Killzone: Liberation – gra komputerowa z gatunku first-person shooter z 2006, stworzona przez Guerilla Games, kontynuacja gry Killzone z 2004 roku, przeznaczona na konsolę PlayStation Portable.

Opis gry

Bieg wydarzeń obserwujemy zatem z perspektywy trzeciej osoby przy pomocy sprawnie funkcjonującej wirtualnej kamery, ukazującej szczegółowo dopracowane trójwymiarowe środowisko. Natomiast do naszych zadań należy przykładowo bezszelestne przemieszczanie się w konkretne miejsca, eliminowanie napotkanych przeciwników w drodze otwartej wymiany ognia itp. Rzecz jasna developerzy zaimplementowali szereg różnorodnych broni (m.in. karabin szturmowy z laserowym celownikiem i wyrzutnia rakiet), abyśmy mogli bezproblemowo usuwać niebezpiecznych oponentów z pola widzenia. Realizując kolejne założenia scenariusza odwiedzamy oczywiście sporo rozmaitych lokacji – trafiamy np. do portu, w którym znajduje się mnóstwo stalowych kontenerów, beczek z materiałami łatwopalnymi, dźwigów etc.

Warstwa fabularna prezentuje wypadki, dokonujące się po zakończeniu akcji Killzone. Ponownie kierujemy więc poczynaniami kapitana Jana Templara, stawiającego dzielnie czoła złowieszczemu Imperium Helghast. W odróżnieniu od pierwowzoru z platformy PS2 tym razem prowadzimy działania militarne na tyłach wroga w samotności. Rolę głównego antagonisty powierzono z kolei straszliwemu generałowi Metracowi, przetrzymującemu zakładników w południowej części planety Vekta.
Źródło opisu: GRY-Online.pl

Ekipa

Twórca Funkcja
Brak danych

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Tomasz Borkowski Jan Templar Nigel Whitmey
Agata Gawrońska-Bauman Evelyn Batten Larissa Murray
Jacek Kopczyński Cobar Blake Ritson
Porucznik ISA
Tomasz Marzecki Heff Milcher Peter Marinker
Specjalista
Brygida Turowska-Szymczak Marshal Luger Taylor Lawrence
Krzysztof Zakrzewski Generał Dwight Stratson Vince Marcello
Mirosław Zbrojewicz Generał Armin Metrac Christopher Fairbank
Katarzyna Godlewska Oficer ISA
Łukasz Lewandowski Żołnierz piechoty ISA
Ranny żołnierz
Rico Velasquez Tom Clarke Hill
Żołnierz ISA
Helghaści
Helghaści

Linki zewnętrzne

Zdubbingowane gry z serii Killzone
Gry Killzone: LiberationKillzone 2Killzone 3Killzone: NajemnikKillzone: Shadow Fall
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.