Jestem niewiernym mężem (franc. Êtes-vous fiancée à un marin grec ou à un pilote de ligne ?, włos. Sono un marito infedele) – francusko-włosko komedia z 1971 roku w reżyserii Jeana Aurela. Dubbing do filmu zlecony został przez Centralę Dystrybucji Filmów na potrzeby dystrybucji kinowej i był wyświetlany w polskich kinach w 1971 roku.

Fabuła

Roger Blanchard, wyższy urzędnik w ministerstwie kultury, i jego żona Marion są małżeństwem od lat dziesięciu. Marion zajmuje się wychowaniem dwojga dzieci – ośmioletniej Catherine i pięcioletniego Erica. Roger codziennie udaje się do biura, gdzie spotyka się ze swoim zwierzchnikiem Gambaudem, wieczorem zasiada do stołu z rodziną i wspólnie z żoną rozwiązuje bieżące problemy, a w sobotę, pod pretekstem nieprzewidzianych zebrań, odwiedza swoją kochankę – Christiane. Jednak to podwójne życie nie daje mu satysfakcji, szuka więc sposobów, aby z nim zerwać. Pewnego dnia nawiązuje flirt z młodą sekretarką Annette. Szef Gambaud, zachwycony okazją zaszkodzenia swemu pracownikowi, donosi Marion o sprawkach jej męża, a ta zaskakuje Rogera w chwili, gdy zrywa z dawną kochanką przed połączeniem się z nową. Marion, wściekła, decyduje się rozwieść. Roger żyje teraz ze swoją nową zdobyczą, a Marion marzy o powtórnym zamążpójściu. Ale są jeszcze dzieci, które tego nie chcą zaakceptować, cierpią i... uciekają. Wówczas Blanchard rezygnuje; zrywa z piękną sekretarką, wraca do Marion, do dzieci, do swego domu, do nowego, bardziej pojednawczo nastawionego szefa i – oczywiście – do... nowej kochanki na relaksowe soboty.
Źródło opisu: Filmowy Serwis Prasowy

Ekipa

Twórca Funkcja
Studio Opracowań Filmów w Łodzi Realizacja nagrań
Romuald Drobaczyński Reżyseria

Obsada

Głos w dubbingu Rola Aktor w wersji oryginalnej Próbka
Mirosław Szonert Roger Blanchard Jean Yanne
Mirosława Marcheluk Marion Blanchard Françoise Fabian
Barbara Marszałek Annette Nicole Calfan
Janina Borońska Christianne Antonella Lualdi
Jerzy Przybylski Maurice Gambaud Francis Blanche
Kazimierz Iwiński Minister kultury Roger Peyrefitte
Wer.png Lista aktorów i realizatorów polskiej wersji została opracowana na podstawie archiwalnych informacji prasowych odszukanych, zgromadzonych i zarchiwizowanych przez Zbigniewa Dolnego, autora Historii polskiego dubbingu.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.