FANDOMJoanna Koroniewska (ur. 27 maja 1978 roku w Toruniu) – polska aktorka teatralna, telewizyjna i dubbingowa.

Kariera

W okresie szkolnym, wraz z m.in. Magdaleną Czerwińską, Piotrem Głowackim i Alicją Rapsiewicz, grała w toruńskim Spiętym Teatrze Spinaczy. Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 24 im. Bohaterów Września 1939 r. w Toruniu oraz toruńskiej „dziesiątki”. Ukończyła PWSFTviT w Łodzi (2001) oraz Warszawską Szkołę Reklamy.

W 2006 wzięła udział w trzeciej edycji programu TVN „Taniec z gwiazdami”. Jej partnerem tanecznym był Robert Kochanek. Zajęli 3. miejsce. Od 13 marca do 3 kwietnia 2010 razem z Łukaszem Zagrobelnym, który był jej trenerem wokalnym, brała udział w programie telewizji Polsat „Tylko nas dwoje”. Zajęli 8. miejsce, odpadając w 4 odcinku.

W marcu 2010 aktorka nominowana została w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi do tytułu najpiękniejszej Polki.

W 2012 była kapitanem jednej z drużyn w programie „Kocham Cię, Polsko!”, w którym zastąpiła Marzenę Rogalską. 20 kwietnia tego samego roku w stacji TLC zadebiutował program „Matka czy nastolatka”, którego była gospodynią. W tym okresie Koroniewska została również ambasadorką linii kosmetycznej Avon Solutions. W 2013 wystąpiła w kampanii reklamowej lodów marki Koral oraz obuwniczej firmy Wojas. Od 10 marca 2015 prowadzi w Polsacie program kulinarny „Tajemniczy składnik”.

Aktorka biegle włada językami angielskim i rosyjskim.

Życie prywatne

Ma starszego o dwa lata przyrodniego brata Jacka. 13 sierpnia 2009 urodziła córkę Janinę, której ojcem jest prezenter telewizyjny Maciej Dowbor. 26 grudnia 2014 para pobrała się.
Źródło opisu: Wikipedia (treść udostępniona na licencji Creative Commons. Zobacz autorów artykułu).

Role w dubbingu

Filmy

Rok Tytuł Rola Aktor w wersji oryginalnej
2009 Janosik: Prawdziwa historia Barbara Sarah Zoe Canner
2017 Galop ku wolności Jennifer Hutchins Christina Moore
Joanna Koroniewska - GKW
2017 Wszystko albo nic

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.