FANDOMJulita Kożuszek-Borsuk (ur. 14 stycznia 1971 roku w Szczecinie) – polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa, także tancerka, choreograf, wokalistka.

Biografia

Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II st. w Poznaniu, Studia Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej w Gdyni oraz Akademii Muzycznej w Warszawie (Pedagogika Baletu).

W teatrze zadebiutowała jako adeptka w spektaklu Żołnierz królowej Madagaskaru w reżyserii Jerzego Gruzy, 7 kwietnia 1991 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W latach 1994-2002 była aktorką warszawskiego Teatru Rampa na Targówku. Współpracuje jednak z różnymi teatrami – muzycznymi (Operetka Warszawska, Teatr Muzyczny Roma, Komedia w Warszawie, Opera i Operetka w Szczecinie) i innymi (Teatr na Woli, Teatr Staromiejski, Teatr Kamienica w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku), w tym nadal z Teatrem Rampa. Grywa zarówno w spektaklach dla dzieci, jak i dla dorosłych, bierze udział także w przedstawieniach impresaryjnych.

Pojawia się także w serialach (m.in. Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz) i w programach telewizyjnych, pracuje też w dubbingu.

Przez wiele lat występowała w cyklicznym programie Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza, w którym wcielała się m.in. w postać redaktorki Mazurskiego Radia Regionalnego.

Pochodzi ze Stargardu. W 2003 wyszła za mąż za Krzysztofa Borsuka.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu). .

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2004 Rabin Jakub
2011 Giganci ze stali
2017 Archie – cyberpies Brooke Katharine Isabelle
2017 Jeździec bawołów Mama Boonrada
2017 Kuba i sekretna receptura

Seriale animowane

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2000 Pokémon May
Pokemon J.Kozuszek (May)

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.