FANDOMJoseph Morton, Jr. (ur. 18 października 1947 roku w Nowym Jorku) – amerykański aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

Życiorys

Jest synem Evelyn, sekretarki, oraz Josepha T. Mortona Sr., oficera wywiadu USA. Z powodu zawodu ojca spędził część dzieciństwa w Niemczech i Okinawie. W 1984 roku ożenił się z Norą Chavooshian, z którą ma troje dzieci: dwie córki, Hopi i Setę oraz syna Ara. Ma wnuka Mosesa.

Morton zadebiutował na Broadwayu w musicalu Hair oraz został nominowany do Nagrody Tony za rolę w musicalu Raisin. Zagrał w ponad 70 filmach, w tym w Terminator 2: Dzień sądu (jako dr Miles Bennett Dyson), Blues Brothers 2000 i w Speed: Niebezpieczna szybkość (jako Herb McMahon) oraz występował gościnnie w wielu serialach, jak np. w dwóch pierwszych sezonach serialu Tajemnice Smallville jako dr Hamilton.

Grał w takich serialach telewizyjnych, jak Sprawiedliwi (Equal Justice, 1990-1991), Under One Roof (1995), E-Ring (2005). Od roku 2006 grał rolę Henry'ego Deacona w serialu sci-fi Eureka. Morton jest również reżyserem i producentem. Wystąpił kilka razy jako adwokat w serialu Prawo i porządek.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Polski dubbing

Rok Tytuł Rola Polski głos Próbka
2003 Zapłata Agent Dodge Krzysztof Banaszyk
Krzysztof Banaszyk - Zapłata
2016 Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Dr Silas Stone Robert Tondera
Robert Tondera - BvS
2017 Liga Sprawiedliwości Dr Silas Stone Cezary Nowak
Cezary Nowak - LS
2019 Godzilla II: Król potworów Dr Houston Brooks Cezary Nowak

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.