FANDOM


Kalifornia – amerykański thriller sensacyjny z 1993 roku w reżyserii Dominica Seny. Dubbing do filmu zlecony został w latach 90. przez Canal+, który jako jedyny emitował go w takiej wersji. Premiera wersji z dubbingiem miała miejsce na antenie stacji 6 października 1995 roku.

Fabuła

Brad Pitt, David Duchovny i Juliette Lewis w thrillerze zrealizowanym w konwencji kina drogi. Kalifornia to udany debiut Dominica Seny, autora późniejszych filmów 60 sekund czy Kod dostępu.

Znany powieściopisarz Brian Kessler (David Duchovny) i jego przyjaciółka Carrie Laughlin (Michelle Forbes) wyruszają samochodem z Pittsburgha do Kaliforni. Chcą odwiedzić miejsca, w których działali seryjni zabójcy – dla Briana to pretekst, żeby napisać o nich książkę, dla dziewczyny okazja, żeby sfotografować okryte złą sławą okolice. Po drodze zabierają dwoje młodych ludzi: Early’ego Grayce’a (Bradd Pitt) i jego dziewczynę Adele Corners (Juliette Lewis). Wkrótce wychodzi na jaw prawdziwa natura nowego pasażera. To psychopatyczny, pozbawiony skrupułów morderca, dla którego zabicie przypadkowych ludzi nie jest niczym nowym...
Źródło opisu: Ale kino+

Ekipa

Twórca Funkcja
Start International Polska Realizacja nagrań
Krzysztof Kołbasiuk Reżyseria

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Zbigniew Suszyński Early Grayce Brad Pitt
Tomasz Stockinger Brian Kessler David Duchovny
Małgorzata Kożuchowska Adele Corners Juliette Lewis
Beata Bandurska-Wodzińska Carrie Laughlin Michelle Forbes

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.