czyściciel (Gobliny vs Gnomy)
  • Troggzor Zieminator (Gobliny vs Gnomy)
2015 Dying Light Convvy Nick Shakoour
  • Przemytnik
  • Savvy
  • Kurt
  • Żołnierze ocalałych
2015 Heroes of the Storm Złomiarz Chris Parson
Diablo
2015 Rise of the Tomb Raider Wysłannik Trójcy
Żołnierze Trójcy
2015 The Order: 1886 John Smith
Żołnierze brytyjscy
2015 Wiedźmin: Dziki Gon Elihal Krzysztof Plewako-Szczerbiński
  • Chłop
  • Smart
  • Zarządca slumsów
    Wykrzyknik.png
  • Otrygg an Hidar
  • Gaetan
  • Ronvid z Małego Łęgu
  • Kupiec w Novigradzie
  • Kapitan Felix Grubb
    Wykrzyknik.png
  • Kuglarz
  • Zołnierz Barona
  • Kowal w Novigradzie
  • Żołnierz nilfgaardzki
2015 Wiedźmin: Dziki Gon – Serca z kamienia Bruno Krzysztof Plewako-Szczerbiński
Redańscy wojownicy Krzysztof Plewako-Szczerbiński
2016 Dishonored 2 Joe Hammilton
Cywile
2016 Gwint: Wiedźmińska gra karciana Redański rycerz Krzysztof Plewako-Szczerbiński
2016 Overwatch Złomiarz Chris Parson
2016 Ratchet & Clank Zed
2016 Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino Jean Luc-Loudovic Krzysztof Plewako-Szczerbiński
Herold Krzysztof Plewako-Szczerbiński
2017 Dishonored: Death of the Outsider Przedstawiciele klasy niższej
2017 Fortnite SI
Okobot
2018 LEGO DC Super-Villains: Złoczyńcy Beast Boy Greg Cipes
Deathstroke Mark Rolston
2019 Apex Legends Octavio „Octane” Silva Nicolas Roye
2019 Call of Duty: Modern Warfare Zabójca 7-1
2019 Darksiders: Genesis Nefilim
2019 Days Gone Bandyta
Ocaleniec
2019 Need for Speed: Heat
2019 Star Wars: Jedi – Upadły zakon Bracia Nocy
2020 Legends of Runeterra Lee Sin
  • Yusari
  • Dziki walecznik
  • Krwiożerczy rzeźnik
2020 SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated Krewet Mr. Lawrence
2020 Warcraft III: Reforged Satyry
2021 Destruction AllStars Komentator


Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2002 Dragon Ball Z: Atak smoka Son Gohan Masako Nozawa
2002 Dragon Ball Z: Fuzja Son Gohan Masako Nozawa
2005 Ruchomy zamek Hauru Jeden z obywateli
2009 Osiem szalonych nocy
2014 Odlotowe agentki! Film Rob Lyon Smith
2015 Flintstonowie: Wielkie łubu-dubu Barney Rumble Kevin Michael Richardson
2015 Przemieńcie się, Czarodziejki! Opryszek #1
2015 Sailor Moon R: Czarodziejka z Księżyca – Film kinowy Reporter Mahito Ōba
2015 Sailor Moon S: Czarodziejka z Księżyca – Film kinowy Prezenter
Dziennikarz #1
2016 Anina Chłopcy
  • Postacie żyjące w wyobraźni Aniny
  • Sprzedawca
  • Śpiewak
  • Staruszka
2016 Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie Edek Josh Peck
2017 Gantz:O Gantz
2017 LEGO Batman: Film Welocyraptor

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2006 Batman: Animacje
2006 Ben 10 Kevin Levin (odc. 7, 16, 18, 26) Charlie Schlatter
2007 Fineasz i Ferb Carl Tyler Alexander Mann
  • Zwolniony pracownik firmy Chichot Hieny (odc. 8b)
  • Karol (odc. 10a)
  • Johnny (odc. 14)
  • Gwary (odc. 15-17)
  • Widz (odc. 17a)
  • Chłopak (odc. 17)
  • Zielony kosmita (odc. 24)
  • Ronaldo (odc. 24)
  • Dzieciak (odc. 26a)
  • Fan Gwiezdnej Sagi 14 (odc. 59)
  • Nastolatek czekający na bilety na koncert (odc. 68b)
  • Zawodnik Nozdrzy (odc. 77)
  • Członkek Plecakoszwadronu (odc. 99b)
  • Motocyklista (odc. 100)
  • Strażnik więzienny (odc. 131-132)
2009 Niezwykłe przypadki Flapjacka
2010 Batman: Odważni i bezwzględni Deraegis Enn Reitel
  • Misfit (odc. 53)
  • Creeper (odc. 58)
2011 Generator Rex Bouvier (odc. 14) Rob Paulsen
2014 Steven Universe Laramie „Lars” Barriga Matthew Moy
2014 Wujcio Dobra Rada Mikro Cud (odc. 39) Tom Kenny
2015 Między nami, misiami
2015 Po drugiej stronie muru Krawiec
Mieszkańcy Mogiłkowa
2015 Transformers: Robots in Disguise Fixit
  • Chłopak grający w football
  • Kierowca
  • Toolbox
2016 Totalna Porażka: Wariacki wyścig Leonard Clé Bennett
2017 Brickleberry Donnie Maurice LaMarche
2017 Dzień, w którym Heniś poznał...
2017 Nie ma jak w rodzinie Scoop John DiMaggio
Lawrence
2017 The Seven Deadly Sins Meliodas Yuuki Kaji
2018 Dragon Ball Super Shāo Tesshō Genda
Garubi (odc. 15) Mitsuaki Hoshino
2018 Super Drags


Linki zewnętrzne

Advertisement