FANDOMKatarzyna Ankudowicz (ur. 3 czerwca 1981 roku w Pasłęku) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

Życiorys

Absolwentka IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Elblągu i Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 26 czerwca 2004 nastąpił jej oficjalny debiut teatralny – w roli macochy w sztuce Kopciuch Janusza Głowackiego w reżyserii Willa Pomerantza gościnnie na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Natomiast debiut filmowy Katarzyny Ankudowicz (w momencie, gdy jeszcze była studentką Akademii Teatralnej) to dwie drugoplanowe role w filmach z 2002 roku: Dzień świra w reż. Marka Koterskiego i Julia wraca do domu w reż. Agnieszki Holland.

Popularność przyniosła jej rola marzącej o zrobieniu wielkiej kariery Sylwii Nowik w serialu telewizyjnym Bulionerzy (2004–2006). Inną dużą rolą serialową była postać Kasi Nowak – młodziutkiej policjantki, której udało się wyjść z nałogu narkotykowego, w Pogodzie na piątek (2006–2007). W 2007 roku zagrała również Patrycję Srokę, jedną z głównych ról serialu komediowego Mamuśki. Od 2013 roku występuje w serialu obyczajowym Pierwsza miłość, wciela się w postać Beaty Mazur.

Katarzyna Ankudowicz w latach 2005–2008 pracowała w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Wiosną 2015 roku, wzięła udział w trzeciej edycji programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Tego samego roku poprowadziła z Wojciechem Łozowskim show SuperDzieciak, emitowane na antenie tej samej stacji.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Gry komputerowe

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2009 inFamous Moya Jones Kymberli Colbourne
Katarzyna Ankudowicz - inFamous
2009 Killzone 2 Spikerka w bazie ISA
Killzone2 Katarzyna Ankudowicz (SI)

Filmy animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2016 5 centymetrów na sekundę Starsza Akari Shinohara Ayaka Onoue


Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.